Ексклюзив

Щомісячні воєнні злочини росіян проти українців йдуть на тисячі, - Спільнота Родин Оленівки

Тетяна Яворська
1 квітня, 2024 понедiлок
18:30

У світі відбулись акції, присвячені масовій страті військовополонених українських захисників в Оленівці і тим, що досі перебувають у полоні. Тривали заходи у різних країнах світу впродовж місяця. Ними учасники хотіли нагадати іноземцям, у яких нелюдських умовах утримують вцілілих воїнів, і наголосити на необхідності якнайшвидшого повернення жертв теракту додому. До місяця акцій долучились 11 країн. У деяких країнах участь взяли по декілька великих міст одразу

Зміст

Представниця "Спільноти Родин Оленівки" Олександра Мазур розповіла, як вдається залучати українську діаспору до подібних проєктів та чиєї підтримки найбільше бракує в організації.

"Спільнота Родин Оленівки були ініціаторами акцій, а організовували їх діаспори. Ми надсилали усю актуальну інформацію про розслідування масової страти в Оленівці, про військовополонених загалом, хто загинув, а хто перебуває у полоні, поранений. Розсилали макети плакатів, які робить "Креативна Січ" та інші митці на тему полону. А вже вони решту всю робили", – розповіла Мазур.

Із тих представників діаспор у світі, до яких звертались родичі зі Спільноти, відгукнулась лише половина. Дехто відмовився, а дехто навіть не прочитав повідомлень. Серед тих, хто відгукнувся, але так нічого і не зробив, каже Олександра, була одна відома організація.

Сакраменто, Фото: Sunflower Society of Sacramento

Читайте також: "Списку постраждалих досі немає", – дружина військовополоненого з Оленівки розповіла про зустріч із Єрмаком і Будановим

"Українці нам розповідали, що на їхні акції приходять і багато іноземців. Однак вказували на таку проблему, що дуже низька активність українських емігрантів за кордоном. Іноземці приходять на акції, донатять, а от якісної діяльності наших земляків бракує", – додає жінка.

Жодної співпраці посольства з діаспорянами немає

Вона пояснює, що коли їм довелось спілкуватись з представниками організованої діаспори з Відня, ті скаржились на дуже низьку активність українців.

"Тут, я вважаю, що варто було, аби з діаспорами співпрацювали посольства. Акція – це, порівняно, просто. Але от якщо говорити про виставки, мультимедійні проєкти, то такого дуже бракує. Бо, зважаючи, скільки зараз українців перебуває за кордоном, активності дуже мало. Хотілося б, щоб акції були довготривалими, спланованими, могла б бути якась стратегія діяльності", – додає Олександра Мазур.

Представники діаспор припускають, що це через дуже швидку асиміляцію. За кордоном у людей вже інші думки, більш буденні, про ту ситуацію, яка їх оточує: житло, пошук роботи, нові знайомства.

Мюнхен, Фото: Олексій Євстіфєєв

 

"Комусь може здатись, що люди неправильно роблять, що не долучаються, але в нас нема якісної роботи на державному рівні, щоб цих людей згуртовувати довкола українства за кордоном. Нема жодної співпраці", – наголосила вона. "Посольство ядро усього. Ми звісно можемо робити ініціативи й навіть знаходити якісь невеликі гранти на такого типу проєкти. Та це не буде настільки потужна ініціатива, яку би могла зробити держава з державним ресурсом".

Читайте також: "Пили каву і насміхались із поранених": українці розповіли в ОБСЄ про масове вбивство в Оленівці

Мазур каже, що дружина військовополоненого азовця Марія Алєксієвич писала до багатьох послів персональні листи, але це нічого не дало. Більшість з них не відповідало, а ті, хто відповіли, надсилали звичайні відписки, на кшталт "ми працюємо і ви працюйте". 

"Оскільки все-таки щось відбувається за кордоном, то людям може здатись, що це достатній рівень роботи. Але порівняно з масштабом того, який світ великий і скільки у світі країн та людей, то ці українські події – крапля в морі", – переконана жінка.

За лютий відомо про понад 2300 випадків воєнних злочинів росіян

Крім іншого, Олександра Мазур зауважила, що є кілька закордонних організацій, які з невідомих їй мотивів не долучаються до акцій, які проводить "Спільнота родин Оленівки".

