Тайвань та конфлікт в Україні і Газі: Байден поговорив з лідером Китаю
2 квітня Байден поговорив телефоном з лідером Китаю Сі Цзіньпіном вперше після їх особистого саміту в листопаді. Йшлося про конфлікт в Україні та Газі, а також Тайвань
Про це пише CNN.
Видання зазначає, що темами обговорення стали триваючі війни в Газі та Україні, а також ядерний потенціал Північної Кореї. Очікувалося також, що будуть обговорені інші проблеми, які погіршили відносини між Вашингтоном і Пекіном, зокрема Тайвань, нещодавні провокації Китаю в Південнокитайському морі та порушення Пекіном прав людини.
Очікується, що двоє лідерів також обговорять низку питань, у яких чиновники США та Китаю бачать простір для співпраці, включаючи боротьбу з наркотиками, світ штучного інтелекту, що швидко розвивається, і зміну клімату.
"Президент Байден і президент Сі обговорять двосторонні відносини між США та Китаєм, незмінну важливість зміцнення ліній зв’язку та відповідального управління конкуренцією, а також низку регіональних і глобальних питань, - сказав високопоставлений чиновник адміністрації журналістам перед розмовою. - Інтенсивна конкуренція вимагає інтенсивної дипломатії для врегулювання напруженості, усунення неправильного сприйняття та запобігання ненавмисним конфліктам, і цей заклик є одним зі способів зробити це".
Читайте також. Зустріч Сі та Байдена стане важливим фактором у світовому порядку денному, - Згурець
Високопоставлений чиновник адміністрації, який попередньо переглядав дзвінок, швидко зазначив, що попри те, що обидві країни доклали величезних зусиль протягом останнього року, щоб деескалувати історичну високу напруженість у відносинах між США та Китаєм, фраза, яку Байден вимовив після свого саміту з Сі все ще залишається діючою: "Довіряй, але перевіряй".
Байден і Сі також планували вивчити деякі заяви, які вийшли з їхнього саміту в Каліфорнії минулого року, включно з відновленням зв’язку між військовими двох країн і їхньою обіцянкою працювати разом, щоб приборкати виробництво фентанілу. За словами посадовця, розмова мала на меті перевірити прогрес, досягнутий у цих сферах за останній рік.
Читайте також. Потепління у відносинах та сюрприз "диктатору Сі". Що змінює зустріч Байдена та СІ для України
Очікується, що під час розмови у вівторок Байден також обговорить підтримку Китаєм Росії у зв’язку з її триваючою війною в Україні після обіцянки Сі Цзіньпіна "зміцнити стратегічну координацію" між Китаєм і Росією під час розмови з Путіним на початку цього року.
І хоча Китай ухилявся від публічного надання летальної допомоги Росії для сприяння її вторгненню в Україну, чиновник попередив, що підтримка Китаєм Росії дозволила країні "відновити російську оборонно-промислову базу, по суті заповнивши торгівлю з європейськими партнерами".
"Ми сподіваємося, що найближчим часом буде можливість провести ще одну особисту зустріч", - сказав високопоставлений чиновник адміністрації.
Важливою ознакою триваючої взаємодії адміністрації Байдена з Пекіном є те, що міністр фінансів Джанет Єллен планує відвідати Китай наприкінці цього тижня, де вона зустрінеться зі своїми китайськими колегами під час свого другого візиту.
- 14 листопада Сі Цзіньпінь уперше за 6 років прибув до США.
- 15 листопада президент США Джо Байден і лідер КНР Сі Цзіньпін зустрілись у Каліфорнії на саміті організації Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.
- Актуальне
- Важливе