Українська правда заявила про тиск із боку Офісу президента, Потураєв прокоментував
Редакція видання "Українська правда" заявила про "систематичний тиск" на команду та окремих журналістів з боку Офісу президента
Про це йдеться в заяві УП.
Зазначається, що редакція вбачає загрозу для сталої роботи, зокрема через такі дії:
-
блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами "Української правди" та участі в заходах;
-
тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з "Українською правдою";
-
емоційне спілкування президента Володимира Зеленського з журналістом "Української правди" Романом Кравцем.
Редакція видання вважає, що ці та інші непублічні сигнали свідчать про спроби вплинути на редакційну політику.
"Ми вкотре наголошуємо: робота "Української правди" полягає в тому, щоб донести правду та служити інтересам українського суспільства. А вільний вибір тем і героїв для публікацій є невід'ємною функцією та правом будь-якого незалежного медіа", - написали журналісти.
Крім цього, там попередили, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів "Української правди" буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні.
Реакція Потураєва
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги Народу" Микита Потураєв розповів кореспондентці Еспресо Катерині Галко, що в разі існування фактів тиску ОП на редакцію "Української правди" він та комітет закликатимуть розібратися стосовно цього.
"Я просто не можу коментувати, тому що я хотів би побачити певні доказові історії. Але в принципі траплялося так, що Суспільне не запрошували на певні заходи, я це знаю", - сказав Потураєв.
Водночас він підкреслив, що в ситуації потрібно розібратися.
"І якщо є такі факти (тиску, - ред.), то, звичайно, що і я буду, і комітет буде закликати... І я особисто буду з цього приводу висловлюватися", - запевнив очільник Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.
"Я вважаю, що українські потужні незалежні медіа точно мають мати доступ до джерел інформації, до представників влади й жодних обмежень цьому бути не може", - наголосив Потураєв.
- 4 квітня 2022 року Концерн РРТ вимкнув Еспресо, Прямий та 5 канал із цифрового ефіру. Телеканали звернулися до президента, РНБО, СБУ, Міноборони і Нацради з питань телебачення та радіомовлення з листами щодо відключення мовлення. Телеканали вимагають від Концерну РРТ відновити мовлення каналів.
- Згодом Держспецзв'язку заявила, що Еспресо вимкнули з цифрового ефіру на виконання рішення РНБО.
- У січні 2024 року Медіарух закликав президента Володимира Зеленського відреагувати на системний тиск на журналістів в Україні, нагадавши про атаки на журналіста "Наших грошей" Юрія Ніколова, журналістів Bihus.Info, а до того - "Детектора медіа", "Української правди", NV, "Цензора", "Бабеля", "Ліги.net", "Еспресо", що полягали у провокаціях, спробах дискредитації, стеженні, прослуховуванні телефонних розмов, порушенні права журналістів на приватне життя тощо.
- 24 квітня Державний департамент США зафіксував порушення прав людини в Україні у справі щодо відключення Еспресо із цифрового мовлення та нападу на кореспондентку телеканалу біля Києво-Печерської лаври.
- Актуальне
- Важливе