Ворог поки не відтягує резерви із гарячих напрямків, щоб перекидати їх на Курську область, - співзасновник DeepState Погорілий
Співзасновник та аналітик DeepState Роман Погорілий розповів, що росіяни поки що не відтягують резерви з Покровська, Торецька, Вугледара та Куп’янська, щоб перекинути їх у Курську область
Про це він розповів у етері Еспресо.
"Поки що це не спостерігається, і знову ж таки, як я і зазначав раніше, навіть якщо вони в районі Покровська щось перетягнуть, то сумніваюсь, що наші хлопці це відчують, бо їх (росіян, - ред.) там дуже багато, наскільки багато, що реально не вистачає ресурсів, щоб їх всіх знищувати", - розповів Роман Погорілий.
Читайте також: Війна заглиблюється в Росію: як український наступ у Курській області змінює динаміку конфлікту. Пояснюємо
Крім того, аналітик вважає, що росіяни навряд чи перекидатимуть війська саме із цих напрямків.
"Сумніваюсь, що вони відмовляться саме від цього напрямку, коли у них є такі колосальні можливості, вони радше відтягнуть з півдня і "заб'ють" на реалізацію зрізання Роботинського виступу. Воно тактично, стратегічно абсолютно ніяк не обгрунтоване, і не дає їм якоїсь переваги. А тому я впевнений, що вони готові звідти витягнути якісь сили, але точно не з Донецька, тобто Покровська і Торецька, бо занадто великі ризики", - додав аналітик DeepState.
Що відомо про події в Курській області
У вівторок, 6 серпня, влада Курської області РФ заявила, що Збройні сили України нібито намагалися прорвати російський кордон, але цьому начебто змогли запобігти. Згодом у російському міноборони повідомили, що "українська ДРГ відступила на свою територію".
У Головному управлінні розвідки відмовилися коментувати заяви щодо Курської області. Втім, NV, посилаючись на власне джерело в ГУР, пише, що до подій на Курщині "точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК), які воюють у складі ЗСУ".
В Інституту вивчення війни 7 серпня зазначили, що в російського міністерства оборони, виконувача обов'язків губернатора Курської області Олексія Смирнова та деяких пропагандистів різняться версії щодо подій у Курській області.
Читайте також: Військовий експерт припустив, якою може бути мета прориву в Курській області
7 серпня очільник Кремля Володимир Путін зібрав військове керівництво РФ через ситуацію в Курській області, яку він назвав "масштабною провокацією". В цей час речниця МЗС РФ Марія Захарова закликала міжнародну спільноту "рішуче засудити злочинні атаки київського режиму на російську територію".
8 серпня у росгвардії заявили, що вжили додаткових заходів безпеки на Курській АЕС задля убезпечення "особливо важливого об'єкта".
The Washington Post пише, що Україна взяла під контроль газорозподільчу станцію в Суджі, що в Курській області. До цього росіяни стверджували, що ЗСУ зайняли кілька прикордонних сіл і частину міста Суджа. Аналітичний центр VoxCheck разом із "Суспільним" підтвердили знищення колони російської техніки в селі Октябрьське Рильського району Курської області РФ.
Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що дії в Курській області РФ "відповідають політиці США" та жодним чином не спричиняють ескалацію.
10 серпня президент України Володимир Зеленський назвав операцію в Курській області "витисканням війни на територію агресора".
- Актуальне
- Важливе