Можна очікувати, що з боку Білорусі буде атака не на Україну, а на Польщу чи країни Балтії, - військовий аналітик Гетьман
Олексій Гетьман, військовий аналітик, ветеран російсько-української війни, зазначив, що є пересторога, що з Білорусі може бути провокація у бік країни, яка є членом НАТО, щоб подивитися на реакцію Альянсу
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Ті війська, які зараз є з боку Білорусі біля нашого кордону, вони не є тими силами, що здатні зробити наступ. Навряд чи вони будуть взагалі атакувати, тому що, по-перше, ми підготовилися до атаки, а по-друге, тут не у кількості справа, а у якості. Вони не мають того вишколу, який би зміг їм дати можливість для наступу", - прокоментував військовий експерт.
Олексій Гетьман додав, що генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг говорив про велику ймовірність того, що Росія може втягнути інші країни у війну Росії вже проти НАТО.
"Тому, можна очікувати, що з боку Білорусі буде атака не на Україну, а на якусь іншу країну, і це можуть бути Польща або країни Балтії для того, щоб подивитися, як Альянс виконує 5 статтю свого статуту. Тобто, чи вступить НАТО у війну, не у підтримку, а саме у війну проти РФ чи Білорусі, якщо з її боку буде завдано удар по якомусь з членів Альянсу. Подібні провокації притаманні РФ, тому це цілком можемо очікувати. Але ж якогось наступу тією технікою чи особистим складом з Білорусі, які є на північному кордоні нашої країни, очікувати, принаймні на Київ, неможливо. Також були розмови з боку Інституту вивчення війни, що це може бути атака на Рівненщину чи на Волинь, тобто якась спроба атаки чи провокація ДРГ. Але є й пересторога, що вони спробують зробити якусь шкоду країні, яка є членом НАТО, щоб подивитися на реакцію Альянсу", - припустив Гетьман.
- 27 жовтня у Генштабі ЗСУ припустили, що росіяни можуть спробувати піти в наступ на Київ, використавши як плацдарм територію Білорусі.
- 30 листопада у ГУР заявили, що не бачать ознак формування наступального угруповання в Білорусі, але загроза зберігається
- 3 грудня Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали протокол про внесення змін до угоди про "забезпечення регіональної безпеки". В ISW зазначили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу зустрічався із самопроголошеним президентом Білорусі, аби продовжити тиск на нього для подальшої підтримки Мінськом російської агресії проти України.
- 6 грудня у Білорусі заявили про початок "планових занять із бойової підготовки".
- 9 грудня генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що побоюється можливості розширення війни в Україні до "великої війни між НАТО й Росією", але вважає, що цього вдасться уникнути
- 12 грудня Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Кремль штовхає режим Лукашенка на війну в Україні, аби посилити контроль над Білоруссю.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе