Їжу для ЗСУ продавали у магазинах і ресторанах: на Київщині викрили посадовців військової частини
Працівники Держбюро розслідувань і СБУ викрили посадовців однієї з військових частин Київщини на оборудках із харчами для ЗСУ на щонайменше 5 млн грн
Про це повідомила пресслужба ДБР.
"До організованої групи входили військовослужбовці та працівники військової частини, які вступили у змову з приватними підприємцями та продавали у магазинах, ресторанах і на базарах частину продуктів, призначених для бійців. Вони забирали щонайменше 30% продуктів зі складу, зменшуючи відповідно добові норми харчового забезпечення для військових", - ідеться у повідомленні.
"Залишок" продуктів використовувався й в іншій схемі. Представник військової частини у змові з приватним підприємством виписував "порожні" накладні на постачання продукції на мільйони гривень, яка фактично не поставлялась. А на папері обліковувались продукти, які не були видані солдатам перед їхнім продажем", - додали в ДБР.
Там зазначили, що підроблені документи ввели в оману Міноборони, яке здійснювало повну оплату за продукти. При цьому готівку зловмисники привласнювали.
Слідство отримало докази привласнення щонайменше 5 млн грн.
Посадовцям військової частини та одному з комерсантів повідомлено про підозру за статтями заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем та заволодіння військовим майном шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ч. 4 ст. 410 КК України).
Санкція статей передбачає до 15 років тюрми з конфіскацією майна. Під час обшуків у фігурантів були вилучені значні суми готівки.
Примітка: Згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Зазначимо, що це вже не перший скандал із закупівлями харчів для ЗСУ в Україні.
Що відомо про скандал із закупівлями для військових
Інформацію про те, що Міністерство оборони закуповує продукти для військових за цінами, значно вищими, ніж у роздрібних мережах Києва, 21 січня оприлюднило видання Дзеркало тижня із посиланням на угоду оборонного відомства про закупівлю продуктів.
Кабмін на засіданні 24 січня ухвалив кадрове рішення звільнити заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова.
Також було звільнено з посади директора департаменту закупівель при Міністерстві оборони України Богдана Хмельницького: його пов'язують зі скандалом щодо продуктів для ЗСУ. Пізніше його оштрафували.
5 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що нова система закупівель харчів для захисників ще не розроблена, тому уряд дозволив продовжити чинні контракти на постачання ще на 3 місяці.
Наприкінці жовтня аудитори Рахункової палати України затвердили звіт про те, як Міністерство оборони витрачало бюджетні гроші на купівлю майна та харчування для армії. Звіт підтверджує інформацію про те, що ціни на їжу були завищеними.
1 листопада Міноборони заявило про кардинальну зміну підходу до закупівлі їжі для ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе