Лінія оборони РФ не матиме ніякого значення, якщо ЗСУ зможуть завдати масштабних втрат окупантам. Колонка Сергія Згурця
Російська лінія оборони не матиме ніякого значення, якщо ЗСУ зможуть завдати колосальних втрат окупантам. Тоді російській армії не вистачить сил та підрозділів для оборони цих укріплень. Те, що зараз відбувається на Сході та Півдні цілком відповідає цій концепції
Контрнаступ ЗСУ буде важким та тривалим
У Пентагоні прогнозують, що контрнаступ ЗСУ буде важким та тривалим. Речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер заявив, що Міністерство оборони США бачить просування української армії вперед в рамках контрнаступу, проте розуміють, що це буде важка та тривала боротьба. Також він додав, що Вашингтон буде підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно. Звісно про винищувачі F-16 та далекобійні ракети Atacms поки що не йшлося, однак протягом кількох днів буде оголошено про черговий пакет військової допомоги від США.
Що ж до висновків про тривалий та важкий контрнаступ, то тут немає нічого нового для тих, хто реально оцінює ситуацію на полі бою, де спостерігається динамічна рівновага між українською армією та противником. При цьому не варто міряти динаміку бойових дій метрами чи кілометрами, адже просування української армії вглиб російської оборони має менше значення, ніж зміна балансу сил на користь України під час контрнаступу. Російська оборона не матиме ніякого значення, якщо Збройні сили України зможуть завдати колосальних втрат окупантам. Тоді російській армії не вистачить сил та підрозділів для оборони цих укріплень. Те, що зараз відбувається на Сході та Півдні цілком відповідає цій концепції.
Просування Сил оборони на Бахмутському напрямку
Сьогодні у Генштабі ЗСУ повідомили, що на Бахмутському напрямку наші війська продовжували вести наступальні дії південніше міста Бахмут. За повідомленнями Генштабу противник під тиском українських підрозділів відійшов південніше Андріївки. Також противник намагався відновити втрачені позиції західніше Кліщіївки та північно-західніше Курдюмівки. Фактично на цьому напрямку тривають важкі бої.
Командир підрозділу аеророзвідки "Terra" Микола Волохов розповів, що за останній час на Бахмутському напрямку спостерігається певна позитивна динаміка бойових дій. Він розповів, що українські підрозділи поступово просуваються вперед. Інколи повільно, але й бувають періоди, коли Сили оборони швидко просуваються й звільняють території. Волохов зауважив, що позитивні зміни по лінії фронту на Бахмутському напрямку відбуваються вже протягом останнього місяця. Він також розповів, що інтенсивність роботи його підрозділу підвищилась через активну роботу української артилерії. Він пояснив це тим, що ініціатива на Бахмутському напрямку зараз на боці ЗСУ.
Карта бойових дій на Бахмутському напрямку станом на 2 серпня.
За словами Волохова, часто їхня робота полягає в тому, щоб знищувати ворожу техніку, яка наближається до українських позицій. Найбільшою відстанню, на якій знищувалась ворожа техніка, було 4 км. Зараз підрозділ Волохова зміг знищити російську БМП на відстані 8 км. Він наголосив, що такий результат вдався через певні зміни в роботі FVP-дронів. Проте існують і проблеми в роботі підрозділів аеророзвідки. Волохов розповів, що боєприпаси для дронів ніколи не становили проблеми, або загрози для операторів. Однак часто оператори стикаються з тим, що не спрацьовують підривники детонаторів на боєприпасах. Адже зараз велику частину підривників виробляють ініціативні волонтерські організації. За словами Волохова, іноді в підривнику зʼявляються проблеми з електронною частиною. Механічний підривник більш надійний та передбачуваний. Командир підрозділу зауважив, що кожен електронний підривник перед роботою перевіряють, однак інколи саме з цими видами підривників виникають проблеми.
Антидронові рушниці та ситеми РЕБ українського виробництва
Заступник генерального директора компанії "Піранья ТЕХ" Юрій Момот розповів, що зараз вже завершується модернізація п'ятиканальної антидронової рушниці, зокрема значно розширений функціонал. За його словами, наші військові зможуть використовувати рушницю і як окопний РЕБ. Він зауважив, що через тиждень на рушницю буде встановлений та протестований сигналізатор. Після цього рушницю можна буде приймати на озброєння. Антидронова рушниця українського виробництва може виявляти дрони на відстані 1,5 км і за допомогою антен придушувати ворожі безпілотники. Тобто, буде працювати на виявлення й на придушення ворожих дронів. Момот також додав, що всі рушниці, які були поставлені підрозділам Сил оборони завжди можуть бути домодернізовані в частині сигналізатора.
Він також повідомив, що компанія розробила та вже тестує засоби РЕБ, які встановлюються на важку броньовану техніку для прикриття від ударів FPV-дронів. За його словами, розробка перебуває на етапі погодження щодо встановлення на техніці з підрозділами ЗСУ. Проте, за його словами, сьогодні вже фактично розробники можуть чітко вказати на якій дистанції ця система може придушувати FPV-дрони. Етап тестування майже завершений і зовсім скоро ці системи РЕБ будуть захищати українську бронетехніку.
- Актуальне
- Важливе