Масовані атаки по території Росії набувають системного характеру, Курщина залишається пріоритетним напрямком для ворога. Колонка Сергія Згурця
Збройні сили України 24 січня провели ефективну атаку на російські військові та промислові обʼєкти. Були атаковані нафтопереробний завод у Рязанській області, Новорязанська ТЕЦ, а також військове летовище "Дягилево" в Брянській області. Важливо зазначити, що удари Сил оборони України по території РФ почали набувати систематичного характеру
Сили оборони завдали удару по військових та промислових обʼєктах на території РФ
Проти ночі на 24 січня Сили оборони України завдали результативного удару по низці промислових та військових обʼєктів на території РФ, зокрема в Рязанській та Брянській областях РФ. В Рязанській області було уражено нафтопереробний завод та Новорязанська ТЕЦ. Відстань до цих обʼєктів складає понад 470 км від лінії зіткнення. Також, окрім ударів по нафтопереробних заводах та ТЕЦ, Сили оборони завдали удару по військовому летовищу в "Дягилево", де розміщують бомбардувальники Ту-22. Там також розташований авіаремонтний завод. Втім, поки що деталей про результати такої атаки по летовищу немає.
Вибухи на нафтопереробному заводі у Рязанській області. (фото: скриншот з відео)
У Брянській області під удар потрапив завод "Кремній ЕЛ". По цьому підприємству вже вчетверте здійснюється удар нашими засобами ураження. Після удару це підприємство припинило свою роботу. Оскільки удар здійснили по промислових лініях та готових продуктах. Це підприємство є одним із найбільших у РФ з виготовлення електроніки для військової продукції різного призначення. Зокрема, для крилатих й балістичних ракет, а також для систем С-400 та С-300.
Чи був удар по території РФ 24 січня найбільшим? Гадаю, навряд чи найбільшим. Наймасштабнішою та найбільшою атакою по території РФ вважається удар Сил оборони, який був здійснений 14 січня. Саме тоді було використано понад 200 далекобійних БПЛА й атаковано щонайменше 11 областей РФ. Сьогодні Сили оборони застосували дещо меншу кількість БПЛА, але тут головне - системність у підходах і спроможність постійних ударів по території РФ.
Україна має раціонально використовувати бойовий склад та озброєння
Вчора "Радіо Байрактар" опублікувало інтервʼю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. В ньому він говорив про те, що потрібно раціонально використовувати бойовий склад та озброєння. Сирський сказав, що не пригадує жодної війни, де завжди вистачало людей та зброї. Також він пояснив, що агресор також має суттєві проблеми. Втім, ми маємо раціонально використовувати те, що маємо.
В цьому контексті я б згадав й іншу новину, яка пройшла непоміченою в медійних ресурсах. Зокрема, перше інтервʼю заступника керівника Офісу президента полковника Павла Паліса, який в розмові з кореспондентом Associated Press сказав, що Україна перебуває на фінальному етапі підготовки реформи, що має залучити до військової служби молодь від 18 до 25 років. За словами Паліса, Україна працює над новими методами набору новобранців. Він сказав, що успадкована від СРСР система стримує розвиток армії. Також він говорить про те, що одним із рішень є впровадження чесного контракту, який включає фінансові стимули, гарантії якісного навчання та заходи для забезпечення ефективного діалогу між солдатами та командирами.
Ймовірно, йдеться про створення фінансових, соціальних умов, щоб молоді люди на власний розсуд могли укладати контракти з армією. Це вкрай необхідні рішення, оскільки Сирський й інші командири визнають, що головною проблемою сьогодні для нас є брак навченого особового складу. Всі наші бойові бригади вже тривалий час стримують противника на фронті й виснажуються.
