Індійська ракета запустила останні супутники для зв'язку OneWeb
Найпотужніша ракета Індії запустила останню партію з 36 супутників для інтернет-зв'язку першого покоління OneWeb
Про це інформує Space.com.
"Ракета-носій Mark-3 (LVM3) піднялася з індійського космічного центру Сатіш-Даван о 9 ранку за індійським стандартним часом 26 березня, несучи 36 широкосмугових супутників OneWeb на низьку навколоземну орбіту", - пише відомство.
Приблизно за 90 хвилин ракета доставила супутники на 450 кілометрів над Землею.
Це була вісімнадцята й остання місія, присвячена створенню широкосмугового угруповання супутників OneWeb першого покоління на LEO. У космосі супутників наразі 582.
17 попередніх запусків OneWeb були здійснені ракетами "Союз" російського виробництва, які експлуатує французька компанія Arianespace. Проте після лютого 2022 року компанія розірвала партнерство, що змусило OneWeb знайти нові компанії для своїх супутників.
- 2 березня компанія SpaceX Ілона Маска запустила екіпаж з чотирьох астронавтів до Міжнародної космічної станції.
- 9 січня Китай відправив у космос три нових супутники для перевірки технологій на орбіті. Вже 13 січня країна запустила у космос ще три супутники за допомогою ракети-носія "Чанчжен-2Г" (Long March 2D).
- 13 березня Китай успішно запустив новий супутник дистанційного зондування Землі з космодрому Цзюцюань.
- У ніч проти 15 березня вантажний корабель Cargo Dragon вирушив до Міжнародної космічної станції.
- Російським і китайським науковцям заборонили брати участь у дослідженнях передових космічних технологій, які проводить Інститут космічних наук Японського космічного інституту.
- Актуальне
- Важливе