"УПЦ МП - тепер секта", - соцмережі про відмову Онуфрія від автокефалії
Рішення московського патріархату вийти з переговорів щодо створення в Україні єдиної автокефальної церкви збурило лідерів суспільних думок та викликало шквал дотепних дописів у соцмережах
Про "кидок" президента України у дусі, притаманному російській церкві написав у своєму Facebook журналіст, ведучий Еспресо.TV Віталій Портников.
"Єпископи підрозділу Російської православної церкви в Україні - вони вважають за краще називати себе Українською православною церквою, але ми знаємо ціну цьому найменуванню - сьогодні елементарно "кинули" президента України, зірвали зустріч, на якій повинні були обговорюватися проблеми у взаєминах держави з цією релігійною організацією. "Кинули", звичайно, це не дуже по-церковному і не дуже по-божому. Але для Російської православної церкви зійде", - написав Портников.
Він також назвав це провалом самої можливості діалогу Російської церкви і Української держави, демонстрація навмисної неповаги і зневаги до її інституцій.
"Ієрархи РПЦ в Україні можуть дозволити собі кинути Порошенка, але не можуть дозволити собі кинути свого справжнього президента - Путіна, не можуть підвести свою справжню Вітчизну - "русскій мір". І сьогодні ці страждальці на мерседесах чергового разу це продемонстрували", - зазначив журналіст.
Про "страждальців на мерседесах" у своєму Facebook також написав відомий блогер та політик Віталій Чепінога.
"Було б цікаво, якби євхаристійне спілкування з київською лаврою тимчасово припинили комунальні служби міста... І мерседесівський автосервіс...", - йдеться у дописі політика.
Про "бестрашшя" промосковських церковників бути в опозиції до української влади та президента передусім написав також політик та журналіст Дмитро Сіманський.
"От ви уявляєте РПЦ в опозиції до керівництва росії? Нє? То тепер розумієте, якій країні прислужують "єпископи" з так званої "УПЦ МП"?? І які висновки з їхнього демаршу має зробити кожен українець", - питається Сіманський.
Політексперт Олексій Голобуцький щодо рішення "Підпільного і сильно альтернативного" сьогоднішній Собору РПЦ(уа) в Лаврі також висловив відповідний висновок стосовно подальших дій у створенні автокефалії в Україні.
"Український екзархат РПЦ відмовився від участі у формуванні Єдиної помісної церкви. Тобто, можна вже з ними не узгоджувати процес на центральному рівні - а спокійно обмежитись переговорами в парафіях з місцевими священиками й парафіянами. Переважна більшість котрих цілком схвально ставиться до ідеї єдиної православної церкви в Україні, тим більше, що тепер рішенням Синоду знято питання канонічності/неканонічності", - написав Голобуцький.
Раніше українська православна церква Московського патріархату відмовилася брати участь у створенні в Україні єдиної автокефальної церкви.
Цю заяву представники УПЦ МП зробили разом із заявою про припинення євхаристичного спілкування зі Вселенським патріархатом.
- Нагадаємо, Петро Порошенко дійшов згоди зі Вселенським патріархом Варфоломієм щодо єдиної помісної церкви та звернувся до Верховної Ради за підтримкою ідеї створення єдиної автокефальної церкви в Україні. УПЦ КП та УАПЦ передали Порошенку звернення до Константинопольского патріарха щодо автокефальної церкви в Україні. Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента.
- 11 жовтня Вселенський патріархат скасував анафему щодо патріарха УПЦ КП Філарета і визнав анексію Київської митрополії Москвою незаконною. Крім того, Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії Українській церкві.
- У РПЦ заявили, що Вселенський Патріарх "перетнув червону межу". 15 жовтня РПЦ повністю розірвала стосунки зі Вселенським патріархатом. Вірянам РПЦ заборонили молитись у храмах Вселенського патріархату. Російська церква у Нью-Йорку оголосила бойкот Константинополю. РПЦ оголосила Вселенського Патріарха Варфоломія "розкольником" та вимагає вибачень за Україну.
- Верховна Рада передала Андріївську церкву в Києві у користування Вселенського патріархату. Її планують зробити посольством Вселенського патріархату.
- Церква, яка отримає Томос після об'єднавчого Собору, називатиметься "Православна Церква в Україні". Україна та Вселенський патріархат уклали важливу міжнародно-правову двосторонню угоду про співпрацю в рамках процесу надання Томосу про автокефалію.
- 13 листопада мала відбутися зустріч президента України Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП в "Українському домі". Зустріч опинилася під загрозою зриву, через те, що канцелярія Київської митрополії від імені митрополита Онуфрія розіслала священникам запрошення на цей захід у Києво-Печерській Лаврі. В результаті архієреї УПЦ МП не прийшли на зустріч із Порошенком в "Український дім", але заявили, що це президент відмовився від зустрічі.
- Актуальне
- Важливе