Ворог продовжує нарощувати зусилля, щоб вибити ЗСУ з території Курщини
Старший офіцер відділу комунікацій 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, старший сержант Петро Гайдащук розповів про бойові дії на Курщині. За його словами, ворог постійно намагається проводити штурмові дії. Таким чином російські окупанти намагаються вибити підрозділи ЗСУ із займаних позицій. Практично щодня ворог атакує штурмовими групами з підтримкою бронетехніки, артилерії та дронів. Втім, як наголосив Гайдащук, в зоні відповідальності 80-ї окремої десантно-штурмової бригади українські підрозділи успішно утримують позиції й завдають противнику великих втрат.
Військові з КНДР проводять штурми великими групами на відкритій місцевості
Петро Гайдащук повідомив, що тактика дій північнокорейських військових відрізняється від росіян. Зокрема, військовослужбовці КНДР не діють малими штурмовими групами. Вони проводять штурмові дії великим групами - від 50 і більше військових. Часто їхні наступальні дії проводяться на відкритій місцевості, де вони атакують позиції ЗСУ у повний зріст. Північнокорейські військові також не зважають на дрони ЗСУ під час атак і намагаються їх збити стрілецькою зброєю. Рухаються швидко і намагаються якомога скоріше зблизитись з позиціями ЗСУ.
Петро Гайдащук зазначив, що останнім часом спостерігається й застосування малих штурмових груп для атаки. Він додав, що російські полонені розповідають про те, що вони разом готувались до бойових дій з північнокорейськими військовими на одних полігонах. За словами полонених росіян, військові з КНДР мають достатньо часу для підготовки, краще екіпіровані, мають російське озброєння й навіть краще харчування. Головним завданням для них є саме штурм позицій ЗСУ і лише в разі успіху росіяни вже йдуть слідом для закріплення на позиціях та оборонних дій. Старший сержант припустив, що військові КНДР відпрацьовують якусь власну тактику на полі бою. Оскільки, на початку їх залучення до штурмових дій українські підрозділи спостерігали за постійними атаками з великою кількістю особового складу. Зараз же штурмові дії північнокорейських військових набули комбінованого характеру. Зокрема, вони можуть атакувати, як великими групами, так і малими. Гайдащук зауважив, що вони дійсно випробовують різні тактики, вчаться і намагаються цей досвід переносити знову на поле бою.
Росіяни не шкодують сил та засобів для проведення штурмових дій на Курщині
Петро Гайдащук також повідомив, що в зоні відповідальності їхньої бригади інтенсивність бойових дій дещо зменшилась. Втім, суттєвих змін не відбулось. Цей напрямок є дуже критичним й важливим для противника. Саме тому росіяни будуть кидати на Курщину всі можливі резерви, які в них є. Ворог щодня намагається здійснювати штурмові дії в напрямку позицій ЗСУ. Зокрема, як пояснив Гайдащук, ворог, якщо погодні умови сприятливі, також застосовує техніку для наступу. Зокрема, бронемашини та БМП. Така техніка використовується окупантами часто для того, щоб швидше доставити штурмові групи піхоти якомога ближче до позицій ЗСУ. Після таких дій техніка ворога розвертається у зворотному напрямку. Інколи БМП підтримують власний десант вогнем.
Також, як розповів Петро Гайдащук, застосування ворогом КАБів сьогодні залишається проблемою для українських підрозділів. Ворог здійснює пуски КАБів не тільки по території України, а атакує власні населені пункти, які перебувають під контролем ЗСУ. Також проблематичним явищем для ЗСУ стало застосування ворогом БПЛА на оптоволокні. Оскільки, системи РЕБ не можуть протидіяти таким дронам. БПЛА на оптоволокні можна знищити фізично, або ліквідувати екіпаж, який ним керує. Гайдащук додав, що хоча перевагою дронів на оптоволокні є те, що системи РЕБ на них не діють, мінусом залишається відстань ураження таких дронів. Адже, моток оптоволокна обмежує радіус дії БПЛА. Тому засобом протидії БПЛА на оптоволокні є сітки та решітки на бронетехніці.
- Актуальне
- Важливе