Рада ухвалила закон про медіа
Верховна Рада України 13 грудня ухвалила в цілому закон про медіа (№2693-Д)
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
Як додав народний депутат Ярослав Железняк, за ухвалення закону проголосували 299 народних депутатів: "Слуга Народу" - 195, "ЄС" - 18, "Батьківщина" - 9, "Платформа за життя та мир" - 15, "За майбутнє" - 11, "Голос" - 14, "Довіра" - 15, "Відновлення України" - 12, "Позафракційні" - 10.
Закон є одним із тих, які Україна зобов'язалася ухвалити в рамках реформ, необхідних для вступу до Євросоюзу.
Зокрема, в законі врегульовано статус каналу "Рада", який стане державним, та визначено, що канал має забезпечувати трансляцію засідань парламенту, а в час воєнного стану й обмеження прямих трансляцій канал має викладати записи в день проведення пленарного засідання.
"З негативного: фактично повертається державне телебачення. Не суспільне, а саме державне у вигляді телеканалу "Рада". З позитивного: повинні показувати засідання Ради. Я неодноразово наголошував, що це необхідно зробити і не ховати прийняття важливих для країни законопроєктів", – написав Гончаренко.
Як додав депутат, під час розгляду законопроєкту депутати не підтримали поправку про використання ЗМІ під час виборів.
Читайте також: Законопроєкт про медіа, який вносять у Раду, далекий від європейських стандартів
Зауважимо, офіційно не було опубліковано ані порівняльну таблицю до законопроєкту про медіа, яка станом на 12 грудня складалася з 959 сторінок, ані оновлену версію законопроєкту.
"Журналістів та медіа з остаточним варіантом законопроєкту, на жаль, ніхто не ознайомив, – наголосив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Закон, який може кардинально змінити медіаландшафт, суттєво вплинути на роботу журналістів, запровадити для ЗМІ нові механізми покарання, може бути ухвалено без жодного представлення медіаспільноті. Уже зараз очевидно, що в разі схвалення цей законопроєкт спричинить для ЗМІ, які з ним не знайомі й думку яких не враховано, безліч проблем".
- Перед голосуванням "Європейська Солідарність" виступила з заявою, в якій наголосила, що представники влади пробують спотворити закон про медіа, проштовхуючи туди неприйнятні з точки зору ЄС правила. А це ставить під загрозу інтеграцію України з ЄС.
- Сьогодні в парламенті підтримали ще два закони, які Україна зобов'язалася ухвалити в рамках реформ на шляху до вступу в Євросоюз, - про конкурсний відбір суддів Конституційного Суду та про нацменшини.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе