live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"УПЦ МП - тепер секта", - соцмережі про відмову Онуфрія від автокефалії

Рішення московського патріархату вийти з переговорів щодо створення в Україні єдиної автокефальної церкви збурило лідерів суспільних думок та викликало шквал дотепних дописів у соцмережах

Про "кидок" президента України у дусі, притаманному російській церкві написав у своєму Facebook журналіст, ведучий Еспресо.TV Віталій Портников.

"Єпископи підрозділу Російської православної церкви в Україні - вони вважають за краще називати себе Українською православною церквою, але ми знаємо ціну цьому найменуванню - сьогодні елементарно "кинули" президента України, зірвали зустріч, на якій повинні були обговорюватися проблеми у взаєминах держави з цією релігійною організацією. "Кинули", звичайно, це не дуже по-церковному і не дуже по-божому. Але для Російської православної церкви зійде", - написав Портников.

Він також назвав це провалом самої можливості діалогу Російської церкви і Української держави, демонстрація навмисної неповаги і зневаги до її інституцій. 

"Ієрархи РПЦ в Україні можуть дозволити собі кинути Порошенка, але не можуть дозволити собі кинути свого справжнього президента - Путіна, не можуть підвести свою справжню Вітчизну - "русскій мір". І сьогодні ці страждальці на мерседесах чергового разу це продемонстрували", - зазначив журналіст.

Про "страждальців на мерседесах" у своєму Facebook також написав відомий блогер та політик Віталій Чепінога.

"Було б цікаво, якби євхаристійне спілкування з київською лаврою тимчасово припинили комунальні служби міста... І мерседесівський автосервіс...", - йдеться у дописі політика.

Про "бестрашшя" промосковських церковників бути в опозиції до української влади та президента передусім написав також політик та журналіст Дмитро Сіманський.

"От ви уявляєте РПЦ в опозиції до керівництва росії? Нє? То тепер розумієте, якій країні прислужують "єпископи" з так званої "УПЦ МП"?? І які висновки з їхнього демаршу має зробити кожен українець", - питається Сіманський.

Політексперт Олексій Голобуцький щодо рішення "Підпільного і сильно альтернативного" сьогоднішній Собору РПЦ(уа) в Лаврі також висловив відповідний висновок стосовно подальших дій у створенні автокефалії в Україні.

"Український екзархат РПЦ відмовився від участі у формуванні Єдиної помісної церкви. Тобто, можна вже з ними не узгоджувати процес на центральному рівні - а спокійно обмежитись переговорами в парафіях з місцевими священиками й парафіянами. Переважна більшість котрих цілком схвально ставиться до ідеї єдиної православної церкви в Україні, тим більше, що тепер рішенням Синоду знято питання канонічності/неканонічності", - написав Голобуцький.

 
Ну і про те, що УПЦ МП пішла на розкол і перетворилася на секту, зазначив адвокат Олег Леонтьєв. 
 
"Отже - газ зі знижкою в 50% їм не продавати, переглянути договора оренди, оплати електрики, комунпослуг. Оскаржити в судах Статути кожної парафії, ліквідувати їх юридичні особи. Задавити законним способом - можливості є. Ех, Свята Інквизиція", - написав адвокат. 

Раніше українська православна церква Московського патріархату відмовилася брати участь у створенні в Україні єдиної автокефальної церкви.

Цю заяву представники УПЦ МП зробили разом із заявою про припинення євхаристичного спілкування зі Вселенським патріархатом.

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати