Аналітика

ЗСУ знищили понад 400 БПЛА Shahed в Октябрському, та чому результати удару Сил оборони по авіабазі "Ханська" можуть вразити. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець Віталій Бесараб
10 жовтня, 2024 четвер
21:00

Сили оборони 10 жовтня завдали удару по російській авіабазі "Ханська" в Адигеї, на якій дислокувалась невідома кількість літаків типу Су-30, Су-34 та Су-35. Також 9 жовтня ЗСУ завдали успішного удару ракетами "Нептун" по базі зберігання іранських дронів в Октябрському. За попередніми даними, знищено понад 400 БПЛА типу Shahed

Зміст

ЗСУ завдали ударів по російській авіабазі "Ханська" та базі зі зберігання БПЛА Shahed

Сьогодні вночі Сили оборони України завдали удару по російській авіабазі "Ханська" в Адигеї, яка розташована за 400 км від поточної лінії фронту. Є відео, на яких зафіксовано потужну детонацію. Ймовірно, там вибухали цистерни з паливом, але найімовірніше, детонували боєприпаси. Перед цим ударом, який був здійснений українськими безпілотниками, була інформація про те, що на цій авіабазі перебували 12 літаків типу СУ-30, Су-34 та Су-35, потім зʼявилась інформація, що там було аж 500 російських літаків. Це дуже велика кількість літаків. В будь-якому разі, результати роботи наших Сил оборони ми зможемо проаналізувати, коли отримаємо супутникові знімки цієї авіабази.

Також Сили оборони вдарили ракетами "Нептун" по населеному пункту Октябрьське в Краснодарському краї, який розташований за 20 км від летовища "Єйськ". Саме з цього аеродрому ворог запускає ударні БПЛА Shahed по території України. Втім, удар був завданий саме по Октябрському, де була база, на якій росіяни зберігали іранські БПЛА. Наші джерела повідомляють, що на цій базі було знищено понад 400 БПЛА Shahed. Це дуже хороший результат, оскільки російська окупаційна армія використовує понад 1300 БПЛА Shahed для атак України. Власне, 400 БПЛА Shahed є запасом росіян на 1-2 тижні таких атак. Такі удари свідчать про те, що в Силах оборони є гарний симбіоз розвідки та ефективної роботи наших ударних систем, зокрема, ракетної системи "Нептун", яка вже досить потужно використовується для наземних точкових ударів.

Удар по ЗРК Patriot російською ракетою "Іскандер-М"

Втім, й ворог не розслабляється. Вчора відбулась подія, яку сьогодні зранку почали обговорювати на експертному рівні. Видання Defense Express не збиралось про це писати, але окремі народні депутати подали про цю подію детальну інформацію. Зокрема, про те, що росіяни завдали удару по позиції ЗРК Patriot. Вдень виконувач обовʼязків начальника управління центру комунікацій Командування ПС України Юрій Ігнат зробив допис у Facebook, де повідомив деталі цієї події, таким чином реагуючи на армійські твердження нардепки про те, що цей комплекс знищений. Насправді якщо проаналізувати відео, то можна побачити, що ЗРК Patriot робить пуск ракети, після цього по цьому комплексу наноситься удар російською ракетою “Іскандер-М”. Юрій Ігнат повідомив, що на війні не лише люди отримують поранення, а й техніка також. За його словами, комплекс Patriot продовжує виконувати завдання після ударів російськими ракетами. Тобто фактично є пошкодження техніки, але вона далі придатна для виконання бойового завдання. Маємо розуміти, чому відбуваються такі ситуації. ЗРК Patriot є стаціонарним комплексом, й тому для виконання складних завдань потрібна висока навченість наших військових, які мають швидко розгорнути комплекс, виконати завдання і покинути місце розташування. Втім, бачимо, що й ворог активно спостерігає за нами. Мене особисто в цій історії найбільше турбує те, що російські безпілотники й надалі можуть залітати вглиб нашої території й здійснювати контроль та розвідку. Тому питання знищення російських розвідувальних дронів залишається актуальною.

