РФ відходитиме, а Туреччина наступатиме в Чорному морі, у Лівії, Сирії, Азії та на Кавказі, - Юнус
Туреччина націлена на регіональне лідерство й водночас із тим, як РФ відступатиме, буде йти вперед у Чорному морі, у Лівії, Сирії, Середній і Центральній Азії та на Південному Кавказі
Про це заявив експерт із міжнародної політики Раміс Юнус в етері Еспресо
"Туреччина - країна, яка претендує на регіональне лідерство й за останні 10-15 років це лідерство підсилила. Недавно був створений союз турецьких країн, і вже відбувається наповнення, подивіться, які активні візити - Казахстан до Азербайджану, Азербайджан до Казахстану, Узбекистан, Туркменістан, Киргизстан. Тобто це все працює. Грузію долучили, Туреччину. Британія чатує ці всі інтереси на чолі з усіма своїми транснаціональними компаніями, з British Petrolium. Це все почало рухатися - і саме на Південному Кавказі. Чи багато Росія має таких можливостей? А Туреччина буде лише посилюватися відповідно до того, як Росія слабшатиме, і цю територію спокійно займатиме”, - зауважив він.
За словами політолога, Туреччина зайшла на Південний Кавказ і просуватиметься далі. РФ дала їй таку можливість, адже ця країна не воює проти Росії. Утім на Кримській платформі, у питанні окупації Криму Туреччина підтримала Україну й має з нею стратегічні воєнні відносини протягом 30 років.
"Навіть перебуваючи у центрі як дипломатична платформа, яку вибрали і Україна, і Росія, і Захід це підтримав, але тишком-нишком у міру послаблення позиції Росії Туреччина посилюється. Останній зерновий контракт, тиск на Росію і те, що Росія зробила крок назад, - ще одне тому підтвердження. І відповідно тому, як це розвиватиметься надалі, Росія відходитиме, а Туреччина наступатиме - Чорне море, Лівія, Сирія, Південний Кавказ, Середня й Центральна Азія", - наголосив Раміс Юнус.
- 29 жовтня РФ "призупинила" дію своїх зобовʼязань у межах угоди про безпечний експорт зерна Україною. Тоді ж Зеленський заявив, що Росія прагнула розірвати угоду ще у вересні.
- На наступний день НАТО та ЄС закликали РФ відновити чинність "зернової угоди".
- 1 листопада оголосили про старт проекту українського дунайського пароплавства "Дунайський зерновий шлях".
- У той же день Україна, ООН та Туреччина погодили відновлення "зернового коридору", проте вимагали від РФ додаткових гарантій безпеки.
- 2 листопада міністр оборони Туреччини Хулусі Акар повідомив про старт роботи "зернового коридору".
- 5 листопада Раміс Юнус зауважив, що демарш РФ націлений передусім проти Туреччини, а не всього світу, і слід чекати реакції від Південного Кавказу, Сирії та Лівії.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе