5 професій, попит на які зросте у 2018 році
Автоматизація та штучний інтелект впливають на поточні професії і повністю змінять ринок праці майбутнього: це призведе до скорочення робочих місць, а необхідність в деяких професіях і зовсім відпаде
MIT Technology Review підготував топ-5 професій, попит на які буде рости в цьому році, і їх ще не скоро зможуть замінити роботи.
1. Спеціаліст з відновлюваної енергії
Енергетика невеликими, але впевненими кроками йде в "зелене" майбутнє. Вітрові генератори, сонячні елементи рік від року виробляють все більше кіловат-годин електроенергії. І в майбутньому зростання збережеться.
Поширення вітрової та сонячної енергетики призведе до підвищеного попиту на відповідних фахівців. За прогнозами Бюро статистики праці США, в найближчі 10 років відновлювальна енергетика стане лідером по процентному зростанню кількості співробітників.
Завдання, які вирішуються цими фахівцями вимагають знань, мобільності і вправності, яких роботи поки що не мають. Тому деякий час працівники цієї галузі можуть не боятися автоматизації, а навпаки, очікувати зростання зарплат і престижу професії.
2. Тренер алгоритмів
Без цієї професії автоматизація в принципі неможлива. Алгоритмам потрібні серйозні тренування, щоб хоч частково стати інтелектуальними. Щоб навчити програму виконувати певні дії на складальній лінії, може знадобитися десяток тисяч прикладів виконання цих дій.
Так і з іншими алгоритмами. Не так давно Google найняла 10 тисяч людей, щоб очистити контент на YouTube. Але це була не єдина їхня задача. За ними постійно спостерігали алгоритми, які навчалися модерувати контент так само, як і люди. Алгоритмів все більше і все більше необхідності навчати їх.
3. Інженер-розробник штучного інтелекту
Сьогодні інженери з розробки штучного інтелекту одні з найбільш потрібних в ІТ людей. Зарплати деяких з них можуть конкурувати з професійними спортсменами, а компанії влаштовують змагання з переманювання одне у одного профі.
Тут все очевидно: ШІ-інженери - ті люди, які здебільшого і просувають ШІ-революцію, які роблять страхи про заміну людей машинами реальністю. Такі фахівці найбільше потрібні сьогоднішній економіці, тому логічно, що в 2018 році їм не доведеться сидіти без роботи. В тому числі, тому, що штучний інтелект, який розробляє штучний інтелект, поки тільки далека перспектива.
4. Стрімер відеоігор
Стрімінг відеоігор - це онлайн відеотрансляція гри у режимі реального часу. Тобто стрім - це проходження гри у прямому ефірі на відеохостингах типу Twitch, YouTube, та інших
Люди почали заробляти стрімінгом серйозні гроші ще кілька років тому. Але сьогодні набралася достатня кількість людей, для яких це вже не хобі, а єдиний і повноцінний спосіб заробітку.
Тільки на платформі Twitch є і заробляють на цьому 25 тисяч чоловік. Їх щоденна аудиторія 15 мільйонів чоловік, і цифра постійно зростає. Це зростання і дозволяє припустити, що попит на новий контент, а значить і на нових стрімерів буде рости.
5. Доглядальниця
Чи не найбільш високооплачувана і точно не найперспективніша професія сьогодні може стати дуже популярною вже в найближчі 10 років. Населення розвинених країн старіє, отже з'являється більше людей, яким потрібен постійний догляд.
При всьому бажанні технології ще довгий час не зможуть забезпечити той рівень догляду, який може дати жива людина. Тому зовсім скоро ситуація з низькою оплатою доглядальниць може змінитися. Разом з цим збільшиться і попит на них. На думку експертів, в цілому попит на вихователів дитячих садків, вчителів і медсестер з ростом автоматизації буде тільки збільшуватися.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- В кінокомпанії Netflix розповіли, яким чином вони застосовують "індивідуальний підхід" до кожного користувача, і пропонують "виграшний" набір фільмів, серіалів та навіть картинок до них
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Лабораторія реактивного руху NASA в Каліфорнії провела експеримент, щоб з'ясувати, хто швидше і краще керує безпілотним літальним апаратом - штучний інтелект чи професійний пілот.
- Вчені Каліфорнійського університету навчили штучний інтелект визначати, як будуть розвиватися відносини пари, ґрунтуючись на записи їхніх голосів
- Актуальне
- Важливе