Уряд вніс зміни до механізму призначення виплат на проживання ВПО. Подробиці
Кабмін вніс зміни до низки урядових постанов щодо механізму призначення виплат на проживання ВПО: це один з найважливіших інструментів підтримки внутрішньопереміщених осіб
Про це інформує Міністерство соціальної політики України.
"Допомога на проживання для ВПО – один з найбільш важливих інструментів для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Тому Мінсоцполітики працює над удосконаленням механізму її призначення, забезпеченням дієвої підтримки і допомоги для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, а також сприянням їх інтеграції у нових громадах", - йдеться у повідомленні.
Уряд ухвалив такі зміни:
- ВПО, які перебували за кордоном впродовж понад 30 днів можуть звернутися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну, якщо це їх перше звернення по допомогу;
- людям, які повернулись в Україну після 1 серпня 2023 року, але втратили можливість допомоги через перебування за кордоном, виплати призначатимуть за особистим зверненням через 15 робочих днів після повернення в Україну. Допомогу можна отримувати 6 місяців;
- внутрішньопереміщені особи, які повторно покинули свої домівки після 1 серпня 2023 року через обов'язкову або примусову евакуацію, у тому числі через підрив Каховської ГЕС, зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців.
Крім того, з'явилась можливість повторного призначення виплат, якщо раніше людина від них відмовилась. Це можливо, якщо ВПО повторно перемістилась з тимчасово окупованих територій чи місць ведення бойових дій або, якщо житло людини було знищено чи пошкоджено після припинення допомоги.
Читайте також: ВПО: хто може отримати цей статус та на яку грошову допомогу розраховувати
Крім того, уряд затвердив додаткові інструменти для того, аби стимулювати ВПО до працевлаштування.
"Зокрема, для тих ВПО, яким допомога призначатиметься з моменту ухвалення цих змін, та які є працездатного віку, але не працюють, протягом трьох місяців після призначення допомоги потрібно буде або стати на облік в Державну службу зайнятості, або отримати іншу допомогу за програмами Мінекономіки щодо працевлаштування, або ж працевлаштуватися, зареєструватися як ФОП чи отримати ваучер на навчання тощо", - йдеться у повідомленні.
Ця зміна не поширюватиметься на людей, які мають інвалідність, дітей з тяжкими хворобами, тих, які здійснюють догляд за іншими людьми, надають соціальні послуги чи мають інші обґрунтовані причини, чому вони не можуть працевлаштуватись на цю мить.
- 16 листопада стало відомо, що ВПО в низці областей України можуть отримати ваучери на продукти й предмети гігієни. Претендувати на гуманітарну допомогу можуть люди зі статусом ВПО, наданим після 24 лютого 2022 року.
- Актуальне
- Важливе