Президентка Словаччини змінила думку щодо військової допомоги Україні
Президентка Словаччини Зузана Чапутова виступила проти надання нового пакета військової допомоги Україні, проте згодом змінила думку і запевнила у продовженні підтримки Києва
Про це повідомляє видання Dennik N.
Журналістам стало відомо, що словацьке міністерство оборони розглядає можливість надання Україні чергового пакета військової допомоги.
Її могли б передати ще під час головування технократичного уряду Людовіта Одора, але президентка Зузана Чапутова, яка є політично відповідальною за кабінет міністрів, виступає проти такого плану.
У коментарі Dennik N речник Чапутової Мартін Стрижинець пояснив, що вона таким чином "поважає результати демократичних виборів", переможець яких Smer-SD обіцяв виборцям "не давати Україні жодного патрона".
Президентка Словаччини вважає, що ігнорування цієї позиції Smer-SD та "деяких інших" партій "створило б прикрий прецедент на майбутнє".
5 жовтня радниця президентки Словаччини з питань зовнішньої політики Яна Кобзова в коментарі одному з українських видань пояснила, що нинішній уряд, що йде у відставку, має обмежені повноваження, а новий уряд, який перебуває в процесі формування, виступає проти надання Україні допомоги. З огляду на це ухвалення пакета допомоги створить ризикований прецедент.
"Президентка Чапутова проводить консультації з усіма політичними лідерами щодо формування майбутнього уряду і продовжуватиме підтримувати надання військової допомоги Україні будь-яким урядом, який матиме повні повноваження", – зазначила Кобзова.
Вона зауважила, що Словаччина вже надала потужну допомогу Україні.
"Президентка Чапутова з самого початку була рішучою прихильницею такої допомоги й спілкувалася з урядом щодо її підтримки, в тому числі після нещодавнього візиту президента Зеленського до Словаччини в липні", – резюмувала Кобзова.
Увечері президентка Словаччини на платформі Х чітко заявила, що військова допомога Словаччини Україні має продовжуватися:
"Я поважаю результати парламентських виборів і негативну точку зору на це в партії, яка веде коаліційні переговори. Але будь-яка словацька адміністрація повинна розуміти, що мова йде про безпеку України, так само як і про безпеку Словаччини".
Реакція України
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив про "шалений вплив російської агентури".
"Майте на увазі, що вплив російської агентури в Словаччині просто шалений. Вони спочатку були у Празі, а потім, з урахуванням, що їх там трохи поганяли, вони перебралися в Братиславу. І те, що ми сьогодні бачимо — це вплив Російської Федерації, яка намагається роздмухувати ситуацію в Європі", - сказав він на телемарафоні.
Що відомо про вибори у Словаччині
9 квітня правоохоронці в Словаччині закрили кримінальну справу проти Роберта Фіцо за публікацію відео передачі Україні системи ППО С-300.
Пізніше Роберт Фіцо заявив, що хоче скасувати військову та політичну підтримку України
30 вересня у Словаччині відбулися парламентські вибори, де однією з передових партій стала "Смер" Роберта Фіцо, яка має проросійську орієнтацію.
Згідно з результатами майже з усіх виборчих дільниць, які підраховані станом на ранок 1 жовтня, на парламентських виборах у Словаччині перемагає партія Роберта Фіцо "Смер".
2 жовтня Роберт Фіцо після перемоги партії "Смер" на парламентських виборах ініціював мирні переговори щодо України.
МЗС Словаччини звинуватило Росію у втручанні в парламентські вибори та викликала співробітника російського посольства після зауважень РФ щодо "американського сліду" в країні.
- Актуальне
- Важливе