Чотири країни ЄС просять обмежити імпорт українського зерна до жовтня, Угорщина – до 2024 року
Чотири країни ЄС наполягатимуть на продовженні обмежень імпорту зерна з України до жовтня. Водночас Угорщина хоче продовження обмежень до 2024 року
Про це заявив єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський, передає The Guardian.
За словами Войцеховського, Єврокомісія ще не погодилася продовжити обмеження, але він сподівається, що йому "вдалось переконати інші країни-члени, що це єдино справедливе рішення".
Він розповів, що обмеження на імпорт зерна з України до ЄС, можливо, доведеться продовжити щонайменше до кінця жовтня, попри "шалений спротив" з боку Києва.
Обмеження були запроваджені після скарг деяких країн ЄС на те, що надлишок українського зерна знижує ціни на місцеву агропродукцію та впливає прибутки фермерів.
Водночас Угорщина попросила ЄС продовжити обмеження на імпорт українських зернових і олійних культур для п’яти східноєвропейських держав до 2024 року. Про це заявив державний секретар міністерства сільського господарства Жолт Фельдман, пише Reuters.
Угорщина також звернулася до Брюсселя з проханням надати фінансову підтримку місцевим фермерам, аби полегшити транспортування запасів зерна, які застрягли у внутрішніх сховищах до цьогорічного врожаю.
"Ми зацікавлені в тому, щоби збір врожаю в Угорщині був безпечно завершений, а угорські фермери могли продавати свою продукцію", — сказав Фельдман після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі.
ЄС уклав угоду з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Румунією та дозволив їм заблокувати імпорт зерна з України.
Україна змушена експортувати зерно суходолом, оскільки традиційний канал постачання зерна Чорним морем суттєво обмежено через повномасштабне вторгнення РФ.
Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що подібні експортні обмеження є "абсолютно неприйнятними".
- 15 квітня Польща затвердила заборону на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі.
- У квітні Болгарія, Словаччина та Угорщина також вирішили в односторонньому порядку заборонити імпорт агропродукції з України.
- 29 квітня Єврокомісія домовилася з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною про транзит виробленого в Україні продовольства їхньою територією.
- 12 травня Польща, Болгарія, Румунія, Словаччина та Угорщина закликали Єврокомісію продовжити ембарго на агропродукцію з України до кінця року.
- Актуальне
- Важливе