Сили оборони рухаються на Бахмутському напрямку широким фронтом та мають певні успіхи. Колонка Сергія Згурця
Сьогодні у Міністерстві оборони України повідомили, що Сили оборони рухаються на Бахмутському напрямку широким фронтом та мають певні успіхи. Також у відомстві зазначили, що через поразки під Бахмутом росіяни запускають інформацію про те, що ЗСУ перейшли в контрнаступ по всій лінії фронту
Сили оборони проводять успішні дії на околицях Бахмута
Міністерство оборони України закликає громадян зберігати тишу з приводу контрнаступу, проте дії наших військових говорять самі за себе. Сьогодні у Міністерстві оборони України повідомили, що Сили оборони рухаються на Бахмутському напрямку широким фронтом та мають певні успіхи. Також у відомстві зазначили, що через поразки під Бахмутом росіяни запускають інформацію про те, що ЗСУ перейшли в контрнаступ по всій лінії фронту. Однак, як на мене, зараз кожна подія на фронті має відношення до літньої наступальної операції ЗСУ. Сьогодні командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський опублікував інформацію про те, як українські підрозділи атакують російські позиції в районі Бахмута. Він наголосив, що Сили оборони продовжують рухатись уперед. Зараз всі зусилля наших військових в Бахмуті скеровані на зрізання флангів російського угрупування. В етері нашого телеканалу бійці ЗСУ вже розповідали, що жорсткі бої розпочались цієї ночі на півночі від Бахмута. Наші підрозділи просуваються, хоча окупанти намагаються втримати оборону. При цьому відбувається взаємний потужний артилерійський та мінометний вогонь. Така ж ситуація спостерігається і на південному фланзі Бахмута з центром тяжіння в Кліщіївці. На Кліщіївку йде наступ з двох напрямків. З огляду на той темп, які взяли наші війська, в мене є сподівання, що до кінця тижня можна буде говорити про повне вибиття противника з Кліщіївки.
Бої на Бахмутському напрямку станом на 5 червня.
Також слід відзначити, що російські війська продовжують активно застосовувати на Бахмутському напрямку не лише артилерію, а й авіацію. Сьогодні вночі противник активно використовував авіацію для обстрілів позиції Сил оборони. Це залишається досить серйозним викликом з огляду на посилення нашої протиповітряної оборони. Зараз ми розуміємо, що дії ЗСУ в Бахмуті мають на меті стабілізувати лінію фронту. Стабілізація фронту на флангах Бахмута створює передумови для того, щоб забезпечити успішні дії Сил оборони на інших ділянках фронту.
Ініціатива на околицях Бахмута повністю перейшла до Сил оборони
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Родіон Кудряшов розповів, що ЗСУ на всіх напрямках навколо Бахмута покращують та звільнять захоплені раніше росіянами позиції. За його словами 3-я штурмова бригада має певні успіхи на флангах навколо Бахмута. Було проведено ряд заходів, що дозволило витіснити противника з ряду позицій. Він наголосив, що на околицях Бахмута ініціатива у боях повністю перейшла до Сил оборони. Кудряшов зауважив, що надважливим завданням залишається зберегти темп атак української армії.
Родіон Кудряшов також розповів, що не слід очікувати миттєвих позитивних результатів від дій української армії на Бахмутському напрямку. Він наголосив, що не варто звертати уваги на заяви росіян. Оскільки, як би росіяни не розповідали про провальну ситуацію, у РФ є перевага в боєприпасах. І вона очевидна. За його словами, російська армія використовує дуже велику кількість боєприпасів, що, на жаль, уповільнює темпи наступу української армії.
Заступник командира 3 окремої штурмової бригади ЗСУ також повідомив, що росіяни проводять ротацію своїх військ на Бахмутському напрямку. Проте причиною ротацій, за словами Кудряшова, є не заміна вагнерівців на підрозділи регулярної армії РФ, а через те, що особовий склад ПВК Вагнера майже повністю ліквідований Силами оборони.
Станом на 1 травня загальна кількість військового брухту в Україні становить понад півмільйона тон
Голова експертно-наукової Ради Уавтормет Олександр Шейко розповів, що знищену військову техніку важко віднести до категорії металолом, який можна перетопити на сталь. Для того, щоб знищену техніку перетопити потрібно зробити ряд операцій, які є технологічно складними та дорогими. За його словами, станом на 1 травня загальна кількість військового брухту в Україні, який підлягає утилізації, становить понад півмільйона тон. Для порівняння за 2022 рік важка металургія України спожила понад 850 тис. тонн брухту, Шейко зауважив, що всього військового металолому в Україні вистачило б на 5 років роботи ливарних компаній.
Знищений російський танк (ілюстративне фото).
Олександр Шейко розповів, що військовий металолом складається з трьох категорій. Третину військового брухту в Україні складає чорний металолом, який може перероблятись будь-яким підприємством. Частина брухту складає сталь, яка може перероблятись нашими ливарними та металургійними компаніями. Проте, за його словами, при виконанні певних технологічних умов. Також є частина брухту, який не перероблявся і до війни.
Також голова експертно-наукової Ради Уавтормет наголосив, що є тільки одна компанія в Україні, яка займається сьогодні переробленням військового брухту. Однак, з міркувань безпеки, він не назвав її. Шейко додав, що звісно іноземні компанії також проявляють великий інтерес до військового металолому в Україні. Ряд європейських компаній висловили готовність переробляти металолому. Однак, відповідно до українського законодавства, експорт військового брухту заборонений. Відповідно, іноземні компанії, які б могли переробляти металолом в Україні, вивезти кінцевий продукт перероблювання за кордон не можуть.
- Актуальне
- Важливе