Радник президента ЦАР заявив, що загибель Пригожина не вплине на співпрацю країни з РФ
Радник президента ЦАР Фідель Гуанджика назвав сумною новину про загибель ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина. Втім вона не вплине на співпрацю країни з РФ
Про це пише Financial Times.
"Це сумна новина, він (Пригожин, - ред.) урятував демократію, тому країна в траурі. Але для нас це абсолютно нічого не змінює. Завдяки нашій угоді з Кремлем ми й надалі матимемо вагнерівців на місцях", - сказав Фідель Гуанджика.
Водночас російський мільярдер Костянтин Малофєєв, який хвалив Пригожина перед заколотом, сказав Financial Times, що "будь-хто, хто представляє Росію, користуватиметься незмінною ситуацією та повною довірою африканських лідерів".
"Головне, щоб вони були росіянами, тому що Росії довіряють набагато більше, ніж західним колонізаторам. Тому передчасна смерть Євгена не вплине на позиції Росії в Африці", - сказав бізнесмен, відомий своїми ультраконсервативними поглядами.
Росія надає військову допомогу ЦАР із 2018 року. Там же діють і найманці ПВК Вагнера. Частина з них входить до особистої охорони президента республіки Туадери. З їхньою допомогою він провів у країні референдум, який дасть йому змогу переобиратися на посаду президента необмежену кількість разів.
Що відомо про авіакатастрофу з Пригожиним
23 серпня у Тверській області РФ розбився бізнес-джет Embraer, що належав Євгену Пригожину, відомо про 10 загиблих. Серед пасажирів був й сам фінансист ПВК Вагнера і його права рука Дмитро Уткін. Є кілька версій про авіатрощу: 1) літак збитили із зенітно-ракетного комплексу С-300; 2) збили з ППО; 3) вибух стався на самому борту.
Після таких подій на аеродром "Мачулищі" з Росії прилетів Іл-76, політ виявився першим за останні місяці. У моніторинговій групі "Беларускі Гаюн" наголошували, що "слід уважно стежити за активністю в районі табору ПВК Вагнера у с. Мета, а також в Осиповичах та інших локаціях, де були помічені найманці".
Натомість український Центр національного спротиву відзначав активність серед вагнерівців, вони намагались залишити табори у Білорусі та виїхати до Росії. Колони, ймовірно, прямували у напрямку кордону, але білоруські спецслужби намагались перешкоджати виїзду техніки.
А рух "Вагнер играй" припускав можливий другий "Марш справедливості" на Москву.
Після цього Інститут вивчення війни заявив, що президент РФ Володимир Путін, ймовірно, віддав наказ про вбивство ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина для того, щоб відновити своє домінування та помститися за приниження.
У Франції заявили про наявність "обґрунтованих сумнівів" щодо причин авіакатастрофи, в якій вважається загиблим засновник ПВК.
За однією із версій росЗМІ, у шасі літака, що перевозив Пригожина, був закладений вибуховий пристрій, який детонував у потрібний момент, відірвавши крило і стабілізатор.
Своєю чергою Володимир Зеленський наголосив, що Україна не причетна до падіння літака Пригожина та пожартував, що це "не та допомога з літаками, яку просила Україна".
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що після ймовірної смерті Пригожина, вагнерівці продовжать займатися дестабілізацією країн, які межують із Білоруссю.
Натомість у Сполучених Штатах переконані, що літак, пасажирами якого вказувалася верхівка ПВК Вагнера, ймовірно, збила ракета з території Росії.
Російський диктатор теж відреагував на загибель Пригожина. Він назвав ватажка вагнерівців "людиною складної долі", яка вміла добиватись "потрібних результатів", але й робила "серйозні помилки".
Прокоментував інцидент і голова Чечні Рамзан Кадиров.
Детальніше про катастрофу літака з Пригожиним читайте тут.
- Актуальне
- Важливе