Чи залежить образ ідеальної жінки від самооцінки чоловіка, - дослідження
Психологи виявили особливості уявлень про ідеальну жінку у чоловіків з різною самооцінкою
Про це пише Naked Science.
Вибірку склали три вікові групи чоловіків: 18-24 роки, 26-32 роки, 33-40 років. Самооцінка вимірювалася методикою вивчення самооцінки Т. Дембо-С. Рубінштейна в модифікації П. В. Яньшина, в результаті респонденти були розділені на чотири групи за рівнем самооцінки: завищена, висока, середня і низька.
Уявлення про ідеальну жінку вимірювалися семантичним диференціалом. Дані оброблялися методами факторного та кластерного аналізу.
В результаті дослідження з'ясувалося, що в цілому представники сильної статі бачать в якості ідеалу жінку, відповідну традиційному жіночому образу: турботливу, яка розуміє, чесну, віддану і струнку.
Але у чоловіків з різною самооцінкою є деякі відмінності в уявленнях про ідеал.
У тих, чию самооцінку можна назвати низькою, в образі ідеальної жінки переважають традиційні "жіночі" характеристики (не вульгарна, охайна, господарська, розуміюча), у чоловіків із завищеною самооцінкою - більш "емансиповані" і сучасні характеристики (цілеспрямована, самостійна, з характером).
Цікаво, що в обох груп респондентів образ ідеальної жінки має значимий зв'язок з образами "моєї дівчини" і "ідеальної дружини" - ймовірно, учасники дослідження наділяють ідеал тими якостями, якими володіє їх обраниця.
Раніше вчені з'ясували, що ми схильні вважати свого романтичного партнера розумнішим, ніж він є насправді.
Читайте також: Бути п'яними без вина. Як сон робить з нас "живих зомбі" та чим це загрожує
- Вчені з Сеульського університету з'ясували, що розвиток метаболічного синдрому після 40 років пов'язаний з недостатньою або, навпаки, надмірною тривалістю сну.
- Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя.
- Канадські вчені опублікували дослідження, в якому дали докладні інструкції для створення нового вірусу віспи. Наукове співтовариство вважає, що це ставить світ під загрозу.
- Поганий настрій може допомогти вам підвищити продуктивність, зокрема зосередити увагу, краще керувати часом та визначати пріоритети завдань.
- Люди з "вибуховим" та злісним темпераментом, ймовірно, зависокої думки про свої розумові здібності.
- Актуальне
- Важливе