"Нормальна практика": Стефанчук заявив про необхідність впровадження інституту відкликання нардепа
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук переконаний, що народ, який обрав депутата, повинен мати можливість його відкликати
Про це він сказав у інтерв'ю Українським Новинам.
Стефанчука попросили прокоментувати скандали з нардепами, які відбуваються дедалі частіше.
За словами спікера ВР, Конституція передбачає сім випадків, за яких народні депутати можуть бути позбавлені своїх повноважень. При цьому Стефанчук зазначив, що його не влаштовує цей перелік, він не відповідає сучасним реаліям.
"Конституція писалася в 1996 році, і писалася вона як Конституція мирного часу, дуже багато речей були неврегульовані. Ми бачимо, що практика показує, що багато речей уже треба змінювати з часом у Конституції. Це стосується і підстав позбавлення народного депутата своїх повноважень", - підкреслив голова парламенту.
"І я думаю, що в контексті народовладдя ми повинні думати й про інститут відкликання народного депутата. Про те, як народ, який обрав депутата, має можливість відкликати його назад. Це абсолютно нормальна практика, яка існує в багатьох країнах світу", - додав він.
Скандал із Тищенком
20 червня у центрі Дніпра невідомі особи в балаклавах і камуфляжі напали на колишнього бійця спецпідрозділу Kraken Павлова.
Блогер Ігор Лаченков повідомив, що йдеться про побиття колишнього військового, добровольця Дмитра Сина (Павлова). На момент сутички він гуляв з дитиною. Лаченков також зазначив, що перед нападом у військового виникла суперечка з нардепом Миколою Тищенком і його охороною.
Водночас у соцмережах нардепа Тищенка 20 червня з'явились пости, у яких він повідомляв, що перебуває у Дніпрі для "викриття ботоферм". Згодом він заявив, що під час проведення обшуків на нелегальних ботофермах нібито напали на представників поліції. Крім того, Тищенко опублікував фото нібито нападника на поліцейського й додав, що "ця людина входить до "силового блоку" в організованому злочинному угрупуванні".
Очільник МВС України Ігор Клименко, коментуючи напад на колишнього бійця спецпідрозділу Kraken Павлова у Дніпрі, зазначив, що всі причетні мають понести покарання.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак також відреагував на конфлікт, зазначивши, що поведінка народного депутата - абсолютно ганебна.
Згодом, після службового розслідування з правоохоронних органів звільнили поліцейського, який був поруч із Тищенком під час інциденту з колишнім військовим.
25 червня генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив про підозру Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі ексвійськовослужбовця.
Печерський районний суд Києва 25 червня відправив нардепа під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Прокурори наголосили, що за вказівкою Тищенка його оточення здійснювало фізичний вплив на потерпілого. Вони били особу, здійснювали удушення шиї руками.
Наступного дня суд відправив під варту охоронця Тищенка за підозрою в катуванні та незаконному утримуванні потерпілого.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе