Ізраїльська армія порадила жителям Гази прямувати до Єгипту .Червоний хрест прокоментував
Ізраїльська армія заявила, що нанесла більш ніж 200 ударів по об'єктах у секторі Гази та відновила контроль над містами, захопленими ХАМАСом. ЦАГАЛ порадив жителям Гази тікати до Єгипту, поки є можливість, проте Червоний Хрест заявив, що достовірної інформації щодо можливості евакуації через Єгипет немає
Про це пишуть Haaretz і Aljazeera.
Протягом ночі ЦАХАЛ завдав більше ударів по понад 200 терористичних цілях у Газі. У заяві ЦАХАЛу йдеться, що атаку здійснили військові літаки та інші судна.
За даними армії оборони Ізраїлю, ЦАХАЛ відновив повний контроль над ізраїльськими містами, куди проникли терористи ХАМАС. Речник ізраїльських військових Даніель Хагарі заявив, що за останні 24 години жоден бойовик ХАМАСу не перетнув огорожу. Проте він не відкидає можливість того, що деякі бойовики все ще перебувають у контрольованих Ізраїлем районах.
Ізраїльська армія зазначила, що зосереджена на стабілізації території та забезпеченні безпеки прикордонного паркану, який веде до Гази. За словами Хагарі, зараз військові встановлюють міни в тих частинах, де було зруйновано бар'єр, щоб запобігти подальшому проникненню.
Станом на ранок 10 жовтня унаслідок атаки ХАМАСу було вбиті 900 ізраїльтян. ХАМАС все ще утримує понад 100 ізраїльських заручників, як цивільних, так і військових.
Водночас за даними міністерства охорони здоров'я Палестини, кількість загиблих внаслідок ізраїльського бомбардування наразі становить 704 людини, а кількість поранених сягнула майже 4000.
Про вибухи, звуки гелікоптерів та дронів на півдні Ізраїлю напередодні повідомляло CNN. За словами кореспондентів в Сдероті та Ашкелоні, також було чутно, як над кордоном летіли винищувачі.
У небі були "великі спалахи" і було чути "звук дуже, дуже сильного удару", що доносився з Гази. Команди CNN також почули роботу безпілотників і вертоліт, який летів поблизу кордону з Газою.
Пізніше ізраїльська армія закликала жителів сектору Гази тікати до Єгипту, поки є можливість. Про це інформує Reuters.
Під час брифінгу з іноземними журналістами підполковник Річард Хехт сказав, що порадив би палестинським біженцям "виходити" через контрольно-пропускний пункт Рафах на південному кордоні Гази з Єгиптом.
Ізраїльські військові переглянули рекомендацію, щоб палестинці, які рятуються від повітряних ударів у секторі Газа, прямували до Єгипту, заявивши в подальшій заяві, що головний контрольно-пропускний пункт на цьому кордоні наразі закритий.
Потім офіс Хехта опублікував заяву. "Роз'яснення: Контрольно-пропускний пункт Рафах був відкритий вчора, але зараз він закритий", - йдеться в заяві.
Невдовзі представниця Міжнародного комітету Червоного Хреста у Палестині Сара Девіс заявила, що не має "жодної перевіреної інформації" щодо того, чи можуть люди евакуюватися з Гази через Єгипет. Про це пише Суспільне.
"Кількість вбитих і поранених продовжує зростати. Тисячі були змушені покинути свої домівки й не знають, яким буде їхній наступний крок", — сказала Девіс.
Зокрема, вона висловила "надзвичайну стурбованість" та поінформувала, що основні служби в Газі "вже відчувають труднощі".
"І хоча Червоний Хрест має довгострокові програми з підтримки таких речей, як водопостачання, електрика й охорона здоров'я, ми знаємо, що величезний тиск збройних дій сильно впливає на їхню здатність функціонувати. На цю мить у мене немає жодної перевіреної інформації про те, чи можуть люди залишати Газу через Єгипет", — додала вона.
Окрім цього, Девіс заявила, що у них є команда на місцях в Газі, яка вже доставила медичним закладам необхідне медичне обладнання, таке як ноші, набори для поранених і мішки для трупів.
Події в Ізраїлі
Уранці в суботу, 7 жовтня 2023 року, палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40-алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня. Востаннє це ставалося 50 років тому, під час Війни Судного дня 1973-го.
Вранці 8 жовтня ліванська "Хезболла" оголосила про приєднання до сил ХАМАС і взяла на себе відповідальність за обстріл ракетами та мінометами бази ЦАГАЛ на півночі Ізраїлю. Палестинський Ісламський джихад також заявив, що його бойовики приєдналися до нападу ХАМАСу на Ізраїль.
Низка країн світу засудила терористичний напад бойовиків ХАМАСу та висловила підтримку Ізраїлю в захисті від агресії. Серед них - США, Велика Британія, Іспанія, Італія, Німеччина, Україна, Франція, Угорщина, Нідерланди, Хорватія, Чехія, Швеція, Угорщина, Норвегія, Кіпр, Індія, Боснія і Герцоговина, Аргентина, Австралія, а також Європейський Союз. Загалом 82 країни засудили вторгнення ХАМАСу та Ісламського джихаду на територію Ізраїлю.
9 жовтня армія Ізраїлю повернула під контроль всі райони на кордоні із Сектором Гази. При цьому не виключено, що на ізраїльській території все ще перебувають бойовики ХАМАСу. Ізраїль також оголосив про повну енергетичну та продовольчу блокаду сектора Гази.
ЗМІ повідомили, що прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу заявив у розмові з Джо Байденом, що Ізраїль "буде змушений" розпочати наземну операцію в секторі Гази.
Бойовики ХАМАСу заявили, що почнуть вбивати цивільних заручників та транслювати страти за удари по сектору Газа, що здійснюватимуться без попереджень про цілі.
Представник ХАМАСу заявив, що угруповання відкрите до перемовин з Ізраїлем про перемир'я, оскільки "цілі були досягнуті". Президент Палестини Махмуд Аббас в ході війни з Ізраїлем планує візит у Росію.
У Білому домі назвали Іран співучасником атак ХАМАС на Ізраїль.
- Актуальне
- Важливе