live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Систему розпізнавання облич почнуть використовувати на свинях. Навіщо


фото: hd-wallpapersdownload
Технологія машинного зору дозволить вести автоматичний облік багатомільйонного поголів'я свиней, орієнтуючись на їхні клейма з ID, а система розпізнавання голосу зможе вчасно розпізнати захворювання за звуком кашлю і запобігти епідемії

Про це пише The Verge.

Аж до 1980 року китайці вирощували свиней виключно у себе на задньому дворі. Але трохи більше 30 років тому країні довелося негайно модернізувати цю галузь, щоб впоратися із попитом на м'ясо швидко розбагатілого середнього класу.

Китай досяг в цьому такого успіху, що індустрію стали називати "свинячим дивом". Сьогодні в Піднебесній вирощують половину світового поголів'я - 700 млн свиней. Тепер, щоб краще поратися з цією "свинячою ордою", китайські фермери будуть використовувати штучний інтелект.

Китайський ІТ-гігант Alibaba підписав контракт з виробниками свиней Dekon Group і корму для худоби Tequ Group на розробку і впровадження ШІ-системи, яка дозволить стежити за багатомільйонним поголів'ям.

Зараз для цього використовують радіочастотну ідентифікацію - у кожної свині в вусі є RFID-мітка. Це надійний, але дуже трудомісткий спосіб, адже і встановлювати датчики, і відслідковувати їх потрібно в індивідуальному порядку.

"Коли стадо налічує 10 млн голів, ледь вдається порахувати, скільки поросят народжується кожен день, не кажучи вже про те, щоб прикріпити до вуха кожному RFID-позначку", - розповів прес-секретар Tequ Group Чжан Хайфен.

Угода з Alibaba вартістю в кілька мільйонів доларів передбачає заміну радіочастотної ідентифікації на технологію машинного зору.

Ідея в тому, щоб відстежувати свиней за допомогою камер, які будуть вести облік худоби, орієнтуючись на клейма з ID на їх спинах.

Спочатку система буде тільки перераховувати свиней і поросят, але згодом Alibaba збирається її вдосконалити і запропонувати більш комплексні рішення.

Наприклад, ШІ буде аналізувати показання інфрачервоних датчиків і співвідносити їх з руховою активністю свиней, і на цій підставі робити висновки про їх здоров'я і самопочуття.

Система розпізнавання голосу буде ще більш просунутою. Наприклад, ШІ по виску поросяти зможе визначити, що його випадково придавила велика свиня (це допоможе запобігти передчасній смерті 3% поросят щорічно). А якщо система вчасно відстежить кашель в стаді, це дозволить уникнути епідемії.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати