У Тбілісі влада кинула спецпризначенців для розгону багатотисячного мітингу біля парламенту
Станом на ніч суботи, 7 грудня, біля будівлі грузинського парламенту у Тбілісі триває багатотисячний мітинг, для його розгону влада залучила спецпризначенців
Про це інформує NewsGeorgia.
Міністерство внутрішніх справ Грузії попередило протестувальників про приведення до готовності поліцейських сил на території, прилеглій до будівлі парламенту.
Спецпризначенці почали просування від площі Свободи до законодавчого органу, стукаючи кийками по щитах, водночас закликаючи демонстрантів по гучномовцю розійтися.
Як заявляють у МВС, конфлікт загострився через "незаконні дії насильницьких груп". Вони кидали каміння та запускали феєрверки в бік поліції й парламентської будівлі, внаслідок чого один співробітник постраждав.
Крім того, на вулиці Чичинадзе протестувальники з використанням піротехніки атакували кордон патрульної поліції, що змусило поліцію розбігтися. На їхнє місце прийшов спецназ, який також спустився на вулицю Руставелі.
За даними очевидців, силовики проводять затримання протестувальників. З наближенням спецпризначенців натовп почав рухатись у бік площі Свободи.
Як повідомляє Ехо Кавказу, спецпризначенці для розгону протестувальників використовують водомет та сльозогінний газ. Протестуючих відтіснили від будівлі парламенту, відомо про затриманих.
"Затримання відбуваються і біля площі Республіки. Протестувальники на проспекті Руставелі фактично опинилися в оточенні", - пише видання.
На 9 день протестів відреагувала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
"Дев'ятий день боротьби грузинів за свою свободу та європейське майбутнє зустрічається з жорстоким терором та репресіями. Грубі порушення основних прав людини - викрадення, побиття, незаконні обшуки та арешти - не припиняються", - написала вона.
Що відбувається в Грузії
26 жовтня 2024 року в Грузії відбулися чергові парламентські вибори. Згідно з офіційним рішенням центрвиборчкому, на них нібито перемогла орієнтована на Росію правляча партія "Грузинська мрія". Депутати "Мрії" проголосували за проведення 14 грудня так званих виборів президента. Інавгурація новообраного президента в такому разі пройде 29 грудня, тобто в новий 2025 рік Грузія вже може увійти з новим президентом.
Опозиційні партії, президентка Саломе Зурабішвілі, а також країни Заходу результати виборів на користь "Мрії" не визнали.
Проте партія Іванішвілі вже висунула на посаду №1 в грузинській державі колишнього футболіста Михаїла Кавелашвілі, який не має вищої освіти й може нецензурно висловлюватися на публіці. Політологи називають спортсмена "ручною" кандидатурою Іванішвілі.
Читайте також: Зурабішвілі: легітимного президента обере легітимний парламент, а доти я є главою держави
При цьому партія 28 листопада "Мрія" оголосила про відмову від політичного курсу на входження до складу Європейського Союзу, а державні пропагандисти виступають у медіа з тезами про необхідність повернення до вивчення російської мови та культури.
Усе це супроводжується безперервними вуличними протестами, які жорстоко придушуються поліцейським спецназом, одначе організовуються знову й знову в найбільших містах. Найактивніше грузинська опозиція діє на вулиці останні чотири дні та чотири ночі, з 28 листопада.
Під час протесту в Тбілісі затримали одного з лідерів опозиційної коаліції "За зміни" Зураба Гірчі Джапарідзе. Загалом МВС країни оголосило про 224 затриманих
В ніч на 3 грудня у столиці Грузії та інших містах продовжились масштабні протести. Зокрема, на протест вийшли студенти професійних училищ, вони мали плакати з гаслами "Вперед до Європи" та "Ми обираємо європейський шлях".
У Тбілісі в офісах грузинської опозиції відбулись обшуки за статтею про організацію групового насилля: затримали лідера коаліції "За зміни" Ніка Гварамія та її члена Гела Хасая.
- Актуальне
- Важливе