"Виглядає, що вони працюють у тому інформаційному полі, де їм вигідно для піару. Розчарували конкретно кілька доволі популярних закордонних організацій. Але я навмисно не називаю їхні назви, бо сподіваюсь, що все ж нам вдасться домовитись. Саме зараз вони не захотіли", – поділилась родичка загиблого в Оленівці воїна.

Краків, Фото: Ukraine in DNA

Мазур наводить факт, який публікувала Українська гельсінська спілка, що за лютий цього року зафіксовано понад 2300 випадків воєнних злочинів на території України. Вона дивується, що ці цифри не вражають українців, які перебувають за кордоном.

"Якщо такий масштаб цього всього і не торкається їхнього серця, то просто вже не знаю, що їм можна сказати. А відбувається таке кожного місяця. 

Читайте також: Міжнародній спільноті вигідно роками заплющувати очі на катування Росією українців, – Олександра Мазур зі "Спільноти родин Оленівки"

Щодо Росії, то можна сказати, що вона вже воює на території  інших європейських країн. Просто проти України вона діє воєнним способом – вбивствами й геноцидом, а, наприклад, якщо говорити про найближчу до нас Польщу, то там вже дуже багато російської агентури. На кордоні активною була партія "Конфедерація", про яку самі поляки кажуть, що там є зв'язки з Росією. Тобто вони вже там є, але впливають іншим чином, аніж у нас", – пояснила Мазур.

Важливо знати

32 військовополонених упродовж зими стратили у полоні.

"Страта в Оленівці у 2022 році, наймасовіша страта з відомих, але це все відбувається постійно. Якщо ми не будемо докладати максимум зусиль, аби це припинити –  геноцид триватиме", – підсумувала представниця спільноти родин Оленівки Олександра Мазур.

Перелік громадських організацій української діаспори за кордоном, які долучились до місяця акцій Оленівки: Aide et Support, Union des Ukrainiens de France (Франція), Women Fight 4 UA, Support Ukraine / London Euromaidan (Велика Британія),  Українська громада Мюнхена і Баварії (Німеччина), Ukraine in DNA, Колектив СТУС (Польща),  Асоціація UaMi (Італія), Nordic Ukraine Forum (Швеція), Ukrainians in Sydney (Австралія), Silent Protest Mtl UA (Канада),  Asociación Galega de Axuda a Ucraína (Іспанія), Штаб Півдня, Хор Калина (Ірландія), Sunflower Society of Sacramento, CA (США).

Монреаль, Фото: Silent Protest Mtl UA

Нагадаємо, теракт у тюремному бараку росіяни влаштували проти ночі на 29 липня 2022 року на території колишньої виправної колонії № 210 смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донеччини. У будівлі, де утримували українських військовополонених, стався потужний вибух. Російські пропагандистські ЗМІ тоді повідомляли, що загинуло 50 українських захисників, ще 70 зазнали важких поранень. Як повідомляли у Спільноті родин Оленівки точно відома доля 63 людей, щодо інших - немає інформації, зв‘язку з тими, хто досі перебуває у полоні, теж немає.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.74
    Купівля 41.74
    Продаж 42.28
  • EUR
    Купівля 43.55
    Продаж 44.23
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
24 грудня
05:46
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія атакує Україну дронами: на Київщині спрацювала ППО
05:22
Білл Клінтон
Експрезидент США Клінтон потрапив до лікарні
04:30
Україна Польща
В Україну надходить 45-й пакет допомоги від Польщі, - посол Боднар
03:51
Андрюс Кубілюс
ЄС у 2025 році планує збільшити виробництво артснарядів до 2 млн, - єврокомісар Кубілюс
03:13
Вишеградська група, Польща, Анджей Дуда
Президент Польщі Дуда підтримав проведення нових виборів у Грузії
02:59
Метт Гетц
Гроші на жінок і наркотики, секс із неповнолітньою: у Конгресі США представили звіт щодо екскандидата Трампа у генпрокурори Метта Гетца
01:50
Honda
Японські автовиробники Honda і Nissan планують об'єднатися у спільний холдинг
01:43
Зеленський зустрівся з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
01:24
Безпрецедентний випадок: у Харкові прооперували бійця, який вижив після 36 днів із турнікетом на нозі
00:36
Ілюстративне фото
Ударив ножем по животу та шиї: в Одесі затримали чоловіка, який напав на військового
2024, понедiлок
23 грудня
23:55
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті сталося 235 боєзіткнень: найбільше окупанти атакують на Времівському і Курахівському напрямках
23:40
Румунія, прапор Румунії
Парламент Румунії затвердив склад нового уряду
23:30
Італія
Уряд Італії підтримав продовження постачання зброї Україні
23:02
міністр оборони Ізраїлю Ізраель Кац
Ізраїль уперше підтвердив свою причетність до вбивства лідера ХАМАС Ганії
22:42
Франція
У Франції оголосили склад нового уряду на чолі з прем'єром Байру
22:28
Координаційний штаб
З початку масштабної війни в полоні РФ померли щонайменше 184 українці
22:28
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп зберігатиме невизначену позицію щодо врегулювання війни, зараз його заяви не несуть загроз Україні, - політолог Саакян
22:21
азов
Бригада "Азов" оголосила про набір іноземців
22:10
"У морі мазут і Путін нічого не робить": Зеленський відреагував на аварію нафтових танкерів РФ у Керченській протоці
21:37
Микита Василенко
Професор КНУ ім. Шевченка Василенко в ефірі у роспропагандиста образив українських жінок: студенти та Лубінець відреагували
21:36
Ексклюзив
Карта бойових дій за 11-18 грудня
Ворог за тактичні успіхи платить стратегічними втратами, - голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ
21:04
Ростовська область
У Ростовській області РФ лунають вибухи поблизу аеродрому: влада заявляє про атаку безпілотників
20:39
Окупанти вдарили КАБами по Степногірську на Запоріжжі: постраждала жінка
20:35
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Новий пакет військової допомоги від Німеччини, КНДР продовжує підтримувати Росію. Колонка Сергія Згурця
20:12
Заманюють "безкоштовною" преміумпідпискою: ЦПД попереджає про нову шахрайську схему в Telegram
20:11
Ексклюзив
Бізнес, економіка під час війни
Економіст Пендзин назвав обсяг макроекономічного фінансування, який потрібен Україні у 2025 році
20:03
OPINION
"Make Russia small again" і знахар Гаврило
19:55
Василь Ломаченко
"Дивіться в бік отців, які віддають славу Господу, а не людям, країні та державі": Ломаченко про вибір між ПЦУ і УПЦ МП
19:47
опалення
У Кривому Розі завершили роботу бригади, які ремонтували опалення: до тепла підключено всі будинки
19:44
Володимир Зеленський
Зеленський прийняв вірчі грамоти послів Китаю, Сербії та Саудівської Аравії
19:40
новини Львівщини
Євросоюз виділив €65 млн на харчування школярів в Україні
19:29
комендантська година
Кабмін пропонує ВР посилити відповідальність за порушення комендантської години
19:27
армія КНДР
Спецслужби США вважають, що відправити війська в РФ було ідеєю КНДР, - NYT
19:10
Європейський інвестиційний банк
Укренерго отримало 86 млн євро кредиту на будівництво антидронового захисту на підстанціях
18:56
Оновлено
світло
Аварійні відключення світла скасували в усіх регіонах України
18:47
Оновлено
Молдова
РФ звинуватила Молдову в розробці плану операції в окупованому Придністров'ї. В адміністрації Санду відреагували
18:39
Британська система RFDEW
У Британії вперше успішно випробували радіочастотну зброю, яка здатна знищувати дрони
18:28
обстріл Білозерки, Херсонщина
Армія РФ атакувала Херсонщину: є загиблий, двоє поранених
18:19
Піарить TikTok Бойка: СБУ перевірить YouTube-канал "Лана ТУТ", ведуча якого працювала на проросійських медіа
18:17
Оновлено
Володимир Зеленський
"Хоче допомогти РФ витіснити газ від США та інших партнерів з Європи": Зеленський про зустріч Фіцо з Путіним
Більше новин