В ЄС кажуть, що закон про контроль НАБУ суперечить безвізу
У Євросоюзі вимагають відхилити законопроект №7362, який дозволить Верховній Раді посилити контроль над НАБУ і звільняти його керівництво
Про це повідомляє прес-центр представництва Євросоюзу в Україні у своєму акаунті в Twitter.
"Законопроект №7362, який полегшує звільнення директора НАБУ та керівників антикорупційних агентств, суперечить боротьбі України з корупцією, реформам та зобов'язанням відповідно до Плану дій щодо візової лібералізації", - наголосили у відомстві.
У представництві вказали на те, що цей законопроект потрібно відхилити, а Україна має посилювати свої антикорупційні інституції, а не навпаки.
Законопроект #7362, який полегшує звільнення директора #НАБУ та керівників антикорупційних агентств, суперечить боротьбі України з корупцією, реформам та зобов'язанням #ПДВЛ. Законопроект має бути відхилений. #Україна повинна посилити, а не послабити антикорупційні інституції.
— EU Delegation UA (@EUDelegationUA) 7 декабря 2017 г.
Зазначимо, проект закону №7362 вчора був внесений до українського парламенту. Цей документ дозволяє Раді звільняти очільників НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора Державного бюро розслідувань.
Сьогодні вранці стало відомо, що з сьогоднішнього порядку денного цей законопроект прибрали.
У НАБУ тим часом розкритикували законопроект. Там проект закону вважають частиною плану зі знищення НАБУ.
Читайте також: Детектив-антикорупціонер став другом чиновниці, щоб дати їй хабар. Чим закінчилась спецоперація НАБУ
- 29 листопада під час спроби передачі хабаря першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій був затриманий "таємний агент" НАБУ на ім'я Сергій Тітєнков.
- При цьому У НАБУ стверджують, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у їхню спецоперацію, під час якої намагалися виявити учасників організованого злочинного угруповання у ДМС.
- За словами Пімахової, агент НАБУ 7 місяців готував спецоперацію, щоб дати їй хабар. За цей час у них склалися товариські стосунки з агентом НАБУ.
- Луценко заявив, що агента НАБУ затримали правомірно, адже правоохоронці не мають права пропонувати держпосадовцю прийняти завідомо незаконне рішення. Луценко назвав такі дії чистою провокацією.
- Своєю чергою, ГПУ повідомила про підозру агенту НАБУ, який нібито пропонував хабар у ДМС, й провела обшуки у ще одного агента, задіяного у цій справі, - у Катерини Сікорської, більше відомої як "агент Катерина".
- Луценко заявив, що всі агенти НАБУ, які працюють під прикриттям, набрані з порушенням закону й використовують у своїй роботі контрабандну техніку. Він також звинуватив главу НАБУ Артема Ситника в незаконній діяльності ФБР США на території України.
- Занепокоєння щодо подальшої роботи НАБУ висловили Міжнародний валютний фонд, МЗС Великої Британії, Євросоюз, Світовий банк та Державний департамент США.
- Актуальне
- Важливе