Очільник МАГАТЕ Гроссі прямує в Україну: оцінить ситуацію на ЗАЕС і представить програму допомоги
12 червня голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі їде до України, аби оцінити ситуацію на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС та представити програму допомоги після катастрофи на Каховський ГЕС
Про це Гроссі написав у твіттер.
"По дорозі до України, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським і представити програму допомоги після катастрофічного затоплення греблі в Новій Каховці", - пише генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії.
Голова МАГАТЕ наголосив, що оцінить ситуацію на Запорізькій атомній електростанції та проведе ротацію з посиленою командою.
Реакція МАГАТЕ на підрив Каховської ГЕС
6 червня Володимир Зеленський обговорив з очільником МАГАТЕ наслідки підриву Каховської ГЕС та ризики для ЗАЕС і запросив його в Україну. У відповідь на заклик Зеленського Гроссі заявив, що очолить наступну місію організації на ЗАЕС після підриву Росією ГЕС.
Згодом Рафаель Гроссі сказав, що МАГАТЕ стурбоване тим, що через два дні ЗАЕС уже не зможе отримувати воду для охолодження з водосховища Каховської ГЕС. 8 червня рівень води в Каховському водосховищі впав на 2,8 метра до позначки в 14,03 метрів, а погодинні темпи втрат дещо уповільнились – до 5-7 см/год. Гроссі додав, що у випадку, якщо рівень води впаде нижче 12,7 метра, то Запорізька атомна електростанція більше не зможе перекачувати воду з резервуара на майданчик.
9 червня зазначалося, що, за попередніми висновками експертів МАГАТЕ, Запорізька АЕС повинна мати змогу відкачувати воду з резервуара для охолодження реакторів після того, як її рівень опуститься нижче за критичні 12,7 м. Тоді ж гендиректор Гроссі оголосив про програму допомоги Україні у відповідь на затоплення греблі в Новій Каховці.
12 червня Гроссі заявив, що експерти стурбовані стрімким падінням рівня води на Запорізькій ТЕС, спричиненим підривом Каховської ГЕС. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вимагає доступ до території Запорізької атомної електростанції, щоб перевірити розбіжність у даних про рівень води на підірваній Каховській греблі, яка використовується для охолодження реакторів станції.
- Актуальне
- Важливе