Найбільшою проблемою для країн - членів НАТО є тест п'ятої статті, - політик Рибачук
Політик Олег Рибачук, голова ГО "Центр спільних дій", віцепрем’єр-міністр України з питань євроінтеграції (2005) в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському зазначив, що мета російського диктатора Володимира Путіна - розвалити систему безпеки та солідарності Європи
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Все більше і більше європейських країн розуміють, що Путін - це щось непередбачуване, і американські посадовці кажуть, що він розуміє тільки мову сили, тому дозволити зараз таку ескалацію, це просто дивно. І причому це відбувається на фоні постійних спроб не дратувати, не провокувати Росію, яка без жодних провокацій підіймає планку. У мене таке відчуття, що Путін, чудово розуміючи психологію багатьох американців, насправді використовує ці загрози для того, щоб налякати саме їх", - зауважив політик.
На його думку, найбільшою проблемою в Європейському Союзі у країн - членів НАТО є тест п'ятої статті. Експерти моделюють ситуацію: Росія паралельно десь стане на захист російськомовного населення в одній з сусідніх країн, які є членами НАТО, буде якась локальна операція з зеленими чоловічками. Бо вже давно йде мова, що у Путіна мета - розвалити відчуття безпеки та солідарності Європи.
"І в НАТО моделювали сценарій: якщо Росія раптом використає ядерну зброю проти України, то було сказано, що у відповідь сили НАТО за лічені хвилини звичайною високоточною зброєю миттєво знищують збройні сили РФ, їхній Чорноморський флот, всі відомі російські об'єкти, які розташовані на території окупованої України та Криму. І саме це обіцяли Путіну: якщо ти використаєш тактичну зброю, то у тебе немає нічого - Криму, військового флоту, військ, що перебувають на території окупованої території України. Була така розмова, але знову виникає питання: а наскільки це серйозно і чи готове НАТО так діяти? Бо це вже об'єднані сили НАТО будуть завдавати подібні удари. Це дуже реально, тому що, якщо порахувати спроможність ракетоносіїв, які країни Альянсу можуть підняти в повітря, і американці зможуть використовувати зі своїх флотів, то це дуже-дуже реальний сценарій", - підкреслив Олег Рибачук.
- 26 листопада генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що державам Альянсу слід "іти далі, аби змінити траєкторію" російської війни проти України.
- Також під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО члени ухвалили резолюцію, в якій закликають країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу
- Актуальне
- Важливе