ЗСУ атакували аеродром, на якому базувались Су-34 та Су-35, окупанти продовжують атакувати на трьох напрямках. Колонка Сергія Згурця
Російські окупанти продовжують активні наступальні дії. Протягом минулої доби на фронті відбулось 142 бойових зіткнення. Більшість з них на Курахівському, Покровському та Торецькому напрямках
За добу відбулось 142 бойових зіткнення, найбільше на Курахівському, Покровському та Торецькому напрямках.
У ніч на 3 жовтня безпілотники Сил оборони здійснили удар по російському аеродрому "Борисоглєбськ" у Воронезькій області. Зараз очікуємо супутникові знімки, які дозволять нам зробити висновки наскільки успішною була ця атака по летовищу, де розмішувались російські літаки Су-34 і Су-35. Також на цьому аеродромі противник зберігав КАБи, які активно використовують на полі бою, а там авіаційне пальне. Це системна робота наших Сил оборони. Сподіваємось, що вона буде продовжена.
Кількість бойових зіткнень за останню добу була достатньо великою - 142 бойових зіткнення. Половина з них припадала на три напрямки - Покровський, Курахівський та Торецький. Втім, це не означає, що інші напрямки є не менш складними.
Цілодобові штурми окупантів на Сіверському напрямку
Командир підрозділу "БАРНІ" мотопіхотного батальйону 10-ї ОГШБр - "Едельвейс" (Сіверський напрямок) Степан Барна розповів, що вже протягом 2,5 року його бригада виконує завдання на Донбасі. Батальйон тримає оборону навколо Сіверська спільно з іншими підрозділами. Батальйон виконує бойові завдання в польових умовах. Барна зауважив, що тільки надзусиллями хлопців та дівчат 10-ї ОГШБр - "Едельвейс" вдається утримувати позиції. За його словами, впродовж 2,5 року противнику не вдається просунутись саме на цьому напрямку.
Карта бойових дій на Сіверському напрямку станом на 3 жовтня.
Степан Барна повідомив, що для штурмів ворог намагається масовано застосувати всі види озброєння - від авіації та артилерії і до піхотних дій. За його словами, майже щодня ворог обстрілює позиції, які утримують підрозділи бригади. Для ворога дуже складно просуватись на цій ділянці фронту важкою бронетехнікою, оскільки позиції розташовані на відкритій місцевості, що дозволяє на відстані знищувати важку бронетехніку ворога. Тому російські окупанти намагаються просуватись піхотним наступом. Такі штурми позицій Сил оборони відбуваються ледь не щодня. Інколи росіяни намагаються проскочити до позицій Сил оборони на мотоциклах.
Також, як наголосив Степан Барна, ворог не зменшує застосування КАБів. Росіяни атакують КАБами не тільки прилеглі до лінії фронту населені пункти, а й атакують цим озброєнням позиції Сил оборони. Інтенсивність таких атак не зменшується і триває постійно. За словами Барни, ситуація щодо боєприпасів для стримування ворога не змінюється, Для стримування противника їх потрібна велика кількість. В підрозділах Сил оборони спостерігається певний дефіцит боєприпасів як до мінометів, так і до ствольної артилерії. Нестача боєприпасів часто компенсується дронами.
Степан Барна також розповів, що є головним для командира на полі бою. Він зауважив, що найголовнішим є життя особового складу. Командир має ефективно використовувати особовий склад і берегти життя кожного військовослужбовця.
Роботизований комплекс "Мураха" успішно виконує логістичні функції на полі бою
Засновник компанії "Роботизовані комплекси" Ігор Чайківський розповів, що роботизована система "Мураха" виконує дуже просту функцію. За його словами, зараз "Мураха" є логістичною платформою. Зокрема, за допомогою комплексу наші військовослужбовці можуть доставити провізію та боєприпаси до інших позицій. Цей комплекс виконує завдання на всіх ділянках фронту.
Ігор Чайківський розповів, що наразі компанія "Роботизовані комплекси" відкликає вироблені системи з підрозділів Сил оборони. Причина - виявлений дефект одного вузла на системі. Цей вузол є критичним і повʼязаний з масою живлення. Хоча, як зауважив Чайківський, це було несподіванкою для них. Адже в систему закладався десятикратний коефіцієнт надійності. Втім, як виявилось, вузли були поставлені з дефектами й виникали проблеми з коротким замиканням саме цього вузла. Саме тому, компанія провела ряд інженерних заходів, де вузол був замінений в експериментальних зразках, а зараз виїзна інженерна група замінює цей вузол на місцях.
Роботизований комплекс "Мураха" (фото: Суспільне Тернопіль)
Ігор Чайківський повідомив, що через те, що кількість комплексів "Мураха", які були вже поставлені до ЗСУ. не є критичною, це спрощує саму заміну вузла на цих платформах. Крім цього, це дозволяє інженерам провести додатковий огляд платформ. Зі збільшенням кількості систем у підрозділах ЗСУ буде складніше проводити такий технічний огляд. За словами Чайківського, в компанії вирішили не просто провести заміну дефектного вузла, а замінити його на виріб іншої компанії.
Засновник компанії "Роботизовані комплекси" Ігор Чайківський повідомив, що до кінця року в компанії мають намір розробити нові зразки платформ на базі комплексу "Мураха". Оскільки, враховуючи, що комплекс "Мураха" виконує логістичні завдання, то тривалість її експлуатації більший, ніж в інших зразках. В компанії переконані, що комплекси, які будуть виконувати бойові завдання також мають бути виконані з якісних матеріалів та якісної збірки. Чайківський деталізував, що до кінця року в компанії планують випустити два зразки комплексів на базі "Мурахи". Це буде телескопічна матча ретранслятора та дистанційно керована турель.
- Актуальне
- Важливе