Ексклюзив

Щомісячні воєнні злочини росіян проти українців йдуть на тисячі, - Спільнота Родин Оленівки

Тетяна Яворська
1 квітня, 2024 понедiлок
18:30

У світі відбулись акції, присвячені масовій страті військовополонених українських захисників в Оленівці і тим, що досі перебувають у полоні. Тривали заходи у різних країнах світу впродовж місяця. Ними учасники хотіли нагадати іноземцям, у яких нелюдських умовах утримують вцілілих воїнів, і наголосити на необхідності якнайшвидшого повернення жертв теракту додому. До місяця акцій долучились 11 країн. У деяких країнах участь взяли по декілька великих міст одразу

Зміст

Представниця "Спільноти Родин Оленівки" Олександра Мазур розповіла, як вдається залучати українську діаспору до подібних проєктів та чиєї підтримки найбільше бракує в організації.

"Спільнота Родин Оленівки були ініціаторами акцій, а організовували їх діаспори. Ми надсилали усю актуальну інформацію про розслідування масової страти в Оленівці, про військовополонених загалом, хто загинув, а хто перебуває у полоні, поранений. Розсилали макети плакатів, які робить "Креативна Січ" та інші митці на тему полону. А вже вони решту всю робили", – розповіла Мазур.

Із тих представників діаспор у світі, до яких звертались родичі зі Спільноти, відгукнулась лише половина. Дехто відмовився, а дехто навіть не прочитав повідомлень. Серед тих, хто відгукнувся, але так нічого і не зробив, каже Олександра, була одна відома організація.

Сакраменто, Фото: Sunflower Society of Sacramento

Читайте також: "Списку постраждалих досі немає", – дружина військовополоненого з Оленівки розповіла про зустріч із Єрмаком і Будановим

"Українці нам розповідали, що на їхні акції приходять і багато іноземців. Однак вказували на таку проблему, що дуже низька активність українських емігрантів за кордоном. Іноземці приходять на акції, донатять, а от якісної діяльності наших земляків бракує", – додає жінка.

Жодної співпраці посольства з діаспорянами немає

Вона пояснює, що коли їм довелось спілкуватись з представниками організованої діаспори з Відня, ті скаржились на дуже низьку активність українців.

"Тут, я вважаю, що варто було, аби з діаспорами співпрацювали посольства. Акція – це, порівняно, просто. Але от якщо говорити про виставки, мультимедійні проєкти, то такого дуже бракує. Бо, зважаючи, скільки зараз українців перебуває за кордоном, активності дуже мало. Хотілося б, щоб акції були довготривалими, спланованими, могла б бути якась стратегія діяльності", – додає Олександра Мазур.

Представники діаспор припускають, що це через дуже швидку асиміляцію. За кордоном у людей вже інші думки, більш буденні, про ту ситуацію, яка їх оточує: житло, пошук роботи, нові знайомства.

Мюнхен, Фото: Олексій Євстіфєєв

 

"Комусь може здатись, що люди неправильно роблять, що не долучаються, але в нас нема якісної роботи на державному рівні, щоб цих людей згуртовувати довкола українства за кордоном. Нема жодної співпраці", – наголосила вона. "Посольство ядро усього. Ми звісно можемо робити ініціативи й навіть знаходити якісь невеликі гранти на такого типу проєкти. Та це не буде настільки потужна ініціатива, яку би могла зробити держава з державним ресурсом".

Читайте також: "Пили каву і насміхались із поранених": українці розповіли в ОБСЄ про масове вбивство в Оленівці

Мазур каже, що дружина військовополоненого азовця Марія Алєксієвич писала до багатьох послів персональні листи, але це нічого не дало. Більшість з них не відповідало, а ті, хто відповіли, надсилали звичайні відписки, на кшталт "ми працюємо і ви працюйте". 

"Оскільки все-таки щось відбувається за кордоном, то людям може здатись, що це достатній рівень роботи. Але порівняно з масштабом того, який світ великий і скільки у світі країн та людей, то ці українські події – крапля в морі", – переконана жінка.

За лютий відомо про понад 2300 випадків воєнних злочинів росіян

Крім іншого, Олександра Мазур зауважила, що є кілька закордонних організацій, які з невідомих їй мотивів не долучаються до акцій, які проводить "Спільнота родин Оленівки".

"Виглядає, що вони працюють у тому інформаційному полі, де їм вигідно для піару. Розчарували конкретно кілька доволі популярних закордонних організацій. Але я навмисно не називаю їхні назви, бо сподіваюсь, що все ж нам вдасться домовитись. Саме зараз вони не захотіли", – поділилась родичка загиблого в Оленівці воїна.

Краків, Фото: Ukraine in DNA

Мазур наводить факт, який публікувала Українська гельсінська спілка, що за лютий цього року зафіксовано понад 2300 випадків воєнних злочинів на території України. Вона дивується, що ці цифри не вражають українців, які перебувають за кордоном.

"Якщо такий масштаб цього всього і не торкається їхнього серця, то просто вже не знаю, що їм можна сказати. А відбувається таке кожного місяця. 

Читайте також: Міжнародній спільноті вигідно роками заплющувати очі на катування Росією українців, – Олександра Мазур зі "Спільноти родин Оленівки"

Щодо Росії, то можна сказати, що вона вже воює на території  інших європейських країн. Просто проти України вона діє воєнним способом – вбивствами й геноцидом, а, наприклад, якщо говорити про найближчу до нас Польщу, то там вже дуже багато російської агентури. На кордоні активною була партія "Конфедерація", про яку самі поляки кажуть, що там є зв'язки з Росією. Тобто вони вже там є, але впливають іншим чином, аніж у нас", – пояснила Мазур.

Важливо знати

32 військовополонених упродовж зими стратили у полоні.

"Страта в Оленівці у 2022 році, наймасовіша страта з відомих, але це все відбувається постійно. Якщо ми не будемо докладати максимум зусиль, аби це припинити –  геноцид триватиме", – підсумувала представниця спільноти родин Оленівки Олександра Мазур.

Перелік громадських організацій української діаспори за кордоном, які долучились до місяця акцій Оленівки: Aide et Support, Union des Ukrainiens de France (Франція), Women Fight 4 UA, Support Ukraine / London Euromaidan (Велика Британія),  Українська громада Мюнхена і Баварії (Німеччина), Ukraine in DNA, Колектив СТУС (Польща),  Асоціація UaMi (Італія), Nordic Ukraine Forum (Швеція), Ukrainians in Sydney (Австралія), Silent Protest Mtl UA (Канада),  Asociación Galega de Axuda a Ucraína (Іспанія), Штаб Півдня, Хор Калина (Ірландія), Sunflower Society of Sacramento, CA (США).

Монреаль, Фото: Silent Protest Mtl UA

Нагадаємо, теракт у тюремному бараку росіяни влаштували проти ночі на 29 липня 2022 року на території колишньої виправної колонії № 210 смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донеччини. У будівлі, де утримували українських військовополонених, стався потужний вибух. Російські пропагандистські ЗМІ тоді повідомляли, що загинуло 50 українських захисників, ще 70 зазнали важких поранень. Як повідомляли у Спільноті родин Оленівки точно відома доля 63 людей, щодо інших - немає інформації, зв‘язку з тими, хто досі перебуває у полоні, теж немає.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
22 листопада
03:07
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
Знаменитий тренер запропонував Роналду повернутись до європейського футболу
02:46
Оновлено
нічна атака "шахедів"
Росія запустила "шахеди". Ситуація у ніч на 22 листопада
02:39
Покровськ
З початку доби 21 листопада на фронті відбулось 174 бойових зіткнення. Найважча ситуація на Покровському напрямку
01:27
Роман Яремчук (ліворуч), Албанія - Україна
Українського футболіста можуть вигнати з грецької команди після вдалого матчу за збірну
01:04
МЗС
"Вважаємо вибір Бразилії неправильним": МЗС України про відсутність запрошення на саміт G20
00:47
на фото Верховна Рада України
Засідання Верховної Ради 22 листопада скасували через загрозу удару, - нардеп Батенко
00:19
війна з Росією
Росія захопила Дальнє на Курахівському напрямку, - DeepState
2024, четвер
21 листопада
23:04
Володимир Зеленський
Другий цьогоріч крок Путіна до ескалації війни, сильної реакції світу немає, - Зеленський про удар ракетою нового типу
23:03
Ексклюзив
Микола Княжицький
Ми не повинні дозволяти казати, що програємо війну без підтримки США, треба шукати варіанти, - Княжицький
22:48
Алроса
Російський виробник алмазів "Алроса" анонсував зупинку низки шахт і скорочення працівників
22:37
Робота з відновлення електропостачання Херсон
Ракетні атаки РФ на вихідних пошкодили три з пʼяти теплоелектростанцій ДТЕК, - Reuters
21:51
поїзд в Карпатах
У Харків і Карпати: Укрзалізниця запускає нові рейси внутрішньго сполучення
21:51
Білий Дім
Кремль заявив, що попередив США про удар ракетою нового типу, Білий дім - що повідомив Україні та союзникам
21:26
Метт Гейтц
Кандидат Трампа у генпрокурори Гетц відмовився від запропонованої посади
21:21
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін хоче вплинути на Трампа та виторгувати більше: військовий експерт про запуск ракети нового типу
21:17
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
РФ, ймовірно, попередила США про застосування міжконтинентальної ракети, інакше Америка та НАТО зреагували б у відповідь. Колонка Сергія Згурця
20:03
У музеях Ватикану запрацювали вісім україномовних аудіогідів
20:02
OPINION
Як я заробив на Помаранчевій революції
19:56
Оновлено
путін
Путін заявив, що РФ вдарила по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності "Орешнік"
19:42
Оновлено
Беньямін Нетаньягу
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу. В Єрусалимі назвали рішення "антисемітським", а в ЄС пообіцяли заарештувати прем'єра Ізраїлю
19:04
МЗС України
Україна задіяла механізми ООН і НАТО через запуск росіянами нового типу ракети, - МЗС
18:59
Александар Вучич
"Ніхто не блефує": президент Сербії Вучич прокоментував ймовірний удар РФ міжконтинентальною ракетою
18:46
Енергосистема, електроенергія, обстріли
Одна та дві черги: Укренерго оприлюднило інформацію про відключення електроенергії на 22 листопада
18:43
МВФ
У МВФ пообіцяли ухвалити рішення щодо наступного траншу для України найближчими тижнями
18:38
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 31, серед них діти
18:28
Огляд
S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
S.T.A.L.K.E.R. 2. Гра, яку чекали 15 років. Усе, що треба знати про український феномен гейм-індустрії
18:26
Бронювання військовозобов'язаних працівників
За час аудиту 5% підприємств втратили статус критично важливих, - Мінекономіки
18:19
евакуація
У Краснопіллі на Сумщині оголосили обов'язкову евакуацію населення
18:05
OPINION
Удар по Дніпру МБР "Рубіж": паніка недоречна
17:59
санкції проти Росії
США запровадили нові санкції проти банківського сектору РФ
17:49
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
Міністр оборони Британії Гілі пообіцяв посилити підтримку України через "дуже явну ескалацію з боку Путіна"
17:42
держдума РФ
Держдума РФ ухвалила трирічний бюджет із рекордними видатками на війну в 2025 році
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Залишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
Більше новин