
Шмигаль пояснив, що передбачає рамкова угода про копалини між Україною та США й окреслив наступні кроки після її підписання
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував рамкову угоду про копалини між Україною та Сполученими Штатами Америки. За його словами, у документі, який має бути підписаний сьогодні, описано рамку створення або підписання наступної угоди про створення Інвестиційного фонду розвитку і відбудови України
Про це стало відомо з трансляції, яку вів нардеп Олексій Гончаренко з Верховної Ради.
"Ця угода є угодою про майбутню угоду – про створення Інвестиційного фонду розвитку і відбудови України. У цій угоді описана рамка утворення або підписання наступної угоди. Наступні кроки після підписання – це створення відповідної делегації, яка буде затверджуватися Урядом, як і вимагає Закон України про міжнародні договори. Делегація отримає відповідні директиви, і далі буде відбуватися міжурядова робота – між урядами України і США щодо напрацювання проєкту цієї угоди про створення Інвестиційного фонду розвитку і відбудови України", - пояснив прем'єр-міністр.
Він наголосив, що всі наступні кроки "чітко прописані Законом України про міжнародні договори".
"Договір про створення Інвестиційного фонду буде носити характер міжнародної угоди. У зв’язку із цим він буде затверджуватися урядом і також ратифікуватись парламентом. І там буде повністю описана вся конкретика, як буде працювати цей фонд", - зазначив Денис Шмигаль.
За його словами, фондом спільно управлятимуть Україна та Сполучені Штати.
"Україна буде робити туди грошові внески від надходжень частини ренти, ліцензій платежів за корисні копалини. Корисні копалини, а також власність України не передаються Сполученим Штатам Америки і навіть не є внесками у цей фонд. Доходи, зароблені від надр, будуть частково іти у наповнення цього фонду, при чому – від майбутніх", - зазначив Шмигаль.
Читайте також: "Ми не є боржниками": Зеленський запевнив, що рамкова угода зі США не створює боргів для України
Він також акцентував на питанні гарантій безпеки для України.
"Гарантії безпеки. Це прописано пункт десятий, про те що ця угода попередньо входить в архітектуру наших угод, які уже існують у нас зі Сполученими Штатами. Підписана угода про гарантії безпеки", - сказав очільник уряду.
Читайте також: У рамковій угоді зі США про рідкісноземельні мінерали зʼявився пункт про гарантії безпеки, - Зеленський
- Раніше президент України Володимир Зеленський підтвердив зустріч з Дональдом Трампом 28 лютого для підписання рамкової угоди про природні ресурси.
- Актуальне
- Важливе







