Аналітика

Аналіз інтервʼю Сирського та як блокада Криму може стати передумовою до початку переговорів. Колонка Сергія Згурця

24 липня, 2024 середа
20:51

24 липня у виданні The Guardian з'явилося інтерв'ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Генерал Олександр Сирський оголосив низку тез, які є достатньо цікавими. Зокрема, там є аналіз сил противника, думки щодо мобілізації та поточної ситуації на лінії фронту

Зміст

Rheinmetall оголосив про будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні

Є гарна новина про боєприпаси для України. Німецький оборонний гігант Rheinmetall сьогодні офіційно оголосив про отримання замовлення на будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні. Це буде спільне підприємство, де 51% акцій буде належати компанії, а решта українському уряду. Rheinmetall буде відповідати за повне технічне оснащення підприємств, за введення в експлуатацію і за супроводження його роботи. Час від початку будівництва до початку серійного виготовлення боєприпасів - 24 місяці. Орієнтовна ціна будівництва, як заявив представник Rheinmetall, коливається у тризначному діапазоні у мільйонах євро. Об'єм виробництва боєприпасів калібру 155-мм не розголошується. Втім, орієнтовно не менше ніж 100 000 боєприпасів на рік. При тому, що зараз оптимальна потреба Сил оборони в артилерійських снарядах великого калібру становить понад 200 000 на місяць.

Також вкрай важливо наголосити, що новий завод має виробляти не лише снаряди, але й порохові вишибні заряди. Тобто снаряд і заряд - це є кінцевим продуктом, який називається пострілом. Це вкрай важливо, бо зараз є значний дефіцит у світі. Зокрема, вибухівки для оснащення снарядів й порохів для зарядів. Це суттєво вплинуло на вартість артилерійських пострілів, які з початку війни Росії проти України зросли з 2000 євро за постріл до майже 5000 євро.

Ми також знаємо, що крім домовленостей з Rheinmetall у нас є домовленість з американською компанією Northrop Grumman, яка обіцяє побудувати завод в Україні з виготовлення боєприпасів середніх калібрів. Зокрема, боєприпаси 20-50-мм. Також є повідомлення про те, що чеська компанія буде будувати завод в Україні. Це компанія, що входить до Colt CZ Group, і там має бути потужність десь 150-200 млн патронів на рік.

Велике інтервʼю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського виданню The Guardian

Сьогодні у виданні The Guardian з'явилося інтерв'ю головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського під назвою "Я знаю, що ми переможемо, і знаю, як це зробити". Ймовірно, це інтерв'ю не викличе ревнощів у нашого вищого військово-політичного керівництва, як це було з публікаціями генерала Валерія Залужного. Генерал Олександр Сирський оголосив низку тез, які є достатньо цікавими. Зокрема, там є аналіз сил противника. Сирський говорить про те, що ворог зараз має значну перевагу в силах і засобах, а також збільшив чисельність військ і зброї, які залучені до бойових дій. Зараз окупаційні сили нараховують 520 000 військових з планами збільшення до кінця 2024 року до понад 690 000. Тобто збільшення на 170 000 військовослужбовців до кінця цього року.

Також в інтервʼю Сирський розповів про російську техніку. Зокрема, про те, що з 2022 року чисельність російських танків зросла з 1700 до 3500. Кількість артилерійських систем зросла втричі, також суттєво зросла кількість бронетранспортерів з 4500 до майже 9000. За словами Сирського, співвідношення засобів по техніці становить один до трьох на користь противника і тому вкрай важливе постачання озброєнь від партнерів. Так само гостро стоїть питання якості зброї, яка до нас надходить.

Олександр Сирський також розповів про мобілізацію. Зокрема, що без мобілізаційних заходів він не може створювати нові резерви й бригади, які необхідні. Оскільки Росія збільшує сухопутні війська і для нас дуже важливо, щоб усі громадяни України виконали свій обов'язок перед державою щодо бойових дій. За словами Сирського, бойові дії ведуться на протяжності 977 км, і при цьому він назвав повзуче просування загарбників тактичним. Тобто локальними здобутками, а не оперативними проявами, що дійсно відповідає реальності. Сирський наголосив, що просування ворог досягає значною кількістю людських втрат і тут втрати противника, за його оцінками, перевищують втрати України втричі, а на деяких напрямках і більше. Сирський зауважив, що не бажає досягати цілей за будь-яку ціну, або кидати людей у безглузді м'ясні штурми.

Також дуже цікавою є його теза про те, що Київ має план щодо повернення Криму. Сирський каже, що це реалістично. Звичайно, він наголошує, що це певна військова таємниця, але додає, що ми зробимо все можливе, щоб досягти міжнародно визнаних кордонів України в межах 1991 року.

