"Ми не можемо посваритися з Польщею", - дипломат Дещиця
Дипломат, колишній надзвичайний і повноважний посол України в Польщі Андрій Дещиця вважає, що Україні та Польщі не можна сваритися
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Нам потрібно краще розуміти один одного та зрозуміти, які зараз є потреби в українців і потреби в поляків. Звичайно, ми не можемо посваритися з Польщею, тому що Польща залишається і має залишатися нашим партнером і до певної міри нашим союзником в цій війні. Не лише Польща, а й багато інших, але Польща відіграє ключову роль. Очевидно, ці всі заяви, які зараз прозвучали, чи події, які відбулися, подекуди вони просто збіглися в часі, і таке враження, що досить сильно напружилися відносини. Звичайно, це в порівнянні", - сказав він.
Дипломат зазначив, що це не вперше в історії українсько-польських відносин. За його словами, рівних відносин у наших країн не буде, але потрібно працювати, щоб знаходити компроміси.
"Я працював у Польщі понад 8 років і можу сказати, що впродовж цього періоду були і моменти такої ейфорії, дружби, були й напруження, подекуди непорозуміння, небажання співпрацювати. І тому постійно такого вирівняного відношення між двома країнами завжди не буде. Але ми не можемо допустити, особливо в часи, коли ми маємо зараз російську агресію і зовнішнього ворога, щоб відносини між Україною і Польщею могли погіршуватися. Тому потрібно зрозуміти одне одного, вислухати і знайти такі спільні підходи до вирішення тих проблем, які б могли задовольнити обидві сторони і при цьому не зашкодити нашій обороноздатності", - вважає Андрій Дещиця.
- 30 серпня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував слова тодішнього очільника МЗС України Дмитра Кулеби щодо операції "Вісла" і заявив, що Україні потрібно відповідати, зокрема, культурно-політичним стандартам, щоб вступити до ЄС.
- 17 вересня українського боксера Олександра Усика затримали в аеропорту Кракова, оскільки польські правоохоронці стверджували, що стан спортсмена та його тренера Сергія Лапіна "непридатний для подорожі літаком".
- 19 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Крим можна було б передати під мандат ООН для підготовки так званого чесного референдуму.
- Актуальне
- Важливе