ВИПРАВЛЕНО. Євродепутати відмовилися голосувати за аудит бюджету Ради ЄС - 2022, щоб вплинути на рішення надати Україні 7 нових систем Patriot
Європейський парламент у четвер, 11 квітня, відмовився ставити на голосування питання оцінки виконання бюджету за 2022 рік з боку Ради ЄС та Європейської Ради. У такий спосіб депутати намагалися змусити країни-члени ЄС надати Україні додаткові системи Patriot
Оновлено о 21:31.
Ситуацію роз'яснила позаштатна кореспондентка Еспресо в ЄС Тетяна Висоцька.
Як пояснила журналістка, на початку процедури голосування слово взяв євродепутат, експрем'єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт, великий друг України. Він зробив заяву про те, що Європейський Союз має 100 установок Patriot, але відмовляється надати Україні навіть 7, про які вона просить. Депутат виступив з емоційною пропозицією не ставити на голосування питання оцінки виконання бюджету за 2022 рік Радою ЄС та Європейською Радою, "поки вони не зберуть відповідне засідання і не приймуть рішення надати Україні "Патріоти".
Зала підтримала таку пропозицію. І коли підійшов час голосувати за оцінку виконання бюджету 2022 Радою ЄС, головуючий поставив на голосування питання перенесення. Депутати це підтримали.
"Це більш символічна, ніж реальна дія - плюс абсолютно не йдеться про ультиматуми до Ради ЄС та Євроради щодо припинення фінансування, якщо Україні не дадуть "Патріоти", - пояснила Тетяна Висоцька.
Раніше ми повідомляли, що Євродепутати відмовилися схвалювати фінансування Ради ЄС, поки Україні не нададуть 7 нових систем Patriot. Просимо вибачення за помилку
Колишній прем'єр-міністр Бельгії, а зараз євродепутат Гі Верхофстадт з фракції Renew опублікував відео свого виступу в соцмережі Х.
"У мене насправді є прохання, щоб ми змінили наш порядок денний. Я хочу сказати, що мені погано від того, що відбувається в Україні. Як ви всі бачили, останні 20 днів Росія атакує звичайні міста України: лікарні, енергетичні установки, житлові квартали. І я вважаю скандальним, що Європа, відкриваючи двері для України, навіть не може, попри терміновість, вирішити надати Україні кілька систем ППО", - сказав Верхофстадт.
Він наголосив, що загалом в Європі нараховується 100 систем ППО Patriot, а європейці не можуть надати всього сім, про які просить Україна. Зважаючи на це, євродепутат запропонував прибрати з порядку денного затвердження бюджету Європейської ради на 2022 рік, поки країни-члени не нададуть Україні сім систем Patriot.
"Європейський парламент призупинив рішення про фінансування Ради ЄС через зрив поставок систем Patriot в Україну", - написав згодом євродепутат та експрем’єр Литви Андрюс Кубілюс.
Як зазначала Європейська правда, рішення підтримали 515 євродепутатів, ще 62 - висловилися проти.
- Очільник МЗС України 4 квітня у Брюсселі заявив, що Німеччина ініціювала пошук доступних систем протиповітряної оборони Patriot для Києва. Його німецька колега Анналена Бербок закликала терміново шукати системи ППО для України у третіх країнах, оскільки "запаси Patriot у Німеччині спустошені".
- Згодом Кулеба повідомив, що Україна знайшла у світі понад 100 доступних Patriot і прагне якомога швидше отримати хоча б 7 таких систем, щоб захистити міста, які найбільше потерпають від російських атак.
- Актуальне
- Важливе