У Литві продовжили надзвичайний стан на кордоні з РФ та Білоруссю
У вівторок, 13 грудня, Сейм Литви ухвалив рішення продовжити на три місяці, до 10 березня, надзвичайний стан на кордоні з РФ та Білоруссю. За проголосували 70 членів сейму, "проти" – 21, утрималися 29 парламентаріїв
Про це повідомили на сайті парламенту.
Повідомляється, що висовуючи пропозицію про продовження надзвичайного стану, прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте і глава МВС міністр внутрішніх справ Агне Білотайте наголосили на її важливості.
"Надзвичайний стан пропонується продовжити, тому що нічого не змінилося, нічого не покращилося, стало тільки гірше — на території білорусі з'явилися додаткові російські сили", - сказала Шимоніте.
Читайте також: Можна очікувати, що з боку Білорусі буде атака не на Україну, а на Польщу чи країни Балтії, - військовий аналітик Гетьман
Своєю чергою Білотайте зазначила, що наразі існують "певні загрози й з калінінградської сторони, тому що з'являються нові рейси, тому нам дійсно треба бути готовим".
У період надзвичайного стану будуть продовжені деякі з заходів, які вже вживаються: охорона державного кордону здійснюється в посиленому режимі, також проводяться перевірки на кордоні. Як і раніше, діятиме суворий візовий режим – видачу віз громадянам Росії та Білорусі у візових службах Литовської Республіки за кордоном припинено, за винятком випадків, коли посередником виступає Міністерство закордонних справ.
- Нагадаємо: 27 жовтня у Генштабі ЗСУ припустили, що росіяни можуть спробувати піти в наступ на Київ, використавши як плацдарм територію Білорусі.
- 30 листопада у ГУР заявили, що не бачать ознак формування наступального угруповання в Білорусі, але загроза зберігається
- 3 грудня Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали протокол про внесення змін до угоди про "забезпечення регіональної безпеки". В ISW зазначили, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу зустрічався із самопроголошеним президентом Білорусі, аби продовжити тиск на нього для подальшої підтримки Мінськом російської агресії проти України.
- 6 грудня у Білорусі заявили про початок "планових занять із бойової підготовки".
- 9 грудня генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що побоюється можливості розширення війни в Україні до "великої війни між НАТО й Росією", але вважає, що цього вдасться уникнути
- 12 грудня Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Кремль штовхає режим Лукашенка на війну в Україні, аби посилити контроль над Білоруссю.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе