Парубій домовляється з Грузією про підтримку надання Україні автокефалії
Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перебуваючи у Грузії з нагоди святкування 100-річчя Першої Республіки Грузія, зазначив, що відновлення автокефалії йде нога в ногу з відновленням державності
Він повідомив, що планує обговорити питання щодо підтримки автокефалії України і з президентом Грузії, і з головою Парламенту, і з грузинським патріархом Іллею ІІ, тому що "підтримка Грузинською православною церквою української автокефалії є дуже важливою", інформує прес-служба ВР.
За його словами, патріарх Ілля ІІ дуже часто бачиться з українськими єпархами, він розуміє і знає важливість відновлення української православної автокефальної церкви.
Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква
"Відновлення автокефалії, століття якої Грузія відзначала минулого року, фактично нога в ногу йшло з відновленням державності. Незалежна церква і незалежна держава будувались разом - і Грузія знає вагу і ціну важливості своєї незалежної церкви", - зазначив він.
У цьому контексті голова українського парламенту висловив сподівання на підтримку Грузинської православної церкви.
Читайте також: Як Києво-Печерська лавра виховувала бойовиків для Гіркіна
"Ми дуже розраховуємо на підтримку і патріарха, і Грузинської православної церкви прагнення України і усіх українців до створення української православної автокефальної церкви. Сподіваюся, що на рівні президента і спікера (Грузії – прим.) ця ідея підтримана повністю, і я дуже сподіваюсь, що і патріарх цю ідею підтримає", - зазначив голова Верховної Ради України, підтвердивши розуміння ними важливості, значення та прагнення України до побудови своєї церкви.
За його словами, ці питання вони проговорюватимуть як світська влада:
"Ми ні в якій мірі не прагнемо втручатися в релігійну сферу. Ми можемо тільки відображати інтерес і бажання українців і грузин".
Парубій зазначив, що ця ідея знаходить розуміння і підтримку серед депутатів і керівництва парламенту Грузії, і висловив сподівання, що коли буде прийнято рішення про томос, то Україна отримає підтримку, у тому числі, і Грузинської автокефальної православної Церкви.
- 19 квітня президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді звернувся до народних депутатів з закликом підтримати проект постанови про звернення до вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томоса (указу) про автокефалію православної церкви в Україні, який забезпечить створення не залежної від Москви об'єднаної української помісної церкви.
- 268 народних депутатів проголосували за це звернення. Проти проголосували 36 нардепів (33 - з "Опоблоку", 2 - з "Відродження", 1 позафракційний).
- 22 квітня стало відомо, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.
- При цьому кожна окрема церковна громада, як пояснив в ефірі Еспресо.TV політолог Сергій Таран, може самостійно переходити з Московського до Київського патріархату.
- Всередині УПЦ МП розпочався справжній розкол на грунті підтримки чи не підтримки автокефалії - за словами митрополита Черкаського і Канівського Софронія, біля 10 єпископів виступає "за" автокефалію. Таку ж позицію публічно займає архімандрит УМП МП Кирило (Говорун) і митрополит Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександр (Драбинко), якого за правління Януковича переслідували у зв'язку з його чіткою проукраїнською позицією.
- Актуальне
- Важливе