У G-7 прокоментували призначення Клименка на посаду очільника САП
Спеціалізована антикорупційна прокуратура повинна бути інституційно незалежною для боротьби з корупцією
Про це повідомили у Twitter головування Німеччини у "Групі підтримки" послів G7 в Україні.
"Посли G7 вітають призначення Олександра Клименка головою САП сьогодні генеральним прокурором Костіним. Президент України Володимир Зеленський уможливив це довгоочікуване, позитивне завершення процедури відбору", - йдеться у заяві.
"Це величезний стрибок вперед на шляху до створення антикорупційної архітектури України придатною для досягнення цілей. Тепер Україна має переконатися, що САП забезпечена усіма ресурсами та інституційною незалежністю, необхідними для боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади", - вважають посли G-7.
- 21 грудня 2021 року комісія з обрання керівника САП оголосила результати конкурсу на посаду: Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Андрій Синюк - 229 балів. Відповідно, Клименко мав очолити САП, а Синюк - стати його заступником. Проте подальший процес призначення загальмував: комісія не могла зібратися, бо не було кворуму, засідання переносили через відсутність когось із членів комісії тощо.
- 19 липня конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затвердила результати конкурсу.
- 27 липня Верховна Рада призначила генеральним прокурором висунутого президентом Володимиром Зеленським нардепа від "Слуги Народу", голову парламентського комітету з правової політики Андрія Костіна.
- 28 липня очільником САП призначено детектива НАБУ Клименка, який виграв конкурс на посаду.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе