Грузинська православна церква на тлі протестів застерегла від надмірної "симпатії" до північного сусіда та критики держави
Патріархія Грузинської православної церкви виступила з першою від початку протестів у Тбілісі заявою у якій застерегла від надмірної "симпатії" до північного сусіда та критики держави
Про це повідомляє Грузія Online.
"Наша країна проходить найскладніший шлях становлення сильної держави, для чого нам потрібно бути дуже обережними як з боку державних інститутів, так і суспільства. Церква, як найбільший об'єднувач і благодійник нашого народу та країни, палко молиться за мир та одностайність", - ідеться у заяві.
У ГПЦ наголошують, що збереження мирного курсу та незалежності країни є "єдиною можливістю для прогресу": "Поляризуючі радикальні заяви ми вважаємо спробою порушити мир, хоч би з якого боку вони поширювалися, особливо з боку духовенства".
При цьому зауважується, що в соцмережах циркулюють проповіді окремих священнослужителів, які "зачіпають політичні теми, як то надмірна "симпатія" до північного сусіда, чи радикальна критика держави".
У зв'язку з цим ГПЦ заявляє, що такі настанови "чужі офіційному баченню церкви та загалом християнському духу, що неодноразово озвучувалося в офіційних позиціях патріархії та в особистих висловлюваннях католикоса-патріарха всієї Грузії про шлях євроінтеграції".
- 7 березня парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який значною мірою наслідує російський закон про іноземних агентів. Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня. Після цього в країні спалахнули протести. Поліція застосувала до учасників акцій сльозогінний газ. На ранок 8 березня було відомо про затримання біля будівлі парламенту 66 учасників мітингу. Опозиція натомість оголосила про нові протести.
- У ЄС попередили Грузію про "серйозні наслідки" в разі остаточного ухвалення законопроєкту про "іноагентів".
- Голова керівної партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе заявив, що війна в Україні стала наслідком подій Майдану та порівняв країни.
- Міністерство закордонних справ України заявило, що солідарне з грузинським народом на протестах в Тбілісі та поділяє позицію ЄС про законопроєкт щодо "іноагентів".
- 8 березня Володимир Зеленський побажав Грузії демократичного успіху, коментуючи акції протесту, які тривають у цій країні .
- Актуальне
- Важливе