Суд залишив під вартою підозрюваного у держзраді Шуфрича
У середу, 11 жовтня, Київський апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу на арешт підозрюваного у державній зраді Нестора Шуфрича
Про це із зали суду розповіла кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Суд не задовольнив скаргу, Нестора Шуфрича залишили під вартою до 15 листопада без права внесення застави.
Шуфрича, якого утримують у СІЗО з 15 вересня, доправили до суду під суворою охороною. Його руки були сковані наручниками. На час засідання суд дозволив Нестору Шуфричу сидіти поруч зі своїми адвокатами.
У залі він обурився через те, що обшук у нього був в "онлайн-форматі", і наголосив, що адвокати будуть скаржитися на це.
"Уся країна в режимі онлайн спостерігала за обшуком. Ми, безумовно, з цього приводу готуємо звернення до Європейського суду з прав людини", - сказав Шуфрич.
Підозрюваний зауважив, мовляв, не виключає, що його арешт - це замовлення, і буде "ще якась бізнес-історія". Він заявив, що йому пропонували переписати низку активів, "і тоді ситуація, можливо, змінилася б". При цьому він не уточнив, про який бізнес мова. Він наголосив, що за фактом таких "пропозицій" (яких, за його словами, було кілька) не подав заяву в правоохоронні органи про злочин, оскільки до нього звернулися "трошки не ті люди".
"Це було, скажімо так, не "першоджерело". Це відносини людські, і підставляти цих людей не було як. Це були "носії інформації", можливо, вони прийшли з добрими намірами. Але ми відмовилися від усіх пропозицій", - сказав він.
Нестор Шуфрич додав, що вважає підозру безпідставною, сказавши, що це "наїзд" і "тиск". Він додав, що обшук у нього проводили 5 днів.
Говорячи про знайдені в нього радянські ордени, Шуфрич зазначив: "Я є одним із відомих фалеристів, збираю ордени, тому для мене це все носило виключно історичну зацікавленість".
Фото: Катерина Галко
Київський апеляційний суд отримав апеляційну скаргу 18 вересня. Справа мала бути розглянута 21 вересня, але суд відклав її до 11 жовтня, тому що не отримав необхідні матеріали.
Що передувало
У березні 2022 року бійці тероборони столиці затримали Шуфрича під час спроби сфотографувати блокпост. Він пояснив, що просто хотів зробити селфі, і його згодом відпустили.
16 травня Шуфрич виїхав з України через пункт пропуску "Порубне" у Чернівецькій області, однак вже 23 травня у коментарі Радіо Свобода він заявив, що повернувся назад.
15 вересня правоохоронці провели обшуки в Шуфрича і знайшли за місцем його проживання радянську символіку й плани автономії Донеччини й Луганщини.
Того ж дня Шуфричу обрали запобіжний захід. Печерський суд Києва відправив його під арешт на 60 діб с.
Верховна Рада на засіданні 20 вересня зняла з посади голови Комітету з питань свободи слова Нестора Шуфрича, якому раніше повідомили про підозру в держзраді.
- Актуальне
- Важливе