Херсонська та Житомирська обласні ради підтримали автокефалію для православних України
Житомирська обласна рада на 16-й сесії підтримала звернення до президента України, Верховної Ради, уряду та обласних рад про підтримку звернення голови держави до вселенського патріарха Варфоломія щодо надання томосу про автокефалію Української православної церкви
Проект рішення підтримав 41 депутат, повідомляє місцеве видання Репортер.
Також депутати обласної ради прийняли звернення до перших осіб держави щодо підтримки незаконно ув’язнених путінських режимомо на території Росії українських патріотів.
Звернення такого ж змісту прийняли й депутати Херсонської облради, повідомляє у Facebook священик УПЦ-КП у місті Херсоні Сергій Чудинович.
Читайте також: У пошуках втраченої єдності. Навіщо потрібна українська помісна церква
У зверненні наголошується, що українці віддали тисячі життів не тільки заради географічного, але й заради духовного суверенітету. Визнання помісної Української церкви долучить її до всієї повноти православ’я та поповнить братство православних народів, зазначають депутати.
"Надання томосу українській помісній церкві - це масштабний миротворчий крок, який позитивно змінить хід історії, продемонструє вірність Христовій заповіді, щоб ми всі були єдині", - йдеться у зверненні.
Читайте також: Як Києво-Печерська лавра виховувала бойовиків для Гіркіна
Довідка
Румунська та болгарські православні церкви підтримують можливе надання автокефалії Україні. Польська церква наразі не дає однозначної відповіді, з церквою Грузії - тривають перемовини.
Категоричну проросійську позицію зайняла церква Сербії.
- 19 квітня президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді звернувся до народних депутатів з закликом підтримати проект постанови про звернення до вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томоса (указу) про автокефалію православної церкви в Україні, який забезпечить створення не залежної від Москви об'єднаної української помісної церкви.
- 268 народних депутатів проголосували за це звернення. Проти проголосували 36 нардепів (33 - з "Опоблоку", 2 - з "Відродження", 1 позафракційний).
- 22 квітня стало відомо, що Вселенський патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.
- При цьому кожна окрема церковна громада, як пояснив в ефірі Еспресо.TV політолог Сергій Таран, може самостійно переходити з Московського до Київського патріархату.
- Всередині УПЦ МП розпочався справжній розкол на грунті підтримки чи не підтримки автокефалії - за словами митрополита Черкаського і Канівського Софронія, біля 10 єпископів виступає "за" автокефалію. Таку ж позицію публічно займає архімандрит УМП МП Кирило (Говорун) і митрополит Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександр (Драбинко), якого за правління Януковича переслідували у зв'язку з його чіткою проукраїнською позицією.
- Актуальне
- Важливе