Рanasonic побудує в США "розумне місто майбутнього"
Panasonic - один з найвідоміших виробників споживчої електроніки, але в останні роки японська компанія активно розвивається в бік високотехнологічного міського дизайну
Про це пише Futurism.
Hайбільший проект компанії в цій сфері - будівництво "розумного міста" в США, яке має завершитися до 2026 року. Ініціатива є частиною більш великої програми Panasonic під назвою CityNow. Проект буде реалізовано неподалік від аеропорту Денвера, штат Колорадо.
На ділянці порожньої землі площею 162 га вже розміщені пристрої для роздачі безкоштовного Wi-Fi, світлодіодні вуличні ліхтарі, датчики забруднення повітря, сонячні панелі і камери стеження. У разі відключення електроенергії район зможе автономно існувати протягом 72 годин.
Важливу роль у функціонуванні розумного міста буде грати безпілотний транспорт: вже навесні тут з'явиться автономні автобуси.
Надалі на ділянці шосе довжиною 24 км буде розгорнута високотехнологічна система Road X, яка буде обмінюватися даними з безпілотними автомобілями, наприклад, підказувати оптимальний маршрут руху. Ця частина проекту вартістю $72 млн розробляється спільно з Міністерством транспорту США.
На думку менеджера програми Емілі Сильверман, нові технології покращать життя денверців. Наприклад, розумні ліхтарі дозволять скоротити "світлове забруднення" і споживання енергії.
Читайте також: Людство втрачає ніч. Що таке світлове забруднення та чим воно загрожує
Населення столиці Колорадо щорічно збільшується на 15 000 людей, що загрожує такими проблемами, як затори і брак доступного житла.
Інновації, випробувані в новому районі, допоможуть в їх вирішенні. У разі успіху проекту аналогічні ініціативи можуть бути розгорнуті і в інших американських містах.
Це перший досвід програми CityNow в США, але три роки тому Panasonic успішно завершила будівництво "сталого розумного міста" Фудзівава в 50 км на захід від Токіо. Компанія підключила 1000 будинків до сонячної енергосистеми, яка контролює споживання електрики в режимі реального часу.
Будівництво з нуля розумних міст або хоча б нових районів стало справжнім трендом. Так, аналогічний проект з'явився в Китаї - тут за його реалізацію візьметься інтернет-гігант Baidu. Економічна зона Xiongan перетвориться в екологічно чисте місто з безпілотним транспортом.
Наразі ця країна створює 290 розумних міст. Дослідники прогнозують, що світова індустрія "розумних міст" до 2040 року зросте до $1 трлн, а лідером у ній буде саме Китай.
Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це
- Фахівцями з японських університетів Тохоку і Хокайдо був розроблений робот, який може адаптуватися до фізичних каліцтв і показувати емоції болю
- Штучний інтелект створив власну релігію: фізик Джанель Шейн за допомогою нейромережі вирішила перевірити, що буде, якщо поєднати декілька людських вірувань і звести їх у єдину систему
- Вчені завантажили "мозок" хробака в робота, і той самотужки взяв його під контроль: науковці створили біологічно достовірну модель нейронної мережі круглого черв'яка і завантажили в простого робота з Lego.
- Актуальне
- Важливе