Єврорада при наданні Україні статусу кандидата в ЄС не передбачила його відкликання, - Стефанішина
Україну не позбавлять статусу кандидата в Європейський Союз, якщо не будуть виконані рекомендації Єврокомісії
Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у інтерв'ю, яке транслювалось в ефірі телемарафону, передає РБК-Україна.
Вона зазначила, що статус кандидата в ЄС Україна отримала безумовно.
"Щодо семи умов. Рішення передбачає, що Єврокомісія в кінці року зробить оцінку виконання цих умов і від цього будуть визначатися подальші етапи, пов'язані з членством. Тобто вони не прив'язуються до того рішення, яке ми здобули", - сказала Стефанішина.
Вона наголосила, що в рішенні Євроради не йдеться про відкликання статусу кандидата у разі невиконання умов.
Умови, які Україна має виконати: реформа Конституційного суду, продовження судової реформ, антикорупція, включно з призначенням керівника САП та проведення конкурсу на очільника НАБУ, боротьба з відмиванням коштів, втілення антиолігархічного закону, узгодження аудіовізуального законодавства з європейським, зміна законодавства про нацменшини.
- 23 червня Єврорада на саміті лідерів країн ЄС надала статус кандидатів на вступ до ЄС Україні та Молдові.
- Генеральна директорка Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк повідомила, що відкриття переговорних процедур щодо членства України в ЄС очікується на початку 2023 року.
- Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга заявив, що Україна має ухвалити понад 70 законів, щоб продовжити рух до ЄС.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова виконати рекомендації Єврокомісії, які необхідні для вступу країни до ЄС.
- Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук розраховує, що парламент найближчим часом розпочне імплементацію законопроєктів, необхідних для подальшої євроінтеграції України.
- Актуальне
- Важливе