Прокурор МКС Карім Хан прибув у Київ: особисто проінспектує розслідування воєнних злочинів РФ
У Київ прибув прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, зустрівся з Зеленським та проконтролює розслідування воєнних злочинів РФ
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
"Під час зустрічі з прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом сказав, що жахливі злочини, які вчинили на територіях України російські окупанти, не повинні залишитися непокараними. Винні в них мають бути притягнуті до відповідальності. Для нас важливо почути сигнали про підтримку і важливість правосуддя. Це означає, що ми не одні у бажанні добитися справедливості для України і спільно зможемо повернути справедливість для Європи та світу. Щоб такі жахливі злочини не могли повторитися у майбутньому навіть теоретично", - йдеться у повідомленні.
"Це інституція й особистість, які, безперечно, відіграють історичну роль у притягненні до відповідальності російських злочинців. Геноцидна політика Росії проти нашого народу обов’язково матиме невідворотні юридичні наслідки для всіх, хто задумав, затвердив і реалізовує таку політику. І я хочу наголосити: йдеться не лише про виконавців, а й про вище політичне та військове керівництво держави-терориста".
Зеленський додав, що Київ наближаємося до відкриття українського офісу Міжнародного кримінального суду:
"Особливу увагу приділяємо таким російським злочинам, як депортація наших людей, депортація українських дітей. Усю цю російську геноцидну систему – від гвинтиків до архітекторів – демонтуємо й доведемо до законних вироків".
BBC зазначає, що головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карим Хан прибув до України, щоб особисто спостерігати за тим, як ведеться розслідування російських ударів по об'єктах енергосистеми та іншої цивільної інфраструктури, внаслідок яких загинули сотні мирних жителів. Карім Хан зміг на власні очі переконатися, як Росію порушує Женевську конвенцію, яка забороняє завдавати ударів по мирному населенню.
Москва продовжує наполягати на тому, що має право завдавати таких ударів, оскільки вони спрямовані проти військових, проте Київ вважає, що справжня мета таких обстрілів – залякати та придушити волю населення.
Україна задокументувала десятки тисяч ймовірних воєнних злочинів, проте МКС швидше за все розглядатиме лише справи щодо найбільш високопоставлених підозрюваних. Росія ж звинувачує Україну в підтасовуваннях та фабрикації свідчень злочинів та стверджує, що українці самі винні у численних порушеннях та злочинах.
- У травні Карім Хан заявив, що для розслідування воєнних злочинів Росії в Україну приїдуть 42 слідчі Міжнародного кримінального суду.
- У жовтні Зеленський заявив, що Україна очікує відкриття офісу Міжнародного кримінального суду у Києві.
- Станом на 22 листопада Міжнародний суд ООН вже отримав 24 заяви держав, у яких ідеться про підтримку позиції України у справі "Україна проти РФ".
- На початку грудня народний депутат Андрій Осадчук розповів, що у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі досить серйозно ведуть розслідування щодо воєнних злочинів росіян в Україні. Вони максимально поінформовані та отримують усі необхідні матеріали для розслідування.
- Актуальне
- Важливе