Крим є центром тяжіння російсько-української війни

Директор New Geopolitics Research Network, експерт Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розповів, що йому було дуже цікаво ознайомитись з оцінкою поточної ситуації від головнокомандувача ЗСУ. За його словами, оцінки поточної ситуації від експертів та аналітиків близькі до того, що говорить Олександр Сирський. Зокрема, тези про Крим та кордони 1991 року. Тобто, сумніви та перестороги стосовно того, що вище військово-політичне керівництво не розглядає наступальні дії для звільнення територій України, після цього інтервʼю зникають. Особливо це стосується Криму, який, як вважає Самусь, все ж таки є центром тяжіння цієї війни, й генерал Сирський фактично це підтвердив. На думку Самуся, це інтерв'ю стало таким собі еталоном того, де є Україна, і це в принципі дуже важливо розуміти. Оскільки, немає жодних підстав вважати, що Україна вже не думає про наступ. Це інтерв'ю є досить оптимістичним.

Передумови для початку переговорів Росії та України

Михайло Самусь вважає, що блокада окупованого Криму стала б чудовою передумовою для початку переговорів. Якщо уявити собі ситуацію, коли зупиняються бойові дії і розпочинаються переговори Росії з Україною через посередників, то за такого сценарію Москва сприймалась би з позиції сильної сторони. Оскільки, вважалось би, що зупинка бойових дій відбулася під час російського наступу. Самусь наголосив, що якщо Україна створить умови для блокади Криму і неважливо, що буде відбуватися насправді на Донбасі, то це відразу перемикнуло б усю увагу на окупований півострів. Навіть якщо Путін буде блефувати й удавати, що Крим йому нецікавий. За словами експерта, Путін розуміє: Крим є ключовим у цій війні, і якщо він почне виражати сигнали занепокоєння тим, що відбувається в Криму, то Трамп відразу це відчує і зрозуміє, що Путін буде продовжувати кроки на блокаду Криму.

Михайло Самусь також додав, останній удар по порту Кавказ і знищення залізничного порома означає, що удари по логістиці та комунікаціях РФ продовжуються. Також удари по російських морських комунікаціях будуть продовжуватись. Залишається наземний коридор по території України, який може стати переломним моментом ситуації на фронті. Втім, це буде залежати від наших західних партнерів і засобів, які ми отримуємо від них.

План Трампа щодо врегулювання російсько-української війни

Михайло Самусь вважає, що найчутливішим пунктом програми Трампа є пункт про відновлення миру в Європі, де говориться про те, що Трамп за кілька годин чи днів зможе якимось чином зупинити війну в Європі. Втім, жодних предметних кроків в цьому пункті не вказано. Через це, за словами Самуся, вже зараз потрібно проводити дискусії з республіканцями щодо цього питання. Вже зараз Україна має оголошувати свої погляди на можливе врегулювання, чи можливі переговори з Росією. Зокрема, в яких воно рамках може відбуватися. Самусь наголосив, що сьогоднішній візит міністра закордонних справ Кулеби до Китаю потрібно теж розглядати в цьому аспекті. Оскільки, прагнення провести другий Саміт миру до президентських виборів США означає, що Україна планує пройти повністю трек, який можна вважати імплементацією формули миру президента Зеленського. Все це потрібно, щоб показати Трампу, що два Саміти миру повністю підтримують безліч країн. Самусь наголосив, що Україна має чітко підготувати свою позицію щодо мирного врегулювання російсько-української війни.

США можуть втягнути Росію та Китай в нову гонку озброєнь

Михайло Самусь розповів, що Китай не має дотримуватись жодних умов щодо ядерного озброєння. За його словами, Пекін жодних угод не підписував й буде наздоганяти США та РФ щодо кількості ядерних боєголовок. Втім, ініціатива Трампа щодо "Залізного купола" може втягнути не тільки Росію в перегони озброєнь зі США, а й Китай. За словами Самуся, сама концепція “Великого залізного купола” може бути не реалізована. Оскільки потребує великих інвестицій в масове виробництво й створення протиракетних систем, які мають закривати всю територію США. Однак, це не потрібно робити, бо територія США може бути захищена більш точковими засобами. Тому, за словами експерта, якщо припустити, що США почнуть посилювати протиповітряні системи, то це будуть робити Росія й Китай. Відповідно Росія й Китай почнуть інвестувати кошти в системи ППО, що призведе до того, що їхня економіка буде підірвана. Трамп же хоче послабити економіку РФ низькими цінами на нафту, а економіку Китаю - коштом прямої торговельної війни. В цих умовах, за словами Самуся, разом з перегонами озброєнь, економіки Москви та Пекіну матимуть серйозні загрози.
 

Теги:
Читайте також:
Київ
+17°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.89
    Купівля 40.89
    Продаж 41.37
  • EUR
    Купівля 45.31
    Продаж 46.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
8 вересня
00:06
Оновлено
Віктор Циганков (праворуч), Україна - Албанія
Ліга націй: результати усіх матчів 7 вересня
2024, субота
7 вересня
23:57
Інфографіка
Збірна України з плавання, естафета, Паралімпіада-2024
Паралімпіада-2024: який вигляд має медальний залік після 10-го дня Ігор
23:43
Оновлено
Юхим Конопля (праворуч), Україна - Албанія
Україна програла Албанії на старті Ліги націй
23:43
Владислав Кабаєв (ліворуч), Україна - Албанія
Україна - Албанія 1:2: онлайн-трансляція стартового матчу Ліги націй
23:37
Іранський президент Масуд Пезешкіян
Столицю Ірану перенесуть ближче до Перської затоки
23:32
вогонь, полум'я, пожежа
Росія вдарила по цивільній інфраструктурі Полтави
22:29
Окупанти, Донеччина
"Вхід через сарай": партизани виявили командний пункт росіян на Донеччині
22:18
Кирило Буданов
Буданов: переламу в цій війні ще немає для жодної зі сторін
22:02
Із тимчасово окупованої території повернули 12-річного хлопця
21:47
Оновлено
Атака на Херсонщину
Ворог від ранку атакує Херсонщину КАБами, дронами та артилерією: є загиблий та поранені
21:47
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц звернувся до українських біженців, просить знайти роботу
21:42
Жителька Білгородщини знайшла у російських солдат вкрадений у неї квадроцикл
"Й до хати залізли, прикинь!" Жителька Білгородщини побачила у солдат РФ вкрадені в неї речі
21:41
Курська область
Жителям підконтрольних ЗСУ населених пунктів Курщини показують новини, заборонені на росТБ
21:23
Хвіча Кварацхелія, збірна Грузії, Ліга націй
Грузія розбила Чехію у матчі суперників України у Лізі націй
21:11
На узбережжя Одещини винесло мертвих дельфінів: яка причина
20:41
Андрій Трусов, Паралімпіада-2024
Україна завоювала ще 2 золота на Паралімпіаді: у плаванні та дзюдо
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Російсько-українські перемовини про закінчення війни в принципі неможливі, - Портников
20:36
Вільям Бернс
Директор ЦРУ Бернс: восени 2022 року існував реальний ризик застосування РФ ядерної зброї
20:08
OPINION
Про типові помилки інфантильних громадян
20:02
світло
Відключень електроенергії на 8 вересня не прогнозується, - Укренерго
19:51
Рубен Брекельманс
Міністр оборони Нідерландів пояснив, чому Альянс не закриває небо над Україною
19:21
Португалія
Португалія закликала ЄС почати підготовку до вступу України
19:00
Партнерський матеріал
відновлення деокупованої Сумщини
Відбудова України: як відбувається відновлення деокупованої Сумщини
18:54
Окупанти атакували Нікопольщину важкою артилерією: загинула жінка, є поранена
18:36
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Параолімпіаді-2024
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Паралімпіаді-2024
18:28
Ексклюзив
Віталій Капранов
"Головний крючок, за який ми чіпляємо глядача": письменник і блогер Капранов розкрив секрет своєї творчості
18:08
OPINION
Ніхто з нас не обирав цей жах. Його обрав Путін
18:05
Паверліфтер Бабинець здобув першу в історії України медаль у цьому виді спорту на Паралімпіаді-2024
17:34
Україна повернула з окупованих територій двох жінок похилого віку
17:28
Барельєфи ордена Леніна і "Золоті зірки": в Одесі активісти зняли комуністичні символи з пам'ятника "Крила перемоги"
17:16
Іран
Очільник британської МІ6 Річард Мур оцінив ймовірність іранської помсти Ізраїлю у відповідь на вбивство командира ХАМАС
17:06
В Офісі президента заявили, що Україна готова створити Вищий спеціалізований суд в межах партнерства з МВФ
17:04
ЗСУ війна фронт
На фронті від початку доби відбулося 101 боєзіткнення: росіяни найактивніші на Покровському та Курахівському напрямках
16:45
Ніколас Мадуро
Аргентина просить МКС видати ордер на арешт президента Венесуели Мадуро
16:39
Оновлено
безпілотник, дрон
Дрони СБУ знищили склад з північнокорейськими ракетами у Воронезькій області РФ
16:33
Оновлено
У Луцьку стався вибух: є постраждалі, причетного затримали
Росіяни вдарили по середмістю Харкова 7 вересня: зафіксовано 2 прильоти, спалахнула пожежа
16:30
Ексклюзив
Глен Грант
Якщо ми далі воюватимемо радянською доктриною, то програємо війну, - полковник Грант
16:30
Українці почали застосовувати на фронті дрони-підпалювачі "Дракони", - CNN
16:07
OPINION
"Захист від дурня" для системи
16:01
Оновлено
Україна вимагає скасувати показ стрічки Russians at war на кінофестивалі у Торонто
Більше новин