Росія постійно змінює позицію щодо військовополонених моряків, - адвокати
Адвокати Микола Полозов та Ілля Новіков заявили, що Російська Федерація змінює позицію щодо військовополонених моряків
Про це вони заявили 10 травня у Міжнародному трибуналі з морського права, де розглядали справу захоплених Росією українських військових моряків, передає Еспресо.TV
Зокрема, Полозов сказав, що у трибуналі розглядаються питання, які можуть наблизити питання звільнення військовополонених.
"Разом з тим, ми вже відзначаємо, що позиція Росії варіюється діаметрально - в залежності від того, у якому органі Росії доводиться відповідати", - заявив адвокат.
За його словами, у міжнародному трибуналі Росія заявляє одну позицію, а у внутрішніх судах вона заявляє абсолютно діаметрально-протилежну позицію.
"Таким чином, не тяжко підловити російську владу на відвертих фальсифікаціях і брехні в питаннях, яких вони не озвучують в тих чи інших інстанціях", - сказав Полозов.
"Приклад простий. Тут російська влада наголошує на тому, що ця справа знаходитися не в юрисдикції трибуналу, оскільки мали місце воєнні дії. А всередині, на російських наших судах з обрання запобіжного заходу, продовження запобіжних заходів вони кажуть, що "немає ніяких військових дій і бути не могло, ніяких військовополонених не існує, що це була виключно поліцейська операція". Тобто тут явний дисонанс і він неозброєним поглядом простежується, для цього не треба бути юристом", - розповів Полозов.
Відповідну позицію підтримав і адвокат Ілля Новіков. Він сказав, що позиція Росії могла би бути переконливою, якщо б була послідовною.
"Зараз, як вже було зазначено, Росія наполягає на тому, що наче б то суд, і міжнародний суд ООН щодо морського права не має юрисдикції, тому що мали бути такі військові події. І ми бачимо, що маємо позицію таку, яку зафіксовано", - розповів адвокат.
За його словами, Росія подала до суду окремий папір, за підписом Російського МЗС, де вона чітко наполягає на тому, що 25 листопада 2018 року біля Керченської протоки кораблі ФСБ здійснили військові дії. Новіков сказав, що 21 травня, коли відбудеться, ймовірно, розгляд апеляційної інстанції московського міського суду щодо продовження арешту морякам, вони отримають цей папір.
"Нам суд на попередніх засіданнях кожного разу казав, що "не надано захистом, не надано" будь-яких свідчень щодо того, що мав місце військовий конфлікт. Ми не знаємо, що там було, може, поліцейська операція, може щось інше, але не військовий, не збройний конфлікт. Зараз є папір за підписом російського МЗС, де стверджується, що мали місце військові дії", - заявив Новіков.
- Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
- 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
- Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
- 15 січня суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 16 із них заарештували до 24 квітня, ще чотирьох - до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше. Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
- В ООН визнали військовополоненими захоплених Росією українських моряків.
- Усім полоненим українським морякам призначили психіатричні експертизи.
- Росія відмовилася брати участь в слуханнях трибуналу ООН щодо військовополонених моряків.
- Для звільнення моряків ВМС ЗСУ, захоплених російськими силовиками у районі Керченської протоки, Україна вирішила звернутися до Міжнародного трибуналу з морського права.
- Під час слухань, Україна пояснила в трибуналі ООН хибність російського аргументу у справі українських моряків.
- 10 травня Міжнародний трибунал ООН завершив слухання у справі українських моряків, рішення буде наприкінці травня.
- Актуальне
- Важливе