Франція повністю підготує та укомплектує 155 бригаду ЗСУ "Анна Київська"

Президент Володимир Зеленський зараз перебуває у Франції. Там йтиметься про План перемоги України й посилення військової допомоги. Чим цікава допомога саме від Франції? Звісно, ми часто говоримо, що Україні потрібно більше навчених військових, укомплектованих бригад для підсилення наших резервів та оборони на лінії фронту. Вчора зʼявилось відео, яке було опубліковане на сторінках соціальних мереж президента Франції Емманюеля Макрона, де зображена підготовка нашої 155-ї бригади “Анна Київська”. Ця бригада перебуває у Франції та комплексно готується і через кілька місяців вже буде готова виконувати завдання на полі бою. Про це заявив Емманюель Макрон. Також повідомляється, що ця бригада приїде з Франції повністю оснащена озброєнням. Повідомляється, що Франція забезпечить цю бригаду броньованими машинами, 18 САУ Caesar, ПТРК та броньованими розвідувальними машинами. Тобто бригада буде повністю навчена та оснащена для ведення бойових дій. Загальна чисельність бригади складає 2300 військовослужбовців, а загалом орієнтовна чисельність бригади має складати 4500 військових. Тому певну кількість військових має підготувати Україна для того, щоб бригада була дійсно повноцінною. Ми розуміємо, що напрямок підсилення бригад є дуже важливим і не менш важливо, що ці бригади проходять навчання за межами України. Оскільки, це додає певної безпеки для якісної підготовки особового складу.

Процес виготовлення та постачання бронежилетів для потреб Міноборони України

Директор Харківського заводу засобів індивідуального захисту Юрій Федоров повідомив, що в Україні прийнято 6 зразків-еталонів бронежилетів від різних компаній виробників. Ціна кожного зразка може бути різною. За словами Федорова, бронежилет від Харківського заводу засобів індивідуального захисту є дорожчим від очікуваної вартості, яка виставляється на торгах Міністерства оборони. Федоров повідомив, що два тижні тому Міноборони проводило закупівлю засобів індивідуального захисту, втім, їхня компанія не змогла взяти участі в цих торгах, оскільки запропонована ціна за вироби від Міноборони була занизькою. Фактично головною проблемою є ціна. Федоров наголосив, що торги від Міноборони знову не відбулись повністю. Однак, вже дві компанії змогли взяти в них участь. Він наголосив, що різниця від запропонованої ціни від Міноборони та ціни їхнього виробу становить лише 5%. Він підсумував, що сьогодні в перегонах за низькою ціною зʼявились незаконтрактовані обʼєми, які потрібна для ЗСУ.

Юрій Федоров розповів, що технічно українське законодавство дозволяє брати участь у відповідних торгах іноземним компаніям. В України є досвід, коли зʼявлялись дистрибʼютори повністю зроблених за кордоном виробів. Тобто, за словами Федорова, будь-який іноземний виробник може взяти участь в торгах для потреб Міноборони. Важливо лише пройти весь етап випробувань та довести технічну спроможність постачати вироби.

Юрій Федоров додав, що дійсно є компанії з інших країн, які мають дотації держави, й вони виграють у повністю комерційних та приватних компаніях, які мають відсутність дотацій від держави й більше податкове навантаження. Тому відповідно ці компанії можуть запропонувати більш конкурентну ціну від тієї, яку пропонують українські виробники.

Якби контракти на постачання бронежилетів були більш прогнозованими, то і швидкість виробництва значно збільшилася б

Юрій Федоров повідомив, що Харківський завод засобів індивідуального захисту повністю диверсифікував всі можливі ризики. Тобто підприємство виготовляє не тільки бронежилети. Завантаження виробництва є постійними, втім, на жаль, через нестабільність замовлень  бронежилетів розривається виробничий цикл. Це проблема. Оскільки часто доводиться чекати певний проміжок часу до першого постачання після підписання угоди. За словами Федорова, якби контракти на постачання бронежилетів були більш прогнозованими, то і швидкість виробництва значно збільшилася б.

Юрій Федоров також розповів, що якщо сьогодні завантажити потужності двох компаній, які займаються виробництвом й постачанням бронежилетів для потреб ЗСУ, то щомісяця ці виробники можуть виготовляти 50 тис. виробів. Це більше від потреб Міністерства оборони. Федоров також розповів, що технічно процес закупівель для потреб Міноборони не змінився з початку повномасштабного вторгнення Росії. Все відбувається через Prozorro та публічно. Він наголосив, що нічого кардинально не змінилось. За його словами, виробники намагаються увійти в систему розуміння з військовими. Є певні проблеми з ціноутворенням за вироби, втім, цей процес намагаються контролювати вже декілька департаментів.


 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.95
  • EUR
    Купівля 43.6
    Продаж 44.27
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
12 грудня
14:45
Оновлено
Атака по Запоріжжю
Удар РФ по Запоріжжю 10 грудня: кількість загиблих зросла до 11, серед поранених є дитина
14:44
нафта
Індія і Росія уклали найбільшу в історії угоду про постачання нафти, - Reuters
14:41
На ТОТ Херсонщини окупанти незаконно зрубали 400 ялинок
14:17
У РФ заявили про домовленість з Україною обмінятися посилками для полонених
14:05
Книги
Програму єКнига планують запустити з 16 грудня
14:05
OPINION
Фрідріх Мерц: Той, хто взяв реванш у Меркель і може допомогти Україні
14:05
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Армія РФ запустила ударні БПЛА по Україні: ситуація вдень 12 грудня
14:04
путін
The Times: Ракетні амбіції Дніпра витримують натиск Путіна
14:02
війна діти
Ще 326 дітей залишаються в зоні активних бойових дій на Донеччині
13:54
На фото: LATEXFAUNA випустила розпусний кліп
Кліп Latexfauna потрапив до топ-100 світового чарту YouTube
13:36
світло
В Укренерго розповіли про нову схему відключень світла
13:10
В'ячеслав Володін
В Україні заочно засудили до 15 років тюрми голову держдуми РФ В’ячеслава Володіна
13:08
Через погрози оприлюднити фото гонщика: ексмедсестру Шумахера звинувачують у вимаганні 15 млн євро
12:59
Росіяни засудили 20-річного маріупольця до 11 років колонії через нібито шпигунство на користь ГУР
12:55
Анастасія Блищик пресофіцер в 47 окрема механізована бригада
"Залишився маріонеткою": пресофіцерка 47-ї ОМБр Блищик прокоментувала відео Маркуса щодо медійної роботи підрозділу
12:53
Свенья Шульце
До Києва приїхала міністерка розвитку Німеччини Свенья Шульце
12:35
Михайло Шатський
У Москві ліквідували заступника генконструктора "Марсу" Шатського, який модернізував ракети
12:33
Міністерство оборони України
Міноборони спрямувало 23 млрд грн на закупівлю озброєння польській компанії попри ризики, - Железняк
12:26
шенгенська віза шенген
Болгарія та Румунія з 1 січня приєднаються до Шенгенської зони
12:24
Сонячно, але ожеледиця: Наталка Діденко поділилася прогнозом на 13 грудня
12:06
Андрій Єрмак
Україна наразі не готова до перемовин із РФ щодо завершення війни, – Єрмак
12:00
OPINION
Курська операція — ідеальний шторм для Путіна
12:00
Партнерський матеріал
гривня
Як цифровізація фінансових послуг змінює життя українців
11:48
застосунок Дія
У Мінцифрі анонсували 4 цифрових проєкти для протидії корупції
11:38
Соліст "Хейтспіч" послав на**й Тіну Кароль, бо його пісня не пройшла в Нацвідбір на Євробачення
11:22
електроенергія
Споживання електроенергії тримається на високому рівні: ситуація в енергосистемі 12 грудня
11:16
Номінований на "Оскар" за пісню для "Ваяни" композитор Міранда пояснив, чому не працював над саундтреком другої частини
10:55
Огляд
світ, міжнародний огляд
Росіяни за 3 км від Покровська, а Франція й Польща думають над відправкою військ в Україну. Акценти світових ЗМІ 12 грудня
10:53
на фото прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Україна працює над поверненням біженців із Німеччини, - Шмигаль
10:42
Ексклюзив
"Дві години тривала детонація": Андрющенко про ураження ворожого складу з боєкомплектом на Донеччині
10:39
обстріл Херсона
У Херсоні через атаку російського БПЛА й артилерії загинув чоловік, є постраждала
10:16
У Києві затримали послідовника партії Шарія, який закликав до держперевороту
10:11
Гурт DakhTrio випустив альбом "Тичина: Феномен доби" на вірші українського модерніста
10:11
ЗСУ
12 грудня: День Сухопутних військ ЗСУ. Чим ще відомий цей день та яке сьогодні релігійне свято
10:11
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 12 грудня: скільки коштує долар, євро та злотий
10:02
OPINION
Путін хоче Карибську кризу на біс
09:55
Динамо - Ференцварош
"Реал Сосьєдад" - "Динамо": онлайн-трансляція матчу Ліги Європи
09:51
Джеффрі Паєтт
Байден номінував експосла США в Україні Паєтта на найвищу дипломатичну відзнаку
09:47
Держпром, Харків
В Україні ЮНЕСКО вперше застосує механізм спецмоніторингу щодо будинку Держпрому в Харкові
09:36
Шольц путін
Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів із Путіним
Більше новин