Пріоритетне знищення систем ППО, військових об'єктів ворога та переваги F-16 у бою проти російського Су-35. Колонка Сергія Згурця
ГУР Міноборони наразі фіксує низку українських пріоритетів, куди входить, зокрема, знищення об'єктів ППО противника та військових об'єктів на території країни-агресора, поки Україна перебуває на етапі очікування посилення потенціалу шляхом надходження нових багатофункціональних винищувачів F-16
Бен Воллес - про "омолодження" української армії
Раніше ексміністр оборони Великої Британії Бен Воллес зазначив у коментарі виданню The Telegraph, що Києву варто "омолодити" армію. Він зауважив, що поки Зеленський прагне зберегти молодь, Росія проводить приховану мобілізацію. Але навряд чи має міністр закордонної країни, чи колишній міністр, давати поради щодо таких речей, які напряму виходять з власної політики нашої країни щодо мобілізації.
Тут скоріше треба краще готувати та обирати місце для кожного потенційного мобілізованого у складі ЗСУ і це впливатиме на діяльність Збройних Сил дієвіше, ніж певні вікові показники. Хоча зрозуміло, що бути штурмовиком у 50 років - набагато складніше, ніж у 20 чи 25. Проте, ці нюанси українські військові розуміють і самі визначають можливості кожної вікової категорії й кожного конкретного фахівця в бойовому порядку. Тому, тут навряд чи Україні потрібні закордонні поради, а от закордонна допомога від Британії нам потрібна, так само як і інструктори, які навчають наших військових.
Удар по Смоленському авіаційному заводі у Росії: які пріоритети фіксує ГУР Міноборони
1 жовтня було завдано удару по Смоленському авіаційному заводі у Росії, де виготовляються ракети, які окупанти використовують для терористичних обстрілів України.
Як зазначили в ГУР, всього по підприємству було випущено 4 ударні дрони, з них 3 влучили у ціль і повідомляється про значні пошкодження виробничих потужностей Смоленського авіаційного заводу. Цей завод розташований на відстані до 300 км до кордону України й входить до складу корпорації тактичного ракетного озброєння, яке виготовляє зокрема ракети Х-59 різних модифікацій.
Тобто ГУР фіксує наші пріоритети: знищення об'єктів ППО противника, військових об'єктів на території країни-агресора, об'єктів оборонно-промислового комплексу, а також об'єктів, які входять до складу військово-політичного й політичного керівництва цієї держави.
Ми розуміємо, що зараз наша авіація здійснює активні дії зі знищення ворожих дронів і зараз Україна перебуває на етапі очікування посилення потенціалу шляхом надходження нових багатофункціональних винищувачів F-16. Рішення про надання Україні цих винищувачів, країни НАТО ухвалили у серпні 23 року, на тлі візиту президента Зеленського до Данії та Нідерландів і зараз пілоти Повітряних сил ЗСУ проходять навчання за кордоном, для опанування цих багатофункціональних винищувачів F-16.
Переваги винищувача F-16 у бою проти російського Су-35
Пілот Повітряних сил ЗСУ, який зараз проходить підготовку в США, з позивним Мунфіш, розповів, що військові сподіваються опанувати літак F-16 за період 6-8 місяців. Він зазначив, що вони це роблять коштом того, що всі льотчики, які приїхали й будуть потенційно передаватися на літаки F-16, вже мають бойовий досвід. А також додав, що специфіка програми підготовки полягає в тому, що вона зроблена лише для українських потреб, з урахуванням бойового досвіду, а також типу тих місій, які вони виконують і зможуть виконувати з цією авіаційною технікою.
У порівнянні з ворожим літаком СУ-35, у F-16 великим плюсом є його інтеграція комплексу озброєння, а також система обміну інформацією між літаками. Зокрема пілот розповів, що порівняно з СУ-35, F-16 краще захищений, проте й в плані ракетного озброєння й прицілу F-16 у деяких аспектах кращий. Однак, Мунфіш зазначив, що суттєвою перевагою ворога залишається те, що в них більше авіаційного озброєння.
Підсумки Міжнародного оборонно-промислового форуму у Києві
Як відомо, під час Форуму оборонних індустрій у п'ятницю, 29 вересня, президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і першого у світі флоту морських дронів.
Директор та керуючий партнер COSA, член Міжнародної робочої групи з питань російських санкцій, співкоординатор Робочої групи з питань безпеки та аерокосмічної галузі Американсько-української ділової ради (USUBC) Павло Верхняцький вважає, що оборонно-промисловий форум був досить потужним і це було досить хороше міжнародне представництво оборонних компаній.
Щодо розробки Україною відповідної базової декларації, як основу Альянсу, Верхняцький зазначив, що це досить хороший політичний крок, який хоч і немає миттєвих практичних рішень, але принаймні це "призов" президента до залучення до партнерств в рамках української оборонної галузі.
Він вважає, що зважаючи на те, що більшість проєктів у цій сфері погоджуються індивідуально, то доєднатися до такого Альянсу нікого ні до чого не зобов'язує, це будуть міжнародні проєкти, на які будуть спрямовані гроші цього фонду, який ще треба створити.
- Актуальне
- Важливе