"Наші гроші" з'ясували, що тендер на ремонт Охматдиту виграла компанія з завищеними цінами. У МОЗ і БФ відреагували
Переможцем тендеру на ремонт корпусу Охматдиту обрали компанію "Буд-технолоджі", чия пропозиція була третя за дорожнечею - 307 млн грн
Про це йдеться у матеріалі проєкту "Наші гроші".
З 14 учасників конкурсу пропозиція обраної компанії була третя за дороговизною і складала 307 млн грн. Водночас десяток інших учасників запропонували виконати роботи значно дешевше - від 42 до 286 млн грн, кажуть журналісти.
У матеріалі йдеться, що з десяти дешевших пропозицій щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з указанням цін за різні види робіт.
Журналісти зазначили, що замовник з невідомих причин проігнорував певні проблеми у пропозиції "Буд-технолоджі". До прикладу, компанія вказала лише оренду такої будівельної техніки: автокран "КамАЗ", MAN з маніпулятором та екскаватор JCB.
"Жоден із цих механізмів не може бути використаний для монтажу фасадів вище другого поверху. Також фірма не завантажила жодних даних про обладнання для монтажу плитки", - йдеться у матеріалі.
Крім того, найбільші статті видатків переможця припали на ремонт фасадних композитних панелей Reynaers та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. Кожна з цих позицій у "Буд-технолоджі" коштує понад 100 млн грн. Водночас порівняно з дешевшими учасниками конкурсу, ціна цих робіт завищена вдвічі, кажуть журналісти.
У проєкті "Наші гроші" також зазначили, що фірма "Ріола-модуль", яка виконувала будівництво цього корпусу, у своїй тендерній пропозиції (179 млн грн) повідомила, що після удару ракетою вона вже встигла безоплатно виконати ремонт "чистих приміщень" (операційних тощо).
"Вже частково замінені конструкції стін та стель, пошкоджений лінолеум. Це вказувало на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників вже можуть бути завищені", - додають журналісти.
Реакція МОЗ
Очільник МОЗ Віктор Ляшко відреагував на публікацію "Наших грошей", заявивши, що договір із компанією, яка виграла тендер, ще не підписаний, оскільки вивчалась спроможність компанії виконати всі необхідні роботи.
За його словами, за результатами проведення тендеру з пропозиціями на участь в проведені поточного ремонту вийшло 17 будівельних компаній України, 14 з яких з’явились для проведення конкурсу. Кожен учасник оцінювався за 5 критеріями: співбесіда, оцінка персоналу, оцінка матеріально-технічної бази, досвід, цінова пропозиція. Деякі компанії були усунені через порушення принципу доброчесності, зокрема, відкриті кримінальні провадження. На підставі даних відкритих джерел та аналізу наданих учасниками конкурсу документів було обрано компанію "Буд-технолоджі".
"Бачу, що цей вибір викликав резонанс, саме тому сьогодні ми звернулися до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок. Зі свого боку хочу ще раз підкреслити, що я особисто і моя команда робимо все, аби процес був абсолютно прозорий", - написав Ляшко.
Реакція Благодійного фонду "Охматдит" – здорове дитинство"
Благодійна організація БФ "Охматдит – Здорове дитинство" відреагувала на скандал. На своїй facebook-сторінці організація зазначила, що "категорично заперечує всі звинувачення щодо непрозорості та недоброчесності у використанні коштів, зібраних на відновлення корпусу НДСЛ "Охматдит".
У БФ розповіли, що пошкоджена будівля "має бути відновлена відповідно до наявного затвердженого проєкту, який встановлює окремі характеристики, специфікації елементів конструкцій корпусу тощо". І додали, що за попередньою оцінкою гранична вартість робіт, які потрібно здійснити для відновлення будівлі, становить 431 млн грн, а разі меншої фактичної вартості вона буде зменшена. Крім того, в ній враховані роботи, які вже виконані.
Також в організації пояснили, що пропозицію компанії "Буд-Технолоджі" відібрали на підставі проведеного due diligence за участі юридичної компанії "Столична правова фундація".
"Звертаємо увагу, що проведений конкурсний відбір не є тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а є приватним конкурсом з оцінки ринкових пропозицій, організованим з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами та бізнесом. Утім фонд залучив до проєкту на безоплатній основі радників з юридичних питань, які запропонували Критерії оцінювання та Методичні рекомендації оцінювання конкурсних пропозицій. Їх було взято за основу та винесено на розгляд загальних зборів учасників Фонду та Охматдиту", – додали в БФ.
У фонді наголосили, що всіх допущених до тендеру учасників перевірили на доброчесність.
"Консультативна рада, до якої увійшли незалежні експерти з досвідом роботи в сфері будівництва, оцінювала кожного учасника за 5 критеріями: співбесіда, оцінка персоналу, оцінка матеріально-технічної бази, досвід, цінова пропозиція. Після чого був обраний остаточний переможець", – йдеться в заяві.
В організації запевнили, що готують розгорнутий звіт щодо проведеного конкурсного відбору та компаній, які брали участь у тендері на майданчику SmartTender. І пообіцяли надати на ознайомлення громадськості всі протоколи з висновками від Фонду та НДСЛ "Охматдит" для контролю за прозорістю та доброчесністю проведення конкурсного відбору й витрачання коштів, зібраних після 8 липня 2024 року.
"Наголошуємо, що жодна гривня, яка надійшла на рахунок фонду після 8 липня на відновлення Охматдиту, використана не була. А жоден договір ще не підписаний", – додали у БФ.
Що відомо про атаку на Охматдит
Росія 8 липня завдала удару по дитячій лікарні стратегічною крилатою ракетою X-101. Зазначається, що на місці трагедії виявили уламки корпуса задньої частини ракети з серійним номером, а також її частину руля.
Наступного дня аварійно-рятувальні роботи на території Охматдиту в Києві завершили, повідомлялося про двох загиблих і 32 поранених. Однак 10 липня стало відомо, що в лікарні помер хлопчик, який на момент атаки перебував у реанімації. Уранці 12 липня у Києві помер 7-річний хлопчик з Прикарпаття, який був у Охматдиті під час російської атаки.
Очільник уряду Денис Шмигаль повідомив, що ЮНІСЕФ виділить фінансову допомогу родинам, які постраждали від атаки на Охматдит. Також він сказав, що держава повністю відбудує лікарню.
16 липня генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір спрогнозував, що лікарня, ймовірно, зможе повністю відновити роботу не менш ніж за пів року.
23 липня Охматдит оголосив тендер на відновлення будівлі після руйнувань, спричинених російським ракетним ударом 8 липня.
- Актуальне
- Важливе