"Убивають і калічать людей": в ООН виступили проти надання Україні касетних боєприпасів
Офіс ООН з прав людини в Женеві відреагував на повідомлення про можливе надання Штатами касетних боєприпасів Україні. Там зазначили, що проти таких поставок
Про це на брифінгу сказала речниця Офісу, передає Bild.
"Такі боєприпаси вбивають і калічать людей через довгий час після закінчення конфлікту. Тому використання має бути негайно припинено", – заявила вона.
У відомстві закликали Росію та Україну приєднатися до Конвенції про касетні боєприпаси, яка забороняє використання, виробництво та передачу певних типів звичайних касетних боєприпасів.
Що відомо про касетні боєприпаси
У грудні 2022 року Україна попросила США надати їй касетні боєприпаси для реактивних систем залпового вогню та артилерійських снарядів. Але у Байдена відмовилися їх надавати.
У лютому 2023 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав західних союзників надати нашій країні касетні боєприпаси.
Згодом Україна розширила свій запит до США щодо касетних боєприпасів. Київ закликав Вашингтон передати йому авіаційні касетні бомби MK-20, щоб переобладнати їх для безпілотників. Тоді стало відомо, що у Конгресі США існує певна підтримка прохання України, але адміністрація Байдена виступає категорично проти, оскільки касетні боєприпаси заборонені міжнародним договором 2008 року.
Пізніше чотири члени американського конгресу від Республіканської партії закликали президента США надіслати касетні боєприпаси в Україну.
30 червня стало відомо, що США близькі до погодження надання Україні касетних боєприпасів.
6 липня правозахисна організація Human Rights Watch закликала адміністрацію Байдена не надавати Україні касетні боєприпаси через небезпеку для цивільних, яку несе ця зброя. А 7 липня проти надання касетних боєприпасів виступила Німеччина.
- Актуальне
- Важливе