Супутник вперше зловив космічне сміття гарпуном і сіткою
Британський супутник RemoveDEBRIS вперше в історії розпочав збір космічного сміття на навколоземній орбіті
Про це пише The Verge.
Випробування почалися, коли компанія SpaceX запустила на Міжнародну космічну станцію ракету Falcon 9 з вантажним кораблем Dragon, який доставив космонавтам прототип апарату RemoveDEBRIS для збору космічного сміття.
SpaceX will launch CRS-14 today with RemoveDEBRIS to clear space junk https://t.co/Fe0qsRDRfC pic.twitter.com/mmdBhC2viJ
— The TeCake (@TheTeCake) 2 квітня 2018 р.
16 вересня за допомогою гарпуна він вперше зловив металевий уламок, випущений для імітації космічного сміття. Після того, як уламок потрапив в мережу, він був стягнутий з допомогою шести електромоторів, установлених на космічній сітці.
"Ми абсолютно раді результатам випробувань цієї технології. Ідея може здатися простою, але через складність використання мережі в космосі для захоплення уламка потрібні були роки планування і роботи інженерів при координації Космічного центру Суррея з Airbus і нашими партнерами", - какже глава космічного центру Суррея Гільєльмо Альеті.
Надалі вчені планують тестувати систему навігації RemoveDEBRIS з використанням лідара, відеокамери для аналізу навколишнього космосу і пошуку сміття, а також вітрила, яке потрібне для буксирування захоплених шматків космічного сміття в атмосферу Землі.
Нагадаємо, на сьогоднішній день на орбіті Землі знаходяться більш 175 млн об'єктів космічного сміття діаметром більше 1 см, що рухаються зі швидкістю понад 28 тис. км / год. З них 18 тис. об'єктів - рукотворні, інші мають космічне походження. Їх загальна маса - близько 7,2 тисяч тон.
Про місце розташування більшості об'єктів вченим нічого невідомо. При цьому космічне сміття - реальна загроза: при зіткненні кількох великих об'єктів запуститься ланцюгова реакція, яка може знищити все супутники на орбіті.
- Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
- Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
- Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
- Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.
- Актуальне
- Важливе