Уряд США уникнув "шатдауну": Байден підписав законопроєкт про тимчасовий бюджет
За годину до настання 1 жовтня президент США Джо Байден підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду до 17 листопада, схвалений напередодні Сенатом та Палатою представників конгресу Штатів
Про це йдеться у заяві Білого дому.
"У суботу, 30 вересня, президент підписав закон, який надає федеральним агентствам асигнування на фінансовий рік до 17 листопада 2023 року для продовження проєктів федерального уряду та продовжує кілька повноважень, термін дії яких закінчується", - зазначають там.
Перед підписанням законопроєкту Байден виступив із заявою про те, що в угоді немає нового фінансування для продовження підтримки України.
"Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана. Я цілком сподіваюся, що спікер дотримуватиметься своєї відданості народу України та забезпечить підтримку, необхідну для допомоги Україні в цей критичний момент", - сказав президент США.
Сенат США слідом за Конгресом затвердив проєкт тимчасового фінансування уряду
Зазначається, що пізно ввечері 30 вересня за ухвалення законопроєкту виступили 88 сенаторів, проти 9 сенаторів-республіканців: Марша Блекберн і Білл Хагерті, Майк Браун, Тед Круз, Роджер Маршалл, Майк Лі, Ренд Пол та Ерік Шмітт.
"Це був день, сповнений поворотів. Американський народ може зітхнути з полегшенням: припинення роботи уряду не буде", - сказав лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер.
Законодавство зберігає фінансування уряду на чинному рівні до 17 листопада та дозволяє виділяти додаткові кошти на допомогу постраждалим від стихійних лих, даючи Конгресу більше часу для досягнення угоди про фінансування на цілий рік.
"Це все ще буде серйозним викликом перед новим кінцевим терміном у листопаді, але наразі це дозволяє уникнути припинення роботи, яке поставило б під загрозу оплату праці мільйонів американців", - йдеться у повідомленні.
Угода виключає допомогу Україні, положення двопартійного законопроєкту Сенату, який спікер Кевін Маккарті відхилив, заявивши, що його слід розглядати окремо у час, який буде визначено.
Напередодні Палата представників конгресу США затвердила бюджет для фінансування урядових органів на 45 днів – у ньому немає пункту про допомогу Україні, його буде внесено окремим законопроєктом.
Законопроєкт дозволить уряду працювати ще 45 днів і уникнути шатдауну. Тоді "за" проголосували 335 представників проти 91.
Як зазначав "Бабель", сенат міг не прийняти таке формулювання, адже там підтримка України значно більша.
Що таке "шатдаун" і чому голосуванням за бюджетну резолюцію важливе також для України
Урядовий "шатдаун" - це стан, коли частина американського уряду не працює через те, що не був ухвалений новий бюджет, у який закладені кошти для роботи урядових установ. Він настає тоді, коли перестає діяти бюджет на поточний період. Цього разу це відбудеться 30 вересня, "шатдаун" розпочнеться з 1 жовтня. Попри це, Конгрес може ухвалити тимчасове продовження бюджетного періоду.
Ухвалення бюджетної резолюції потрібне для того, щоб уникнути так званого шатдауну. Така зупинка може настати з 1 жовтня, якщо конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Натомість ухвалення бюджетної резолюції дасть змогу профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.
Раніше речник Державного департаменту США Метью Міллер заявляв, що "шатдаун" може вплинути на швидкість постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів.
Водночас, за його словами, двопартійна більшість у конгресі США підтримує продовження допомоги Україні.
30 вересня спікер Палати представників США Кевін Маккарті заявив, що гроші на допомогу Україні мають бути виключені із законопроєкту про додаткові витрати, щоб запобігти "шатдауну".
- Актуальне
- Важливе