live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Люди схильні завищувати інтелект своїх "половинок", - дослідження

Згідно з новим дослідженням, ми схильні вважати свого романтичного партнера розумнішим, ніж він є насправді

Про це пише Naked Science.

До своєї роботи група дослідників з Університету Західної Австралії та Варшавського університету залучила 218 гетеросексуальних пар, середній термін відносин яких становив шість років.

Кожен учасник повинен був оцінити власний інтелект і інтелект своєї половинки, використовуючи графічну шкалу, яка варіювалася від "дуже низького" до "дуже високого". Ці оцінки були перетворені в бали IQ на основі статистичного розподілу інтелекту по кривій, де її пік, або медіанний IQ, знаходиться в 100 точках. 

Кожен учасник пройшов стандартне тестування невербального інтелекту, щоб виміряти їх фактичний показник IQ. Як і в інших дослідженнях, результати повідомляли, що більшість учасників значно переоцінили свій інтелект - в середньому на 30 балів. Хоча результат більшості був вище середнього, більшість набрали менше 100 балів по тесту на IQ.

Що стосується оцінки інтелекту їх партнерів, тут ефект переоцінки був більш вираженим. В середньому чоловіки думали, що їх партнерки на 36 пунктів розумніші, ніж вони є насправді. Жінки, в свою чергу, вважали, що рівень IQ їх супутників на 38 пунктів вищий, ніж реальні показники.

На цьому автори дослідження не зупинилися і поставили собі за мету дізнатися, чи мають люди схильність до романтичних стосунків з партнерами їх рівня інтелекту. В ході роботи фахівці виявили помірну кореляцію між фактичними показниками IQ партнерів, що дозволяє припустити, що люди зазвичай спілкуються з партнерами відповідного інтелекту. Це може бути пов'язано з тим, що люди зі схожим рівнем інтелекту мають більше спільних інтересів чи обставин, починаючи зустрічатися в школі або на роботі.

Фахівці вважають, що роль в переоцінці інтелекту партнера зіграв так званий ефект ореолу - явище, при якому ми припускаємо, що, оскільки у людей є одна відома нам хороша риса, інші якості цієї людини також хороші. В цьому випадку, доглядаючи і піклуючись про свого партнера, людина може приписувати йому і інші позитивні характеристики - наприклад, більш підвищений рівень інтелекту.

Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати