Ворог хоче перетворити Сєвєродонецьк на другий Маріуполь. Колонка Сергія Згурця
Ворог намагається погіршити логістику між містами на Луганщині, між нашою обороною та іншою територією України. Повільне продавлювання противником наших оборонних позицій на окремих ділянках, вдається йому тільки після тривалих обстрілів
Ворог націлений на Сєвєродонецьк та Лисичанськ
На сьогодні вся лінія зіткнення від Ізюма до Донецька є особливо складною, але найбільш гаряче навколо Сєвєродонецька та Лисичанська, де ворог намагається захопити міста й вийти на адмінкордон Луганської області. Ворог штурмує околиці Сєвєродонецька з декількох напрямків. Обстрілює артилерією місто та наші позиції, використовує авіацію, намагається перетворити Сєвєродонецьк у другий Маріуполь. До наступу противник залучає до 12 тис. вояків, або 25 БТГ (батальйонно-тактичних груп - Ред.), такі дані наводив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. За оцінками наших військових, у ворога є певна перевага в артилерії та у використанні авіації й ракет, але оборона Сєвєродонецька триває. Постійно відбуваються наземні атаки ворога й наші контратаки. При цьому, наприклад, від Білогорівки з рухом ворога у бік околиць Сєвєродонецька і до зони Попасної ворог намагається просуватись у бік Бахмута, десь усього 25 км.
Ця ділянка знаходиться за зоною наших міст Сєвєродонецьк та Лисичанськ, вглиб нашої території. Також ворог докладає зусиль, щоб пробитися до траси та взяти під контроль дорогу з Лисичанська до Бахмута. По цій трасі здійснюється евакуація, вона є основою для постачання до наших військ, які захищають міста Сєвєродонецьк й Лисичанськ. Траса під постійними обстрілами ворога. Ділянка надзвичайно небезпечна.
Ворог намагається погіршити логістику між цими містами, нашою обороною та іншою територією України. Повільне продавлювання противником нашої оборони на окремих ділянках, вдається йому тільки після тривалих обстрілів. Так було з Попасною, де обстріли тривали впродовж місяця. В таких ситуаціях ми відходимо на інші підготовлені ділянки та продовжуємо завдавати втрат ворогу. Так зараз виглядає ситуація в Рубіжному, в зоні Попасної та у Світлодарську, який ми залишили. Як до цього ставитися? Без паніки. Тому, що тактична картина змінюється кожного дня. Нам треба розуміти, що ми маємо завдати максимального ураження та збитків ворогу. Зберегти свій потенціал для подальших бойових дій. Також слід розуміти, що у складні дні тактичних бойових дій нам треба бути мужніми й послідовними у знищенні ворога. Нагадаю, як хтось сказав, що російська армія не настільки потужна, як просто довга.
На "Термінатора" чекає доля "Прориву"
Декілька разів ми спробували вже розповісти про "Термінатори" (БМПТ – бойова машина підтримки танків- Ред.), які Росія перекинула під Сєвєродонецьк, як один зі способів або залякування, або ведення нових бойових дій. Цей БПМТ подається як зброя, що немає аналогів. Але ця машина створювалася 17 років і має 8 чи 9 зразків. Зараз ці зразки перекинули на напрямок Сєвєродонецька, щоб обкатати їх на Донбасі. Якщо Росія відправляє у бойові дії такі штучні продукти, то справи їхні кепські. І щось мені підказує, що у дуелі з нашими протитанковими засобами, на кшталт "Стугни" або "Джавелінів", доля цього "Термінатора" буде такою ж, як і 1300 інших танків, знищених на території України разом з найновішим російським танком під назвою Т-90М "Прорив", який так само був знищений у травні. До речі, цей прорив подавався як більш захищений танк, який може бути представлений у бойових діях. Але на початку травня "Прорив" був знищений силами територіальної оборони, використовуючи РПГ (ручний протитанковий гранатомет-Ред.) "Карл Густав". Цей найновіший танк з динамічним захистом та системою управляння вогнем перетворився на металобрухт, яким власне скоро стане і "Термінатор". Після таких зразків будемо чекати російську "Армату" з такою ж долею, як інші знищені російські танки на нашій території.
- Актуальне
- Важливе