Авіакатастрофа з керівництвом МВС: суд призначив п’ятьом посадовцям ДСНС запобіжні заходи
П’ятьом посадовцям Державної служби України з надзвичайних ситуацій оголосили запобіжні заходи. Їх підозрюють у справі про падіння гелікоптера біля Броварів на Київщині, де загинули керівники МВС
Про це повідомляє Суспільне.
Таке рішення ухвалив Печерський районний суд Києва.
Начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС Яну Кошману суд призначив два місяці цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета, за винятком надання медичної допомоги та повітряної тривоги.
Суд наклав на нього обов’язок здати український та закордонний паспорти, повідомляти про зміну місця проживання й заборонив відвідувати територію САЗ ДСНС та контактувати зі співробітниками.
Посадовця ДСНС Андрія Дворника підозрюють у порушенні правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей. Йому призначили 2 місяці під вартою без права на заставу. Такий же строк отримали в.о. командира частини Володимир Леонов та посадовець ДСНС Олег Іванов.
У коментарі журналістам Іванов сказав, що з рішенням не згоден і подаватиме апеляцію. А на запитання чому не скасували політ, відповів: "Це не мій рівень. А хто мав ухвалювати такі рішення? – Міністр".
Раніше повідомлялося, що начальник Департаменту авіації, пошуку і рятування ДСНС Іван Коробка отримав 2 місяці арешту.
"Мене звинувачують у безпідставному прийнятті рішень на виконання польоту, внаслідок якого сталася катастрофа. Я з цим не згоден. Екіпаж був допущений до виконання польотів в складних метеорологічних умовах, він був допущений до перевезення керівного складу. Немає нельотної погоди, є умови, за яких екіпаж повинен виконувати польоти. Погода була льотна", - сказав Коробка.
Напередодні йому та ще чотирьом посадовцям ДСНС оголосили про підозру в порушенні правил безпеки польотів, що спричинило загибель людей, та службову недбалість.
За даними слідства, посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.
ДБР відновило похвилинно день аварії, використовуючи дані з "чорних скриньок". З’ясувалося, що у січні 2023 року очільники МВС України мали намір відвідати Харківську та Дніпропетровську області.
Що відомо про авіакатастрофу в Броварах
18 січня, поблизу дитячого садочка у Броварах упав гвинтокрил, після трагедії ідентифікували 14 загиблих, серед яких - керівництво Міністерства внутрішніх справ України
Низка країн висловила співчуття українському народу через трагедію з гелікоптером у Броварах, у якій загинуло керівництво МВС і діти.
20 січня уряд створив комісію з розслідування авіакатастрофи у Броварах.
Український авіатор Геннадій Хазан переконаний, що на перші результати розслідування падіння гелікоптера у Броварах слід очікувати через рік.
6 лютого повідомлялося, що високопосадовцям заборонено пересуватися на гелікоптерах до завершення розслідування причин авіакатастрофи у Броварах.
3 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що "Чорну скриньку", знайдену на місці авіакатастрофи гелікоптера з керівництвом МВС в Броварах, розшифрували у Франції, розшифровані матеріали вже передали слідству.
31 липня генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що висновки досудового розслідування авіакатастрофи гвинтокрила у Броварах на Київщині, під час якої загинуло керівництво МВС, будуть повідомлені найближчим часом. Версія диверсії не підтвердилась.
- Актуальне
- Важливе